nieuwe trui sport 139 Noordzee Springtrofee prooi voor amazone Michelle Evertse Skeeleraar Erwin Mesu op podium tijdens NK puntenkoers in Almere Jury wint atletiekwedstrijd in Terneuzen met 35-27 maandag 30 mei 2011 i 'Die nederlagen begonnen toch wat aan 1 mijn gemoed te knagen' Joannathan Duinkerke door Wim de Vos 'S-HEER ARENDSKERKE - Het is maar goed dat Joannathan Duinkerke ook vorig jaar kampioen van Ne derland bij de ID-renners was ge worden. Zaterdag, in 's-Heer Arendskerke, werd de Goesenaar inmiddels voor de vierde maal in I zijn loopbaan nationaal kampioen. Bij de huldiging bleek echter dat de de nationale wielerbond KNWU 'vergeten' was de nationa le truien en bijbehorende medail les op te sturen. Voorzitter Rien Jongeneelen van het district Zuid-West stond dan ook met lege handen om de huldi ging te verrichten. „Dit is toch gê nant", zei Jongeneelen, die in de loop van de middag nog telefo nisch contact had gehad met de coach aangepast wielrennen, Eelke van der Wal. „Maar die zat in Ita lië. Hij kon van daaruit ook geen actie meer ondernemen. Nu maar hopen dat de KNWU de truien binnenkort alsnog af zal leveren zodat de beide winnaars geduren de het seizoen toch nog in hun goede kampioenstricot kunnen rij den", aldus Jongeneelen. Hij ver richte wel alle huldigingen, maar hij was Zichtbaar ongelukkig met de situatie. Hoe anders was het met het wed strijdverloop bij de mannelijke ID-rijders. De huizenhoge favoriet Joannathan Duinkerke was in de aanloop naar het Nederlands kam pioenschap in zowel Stampersgat als Axel geklopt en was daardoor enigszins nerveus geworden. „Ik was begin van de week inderdaad niet zo geheel zeker meer'van mijn zaak. Die nederlagen begon nen toch wat aan mijn gemoed te knagen en daarom voelde ik me ook niet honderd procent toen de wedstrijd begon", gaf Duinkerke na afloop van zijn kampioensrace aan. Dat bleek ook wel tijdens de wed strijd. Voor zijn doen hield Duin kerke zich opmerkelijk rustig en liet hij het werk vooral over aan zijn concurrenten Tonnie Hoogstraate uit Terneuzen en Da vy Mertens uit Etten-leur. „De enige manier voor mij om een kans te maken op de overwinning was om te versnellen om zo de an deren te lossen. Maar dat is dus niet gelukt", vertelde Hoogstraate. Ook Mertens verging het zo. Duin kerke liet zich niet verschalken. Sterker nog: op een gegeven mo ment konden Edwin Maas (Ter- neuzen) en Jean Hamers (Fijnaart) opnieuw aansluiten en meedoen voor een plaats op het erepodium. Zo ver kwam het niet. In de spurt toonde Duinkerke aan veel sneller te zijn dan de rest. Mertens werd tweede en Hoogstraate derde. Bij de vrouwen werd het een solo- tocht van Vivian Geense uit Hilver sum waarbij Irma van Duyn uit Schoondijke tweede werd. Christiaan Kik uit Kruiningen is al wekenlang één van de actiefste coureurs bij de amateurs A maar kon dat nog niet omzetten in een overwinning. In 's-Heer Arendsker ke werd het vooral een snelle race waarin acht renners lange tijd zo'n kleine twintig seconden voor sprong hadden. In de slotfase brandde de wedstrijf echt los. Het peloton sloot aan, maar Kik hield het vooraan goed in de gaten. Hij spurtte naar de zege met Rein-Jan Elenbaas en Edwin Franse (beiden Goes) op de volgende plaatsen. De prominenten zagen de wedstrijd beslist worden door een kopgroep van vijf man waarbij drie voormali ge beroepsrenners op het podium kwamen. Ad Polak, Wim Arras en Antoine Goense liet de rest van de renners geen kans. door Lucien Roelandt N1EWVLIET - Michelle Evertse won zaterdag in Nieuwvliet op het Con cours Hippique van de PSV West-Zeeuws-Vlaanderen met Uzelma het overall-klassement om de Noordzee Springtrofee. In de kür op muziek om de Scheldetro- fee was Chantal Nijpjes met Willi am de beste. Dressuutamazone Na- tasja van Drongelen toonde zich met Vivaldi in de klasse Zi een klasse apart. In de strijd om de Noordzee Springtrofee bracht Deborah Ben schop met de merrie Anniet het spel op de wagen. De Vlissingse amazone stuurde in de barrage van de klasse L de Tenerife VdL-dochter in 47,50 seconden foutloos rond. Een tijd waar de rest zich op stuk leek te bijten. Maar dit was buiten Ellen Briquet met Prinses Shanti gerekend. In de haar typerende stijl vloog de ama zone uit Vogelwaarde met de Este- ban-dochter als een raket in 46,41 seconden naar de zege. Anniek van der Linden was in de klasse M oppermachtig. Als eerste in de barrage stuurde de amazone uit 's-Heer Arendskerke de Quinar Z-zoon Quasito Z in 47,98 foutloos rond. Naar later bleek goed voor de tweede stek. Van der Linden had haar beste troef Quasito Z voor het laatst bewaard. Ze stuur de Champione Z-dochter in 47,98 seconden naar de overwinning. Die prestatie was echter voldoen de om Ellen Briquet van de lei ding in het overallklassement te verdringen. Ellen Briquet mocht zelfs tot de laatste sprong van het concours hoop op de Noordzee Springrofee koesteren. Michelle Evertse maak te met de vosmerrie Uzelma aan die hoop een einde. De amazone uit Nieuw- en Sint loosland reed de Hors la Loi Il-dochter in 45,52 seconden naar de zege in de klasse Z en de felbegeerde hoofdprijs. In de klasse Zi dressuur was tegen Natasja van Drongelen met Vival di geen kruid gewassen. De dieren artsassistente uit Uzendijke reed de veel expressie en cadans tonen de Rubiquil-zoon in de eerste proef met 65,88 procent naar een afgetekende overwinning. De com binatie bleef de op de gedeelde tweede stek eindigende Lisette den Dekker met Hinde en Linda Goense met Valentino vijf procent voor. In de herkansing eiste Van Drongelen met de in de uitgestrek te gangen uitblinkende vosruin met 67,94 procent de zege op. Liset te den Dekker reed de Ora- ma-dochter Vesta met 63,23 pro cent naar de tweede plaats. Een plaats die de amazone uit Klooster- zande, evenals in de warmloopron de, moest delen met Linda Goense uit Ovezande met de Darling- ton-zoon Valentino. Michelle Evertse ALMERE - Skeeleraar Erwin Mesu uit Middelburg is zaterdag tijdens het NK op de baan in Almere op de derde plaats in de afsluitende puntenkoers over tien kilometer geëindigd. In de laatste ronde van zijn bron zen race stond de Walchenaar nog gelijk in punten met Ruurd Dijks tra uit Nijeholtwolde. Maar omdat Mesu eerder finishte, lukte het hem toch een podiumplaats te be machtigen. De titel ging naar Koen Verweij uit Alkmaar. Op de tweede plaats eindigde Jan Blokhuijsen uit Hee renveen. Beide medaillewinnaar zijn ook gerenommeerde lange- baanschaatsers. Eerder op de dag stond Erwin Me su ook aan de start voor de 500 meter. Hij plaatste zich voor de hal ve finale en eindigde daarin op een achtste plaats. Ook vrijdag had hij al een wedstrijd gereden op het speciaal voor dit evenement aange legde parkoers midden in Almere. Dat was een puntenkoers over twintig kilometer. Daarin kwam hij echter ten val, evenals zijn broer Niels. Aangezien Niels eer der deze week tijdens de training ook al gevallen was en daarbij een lichte blessure aan zijn hand had opgelopen, is hij zaterdag niet meer gestart. Erwin Mesu beleeft tot dusverre een uitstekend skeelerseizoen. Hij grossiert de laatste tijd in podium plaatsen. Vorige week zaterdag be haalde hij de tweede plaats in de Mosselmarathon van Yerseke, een wedstrijd in het kader van de KPN Inline Cup. Een dag eerder waren er op de skeelerbaan in Goes twee de plaatsen in de 300 meter tijdrit en de puntenkoers. In Beilen, op zaterdag 14 mei, behaalde Erwin Mesu de tweede plaats bij de A-rij- ders achter Ingmar Berga in een wedstrijd om de KPN Inlinecup. door Sjaak Sinke TERNEUZEN'- Hoewel was gezorgd voor elektronische tijdwaarneme- ning en laserafstandmeting, waren er maar 27 atleten naar Terneuzen gekomen voor het ZK hordenlo pen en de provinciale titelstrijd op de tien kilometer. De juryleden waren met een aantal van 35 dan ook ruimschoots in de meerder heid. „Een triest record", zei Karin van Damme op het secretariaat. „lam mer", vond initiatiefnemer Mike Niepce. „Dit was het enige week einde dat nog beschikbaar was in Zeeland. Maar helaas stond ook de regiowedstrijd in Rotterdam op de kalender. De KNAU gaf een paar weken geleden toestemming voor een kwalificatiewedstrijd op de tien kilometer in Wageningen. Dat leverde ook weer wat afschrijvin gen op", zei hij. Hoewel er maar 27 deelnemers aanwezig waren, wil de Niepce de wedstrijd toch door laten gaan. Hij is onlangs afgetre den als voorzitter van organisator Scheldesport om zich volledig te kunnen richten op festitviteiten bij het vijftig jarig bestaan van zijn club en mogelijk nog belangrijker de organisatie van het NK voor masters in 2012 te Terneuzen Erwin Harmes van Dynamica, één van de acht inschrijvers voor de tien kilometer, was wel blij met de ze startgelegenheid. „Ik hoop on der de 32 minuten te lopen", for muleerde hij zijn doelstelling. Daarvoor moest Harmes 76 secon den per rondje van vierhonderd meter moest lopen. Door de vrij sterke wind en doordat hij alles al leen moest doen, was al na drie ki lometer duidelijk dat een eindtijd van 32 minuten niet haalbaar was. Harmes finishte in 32.54.06. „Toch goed voor mijn zelfvertrouwen", vond Harmes, die vórig week in de Golden Ten in Den Haag een tijd van 34.08 minuten had gelo pen. Erik Goossen (Scheldesport) was de beste van de rest met een eindtijd van 35.55,93. Voor zover was na te gaan werd de laatste tien kilometer óp een Zeeuwse baan gelopen in 1994 in Zierikzee. Dit was hetzelfde jaar waarin clubrecordhouder van Scheldesport Hans van der Griendt in Assen een tijd liep van 30.38,26. Een jaar eerder liep John Vermeule op het Nederlands kam pioenschap in het Olympische sta dion van Amsterdam het Zeeuws record van 28.38,01. Bij de B-junioren was er nog rede lijk wat belangstelling. Zo won Edwin van Bemden (AV'56) het verspringen met een behoorlijke De acht deelnemers aan de tien kilometer van het ZK. Uiterst rechts loopt de latere winnaar Erwin Harmes. foto Peter Nicolai vijf meter en 94 centimeter voor Tom van den Berg (AV'56). Van den Berg schreef het speerwerpen op zijn naam met een afstand van veertig meter en vijftig centimeter. Op zijn favoriete onderdeel de 110 meter horden liep Van Bemden naar 16,31 seconden. Op de 400 meter horden zette hij een tijd van 1.02,79 neer. „Vorige week in Hulst liep iedereen te zeuren dat er geen elektronische tijdwaarne ming was. Hier is alles piekfijn in orde en dan komen ze niet", was het commentaar van vader van Bemden. Hij zat samen met vader Van den Berg eenzaam op de ver der lege tribune.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 81