241 zeeland Wie is Wilko's echte vader? Het oliemannetje van Mogelijk vertraging in fusie HHIHIIHHH tttwttttttttt WWWMMttttt minimum ♦MttttttttttW immmiiMi Landbouw, visserij en logistiek Impuls IMPULS Wat de PW in de Staten van Zeeland betreft, kan de stekker uit Impuls. Het ontwikkelingsbe drijf maakt evenwel de verwachtingen waar. NV Economische Impuls Zeeland ifflffli nu un etd CUD o □Tij Lru urn ETD O 3 3 dinsdag 31 mei 2011 smksbsbssbs Wilko Vermuë nu, op 43-jarige leef- Wilko als jongen. Zo kan zijn vader tijd. eruit gezien hebben. door Ondine van der Vleuten Zeeland, zomer 1967; op camping Welgelegen in Cadzand brandt de zon en bloeit de liefde. Negen maanden later ziet een jon gen het levenslicht in Moederheil, een doorgangshuis voor ongehuw de jonge vrouwen in Ginniken. De moeder is een negentienjarige Zeeuws-Vlaamse. De vader een jon gen van een jaar of twintig uit Noord-Brabant. Hij zal nooit we ten dat hij nu een zoon heeft, die de naam Wilko draagt. Zijn vakan tieliefde ontdekt pas als hun we gen zich gescheiden hebben, dat ze zwanger is. Ze houdt het angstval lig verborgen en staat het kind bij de geboorte ter adoptie af, zoals destijds vaak gebeurde bij dit soort 'ongelukjes'. Dat kind is Wilko Vermuë uit Overzande. Nu, 43 jaar oud, zoekt hij zijn biologische vader. „Mijn adoptiefouders vertelden me al op mijn vierde dat ik geadopteerd was. Het zei me niets. Zes jaar later kwam het onderwerp weer ter sprake, in een serieus gesprek aan de keukentafel. Toen realiseerde ik me pas echt dat mijn biologische moeder mij afgestaan heeft. Dat be sef sloeg de grond onder mijn voe ten weg." Toch verdween deze we tenschap al snel weer naar de ach tergrond. Wilko was in een warm nest terechtgekomen. Zijn adoptie fouders hielden van hem alsof hij hun echte zoon was. „Apetrots wa ren ze, toen mijn mentor eens zei dat ik zo op hen leek." En die lief de was wederzijds. Toen Wilko in 2000 zelf vader werd, zag hij in zijn dochter zich zelf terug. „En ik dacht: wat heb ik van mijn moeder? Wat van mijn vader? Als ik een oudere vrouw zag lopen, dacht ik: zou ze dat zijn? Toen ben ik echt gaan zoe ken. Mijn adoptiefouders waren toen al overleden, dus ik voelde me niet meer bezwaard." Zijn moeder heeft hij intussen ge vonden, met hulp van het Fiom. „In eerste instantie wilde ze me niet eens ontmoeten. Haar zus heeft voor me bemiddeld en toen zette ze de deur op een kier. In 2006 ontmoette ik haar. Ik weet nu dat ik ook een halfzus van 40 en een halfbroer van 35 heb, maar zij weten niets van mij. Voor mijn moeder is het boek gesloten. Ze wil niet meewerken en ook niet met naam en toenaam in de publi citeit, om het zoeken te vergemak kelijken." Vermuë zoekt toch verder, met be hulp van (ex-Spoorloos) privé-de- tective Els Leijs. Wie weet wie de circa 20-jarige man uit Noord-Bra bant is, die in juli 1967 op camping Welgelegen verbleef? Op www.elsleijs.nl is meer informatie te vinden. Tips? Bel 035-6950775 of mail naar info@iemandzoeken.nl. www.z2.nl door Ben Jansen "W" ammer dat de PW niet even I de moeite heeft genomen op I bezoek te gaan bij de NV Eco- I nomische Impuls Zeeland, voordat ze in vragen aan het dagelijks provinciebestuur de op heffing ervan bepleitte. Dick ten Voorde, in maart aange treden als directeur van de Zeeuw se ontwikkelingsmaatschappij, had de nieuwkomer in de Staten van Zeeland graag een beter in zicht verschaft in het functioneren van zijn bedrijf. Aan de andere kant: het ligt niet in de aard van Impuls ronkend te doen over haar verrichtingen. „Wij proberen op te treden als aanjager van nieuwe ini tiatieven en verbindingen te leg gen