381 sport Weer de titel, maar nog geen Sterk optreden Van der Mei Zeeuwse karateka's presteren op kata Turnsters goed op dreef in teamfinale Goud voor Zeeuwse mountainbikers NK VOOR ID-RENNERS Na nederlagen in Axel en Stampersgat pakt Joannathan Duinkerke in 's-Heer Arendskerke joannathan Duinkerke w0n voor de Nederlandse titel voor ID-renners. b® de iD-renne«. Lavrijssen rijdt Zeeuwse jeugdatleten doen op solo naar zege individueel niveau aardig mee Zilver voor team Judo Goes op NK in Nijmegen maandag 30 mei 2011 PIJNACKER - De Zeeuwse taekwon- doka's gooiden gisteren hoge ogen op de tweede editie van de Hol land Cup, een grootschalig interna tionaal ITF-toernooi. Jeremy Dijks tra werd eerste op het onderdeel sparren. Raven Struijk behaalde de tweede plaats. Zenna van der Mei had met dertien meiden een groot aantal tegenstandsters. Van der Mei kwam als beste uit de bus. Twee weken geleden behaalde zij in Groningen al een prestigieuze ti tel. Ze werd Nederlands kam pioen. Ook de sporters van Taekwondo Middelburg vielen in de prijzen. Serge Thenu behaalde bij de jeugd goud bij het springen. Hij schopte als enige de plank raak op een hoogte van 210 centimeter. Raven Struijk was succesvol op twee on derdelen. In de finale van het spar ren klasse-A moest hij zijn meerde re erkennen in Bryan van de Brand, meervoudig wereldkampi oen uit Nederland. Op tuis (stijlfi guren) eindigde hij op de derde plaats. Nina Meppelder won goud bij het sparren (senioren +70 kilo gram) en bij het springen. VLISSINGEN De Zeeuwse karateka's presteerden zaterdag op het Zuid-Nederlands kampioenschap karate het best op het onderdeel Kata. Vooral de orga niserende sportschool Zanshin viel in de prijzen bij het schijnvechten. In het bijzijn van 100 toeschou wers waren Elmar en Dylan Sprong, Puck de Nooijer en Saveria Angnoe goed voor twee zilveren en twee bronzen medailles. John Malawauw uit Middelburg werd door de Karate-do Bond Nederland met een 5e dan beloond voor zijn levenslange inzet in het karate. BREDA In de Club Team Finale van de re gio Zuid West Nederland waren er eerste plaatsen voor de turnsters van EMM Terneuzen in de catego rie jeugd-junior-senior NTS 4/5 en voor Astrow/MTV Middelburg in dezelfde leeftijdscategorie, maar dan in het niveau NTS 7. VTV (Vlissingen) eindigde op de derde plaats in de categorie jeugd-junior-senior NTS 8, net ach ter Olympia Tholen. Olympia Ka- pelle en Delta Sport scoorden twee de plaatsen in respectievelijk de ca tegorie instap-pupil 1 en 2 NTS 11 en instap-pupil 1 en 2 NTS 7/8. ARNHEM Tijdens de tweede bergrace in Am- hem werd Beebikes-renner Pim van de Swaluw uit Kwadendamme eerste bij de nieuweling in de 75 min race. Een eerste plaats was er ook voor Matthijs Eversdijk uit Wil- helminadorp. Hij won ondanks een behoorlijke valpartij de wed strijd in de categorie tot en met twintig jaar. De Kapellenaar Luc van Eek kwam uit in de categorie 31 tot en met 40 jaar. In de 105 min wedstrijd wist hij een tweede plaats te behalen. de vierde keer de nationale titel De latere winnaar Joannathan Duinkerke rijdt aan kop in het NK voor ID-renners. Achter de Goesenaar rijdt Tonnie de derde plaats eindigen. mam - übwhmh— WAARSCHOOT - Wielrenster Birgit Lavrijssen uit Kapelle heeft giste ren het provinciaal kampioen schap Oost-Vlaanderen voor elite vrouwen in Waarschoot gewon nen. Er stonden 97 deelneemsters aan de start. Zij reden in hun koers over 92 kilometer ruim veer tig kilometer per uur. De omstan digheden waren door de sterke wind zwaar. Halverwege de wedstrijd kwam La vrijssen voorop te zitten met twee andere rensters. Eén daarvan moest snel lossen, waarna de Beve- landse samen met de Australische Jessie Maclean de voorsprong uit bouwden. In de laatste ronde liet Lavrijssen haar medevluchtster achter en kwam ze solo aan. Het peloton eindigde met een achter stand van meer dan één minuut. Van Rabo Lady Force eindigde Ta- ra Gins als zestiende en Baukje Doedée uit Driewegen op de 23e plaats. door Sjaak Sinke ROTTERDAM - De Zeeuwse CD-ju- nioren en pupillen hadden op de regio-ontmoeting in Rotterdam weinig in te brengen tegen grotere atletiekregio's zoals Rijnmond en Zuid-Holland. Individueel waren er wel aardig resultaten. Bij de jongens C pakte Jason Gillis sen de derde plaats op de 100 me ter in 11,80 seconden. Na 800 me ter bleek Gino Harinck met 2.17.35 minder dan een seconde tekort te komen voor het erepodium. Het Zeeuwse estafetteteam op de 4x 100 meter (Jason Gillissen, Coen- raad Marinissen, Fabian Verkaik en Melle Maas) finishte na 48,44 seconden op de derde plaats. Aysha van Es bezorgde Zeeland flink wat punten door bij de meis jes C het hoogspringen te winnen met een gedeelde 1,50 meter. Tessa van den Brink boekte een krappe zege op de 600 meter in 1.42.16. Het estafetteteam Tessa van den Brink, lasmin van Dieren, Kirsten Baas en Sanne Nijssen won in 42.35 de 4 x 80 meter. Pelle Gelderblom boekte met zijn vierde plaats op het verspringen (4,56 meter) en de vijfde plaats op de 80 meter in 10,88 seconden de beste klasseringen van de Zeeuwse jongens D. De estafetteploeg 4 x 80 meter eindigde met Lars Dik- zwager, Daan van Liere, