Zeeland PZC Plan torens langs het Veerse Meer Westkapelle is klaar voor de bomruiming WALCHEREN 18 en 19 17 21 APPARTEMENTEN Stadsraad waarschuwt voor 'uitermate extreem verzet' tegen hoogbouw bij Oostwatering Dader steekincident is geschorst Geen passen geskimd bij Rabo Viissingen LET OP! LET OP! DONDERDAG HEMELVAARTSDAG WEEKMARKT MIDDELBURG! almanak 130 Ontspanning aan de put Dinsdag 31 mei 2011 Politie heeft experts cultuurgebonden zaken Adri Meerman is een 'gearchiveerd zondagskind' Tip? walcheren@pzc.nl door Henk Postma VEERE - In het stadje Veere is ge schokt gereageerd op een 'master- plan' voor hoogbouw bij de jacht haven Oostwatering aan de boor den van het Veerse Meer. „Ik heb niet eerder meegemaakt dat mensen met zo veel passie te gen zijn. Als ze dit doorzetten, ben ik bang dat er uitermate extreme dingen gaan gebeuren", waar schuwt voorzitter Jan Paul Loeff van de stadsraad. Het plan, dat bijna een jaar uit de openbaarheid is gehouden, voor ziet onder meer in de bouw van vier torens met daarin 132 apparte menten, en een hotel met 80 ka mers. Een van de torens telt twaalf, de andere acht verdiepin gen. Het plan is naar buiten gekomen via een ledenvergadering van Wa tersportvereniging de Arne. Be trokkenen bezweren dat het slechts een 'vrij praatstuk' is. „Maar wij nemen het zeer se rieus", zegt Loeff. „Zelfs als het wordt gehalveerd, zijn we nog fali- kant tegen. Tweehoog met een dak er op, is wat mij betreft hoog zat." Op 6 juni legt de stadsraad de kwestie voor aan de leden. Het masterplan is gemaakt door WTS Architecten. Tot de aanjagers behoorde de NV Economische Im puls Zeeland. Ook de gemeente was er bij betrokken. Er is aan meebetaald door de drie gebrui kers van de jachthaven: behalve de watersportvereniging ook de jacht werf en de zeilschool. Voorzitter Jan de Meester van de Arne benadrukte dat het vooral gaat om ideeën van de gemeente Veere. Zelf geeft de watersportvere niging de voorkeur aan een klein schaliger ontwikkeling. De Arne wil al jaren een nieuw clubhuis bouwen, maar is afhankelijk van de gemeente. Die gaf de haven in erfpacht, maar kan dat contract in 2040 opzeggen. Om meer greep te krijgen op de plannenmakerij nam de gemeente begin dit jaar een 'voorbereidings- besluit'. CDA-wethouder Rene Mo lenaar zag toen mogelijkheden voor 'grootse ontwikkelingen'. MIDDELBURG - Je hebt werkpaarden en luxe paar den. Student Sander Vissia had gisteren zijn bank stel aan dé rand van de bouwput gezet als ware het een stadstrandje. Aan de overkant werd ge werkt. Op de hoek van de Korte Noordstraat en de Zuidsingel stond een grote kraan die pontons in het water liet zakken. Vanaf die pontons wor den de wanden van de put afgewerkt. Dat duurt ongeveer een maand. Daarna wordt de laatste laag beton gestort. Als dat na de vakantie is uitge hard, kan in augustus begonnen worden met het leegpompen. foto Lex de Meester nrnmrnrwnimi lïiMiifimmi sa door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - „We zijn er klaar voor. Iedereen weet wat hij moet doen", zegt burgemeester Rob van der Zwaag vol vertrouwen over de ruiming van de vliegtuigbom van daag in Westkapelle. Als alles meezit, begint het team van de Explosieven Opruimings dienst van Defensie vanaf een uur of tien met de demontage van de 1000 ponder, die op 24 maart werd gevonden op de zeedijk in Westkapelle. Van der Zwaag verwacht dat de ontruiming van het gebied, hon derd woningen in acht straten, om streeks tien uur klaar zal zijn. Van af acht uur mag niemand meer in die ontruimingscirkel van 500 me ter vanaf de bom. Hij voorziet geen problemen. „Niemand doet moeilijk", is zijn ervaring tot nu toe. Als het gebied ontruimd is, zal een helikopter met warmtezoeker controleren of er echt niemand meer aanwezig is. In het gebied is een noodverordening van kracht. Het scheepvaart- en luchtverkeer wordt tijdelijk omgeleid. Als de bom ontmanteld is, wordt die per vrachtwagen afgevoerd naar een springlocatie bij Vrouwenpolder. Het is niet mogelijk om via Oranje zon het strand te bereiken. Rond om de springlocatie ligt ook een cirkel waar niemand mag komen. vlissingen - Bij de Rabobank aan de Lange Zelke in Viissingen is geen skimapparatuur aangetroffen in het chipknipoplaadpunt. Afgelopen weekend werd gemeld dat aan de Gildeweg en aan de Lange Zelke pasjes geskimd waren. In dat laatste geval bleek dit niet waar te zijn. De Rabobank kreeg gisteren veel ongeruste klanten over de vloer. Die werden gerustgesteld met de mededeling dat er geen sprake was van skimming. Het misverstand kan volgens een woordvoerder van de Rabobank ontstaan zijn doordat mogelijk een door stóm men vervalste pas is gebruikt bij de Rabobank. terneuzen - De veertienjarige jon gen die gisterochtend op scholen gemeenschap De Rede in Terneu zen twee klasgenoten verwondde is tot het einde van de week ge schorst. „In de tussentijd bekijken we of er nog sprake is van een houdbare situatie als hij in de klas terugkeert"," vertelt algemeen direc teur Pieter Gransbergen van De Re de. De vmbo-leerling (tweede klas) raakte in een praktijklokaal tijdens een techniekles door een ruzie buiten zinnen. „Hij pakte een stanleymes en verwondde een vijftienjarige klasgenoot in zijn arm. Andere klasgenoten hebben hem overmeesterd. Daarbij liep één jongen ook nog schrammen op. Gelukkig is geen sprake van blijvend letsel", zegt Gransbergen. De vijftienjarige ligt nog in het zie kenhuis. De andere jongen is daar ook behandeld.De dader is aange houden. De twintig leerlingen uit de klas kregen de rest van de dag vrij. „Dit is de nachtmerrie voor ie dere schoolleiding, omdat het in een lokaal gebeurt waar gereed schap als een stanleymes gewoon nodig is tijdens de lessen", aldus Gransbergen. //jnn*s Tip? redactie@pzc.nl Op weg naar de familie in Den Hel der zag de jongste van het Middel burgse gezin langs de snelweg in Noord-Holland een bord staan met daarop het getal 130. Zijn vader, die achter het stuur zat, zag het ook en remde terstond wat af zodat de kilometerteller al snel 110 aanwees. Waarom doe je dat pa, vroeg de jongste en smeekte om toch vooral het gaspedaal wat dieper in te druk ken. Ook de andere leden van het ge zin wilden wel eens ervaren hoe het is om legaal 130 km per uur te rij den. De vader weigerde echter en zei dat hij niet van plan was op welke ma nier ook te prof teren van deze maat regel van het PVV-gedoogkabinet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17