tussen mogelijke partners. Dat is een rol waar geen al te nadrukke lijk profiel bij past." Een olieman netje heeft nu eenmaal geen groot ego. En als Impuls al eens, al dan niet samen met een van haar partners, naar buiten zou willen treden, stuit dat vaak op een veto van be drijven. Geen publiciteit, luidt dan de boodschap. De aandeelhouders van Impuls zijn de provincie Zeeland, twaalf van de dertien Zeeuwse gemeen ten, banken, de Kamer van Koop handel en de bedrijven Dow en Delta. Voor die aandeelhouders heeft Ten Voorde deze week wat feiten op een rijtje gezet. Omdat Impuls naar buiten toe niet aan de weg timmert, worden jaarlijks prestatieafspraken gemaakt, onder meer over de mate waarin Zeeland kan profiteren van landelijke en De NV Economische Impuls Zeeland is opgericht op 2 juli 2007 met als doel het vergroten van de dynamiek van de Zeeuwse (kennis-)economie. Een van de initiatieven van de NV is Foodport Zeeland. Deelnemers Impuls ABN Amro Bank Delta N.V. Dow Benelux B.V. De Zeeuwse gemeenten (m.u.v. Borsele) Kamer van Koophandel voor Zuidwest-Nederland BNG Gebiedsontwikkeling Provincie Zeeland Rabobank doelstellingen 2010 nieuwe bedrijven h 7 arbeidsplaatsen gerealiseerd uu (jij Cru lTu investeringen miljoen miljoen Het is een voorbeeld van een project waar de NV Economische Impuls Zee land zich graag voor inzet. Samen met belangenorganisaties en on dernemers in de sectoren land bouw, visserij en logistiek werkt de ontwikkelingsmaatschappij aan Foodport Zeeland. Doel: deze be langrijke bedrijfstakken voor de Zeeuwse economie door samen werking, innovatie en een andere presentatie van producten meer geld laten verdienen. Sommige bedrijven zijn daar op ei gen kracht al een eind mee gevor derd. Arie van der Maas van Im puls wijst op de oestersector. „Een oester brengt in Frankrijk veel meer op dan in Nederland. Dat kun je verbeteren door bijvoor beeld te proberen andere doelgroe pen te bereiken. Bij Prins en Dinge- manse in Yerseke hebben ze dat ge daan met hun Oesterproeverij: een bakje met vier platte Zeeuwse oesters, vier creuses en vier Franse oesters. Daarmee kom je bij een andere consument binnen dan de genen die al gewend zijn oesters te eten." In Zeeuws-Vlaanderen slaan on der aanvoering van de boerenorga- nisatie ZLTO 25 jonge boeren en het sociaal werkvoorzieningschap Dethon de handen ineen. Dethon door Cornelleke Blok MIDDELBURG - De fiisie van de twee Zeeuwse ROC's loopt waar schijnlijk vertraging op, nu de on dernemingsraad van het ROC Westerschelde in Terneuzen zich definitief tegen de fiisie heeft uitge sproken. Dat vrezen onderwijsautoriteit Ed d'Hondt en directeur Hennie van Meerkerk van het ROC Zeeland. D'Hondt, die de fusie vorig jaar met zijn onderwijsrapport Kerend Tij in gang zette, denkt dat het OR-advies 'vervelende gevolgen' kan hebben. „Het ministerie is hierdoor misschien straks weinig bereid om de fusie te faciliteren." Volgens de directeuren van beide ROC's heeft het ministerie toege zegd de fiisiekosten van vijf mil joen euro te betalen. Het ministe rie zelf houdt een slag om de arm. Ze wil dat de financiële huishou ding van het gefuseerde ROC op orde is. Overheden, bedrijfsleven en andere Zeeuwse onderwijsin stellingen hebben inmiddels una niem een positief advies gegeven over de fusie. De ondernemingsraad van het ROC Westerschelde is niet over tuigd van het nut van de fusie. Ze vreest dat het middelbaar beroeps onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen onder druk komt te staan. De OR maakt zich ook zorgen over de langlopende financiële verplichtin-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24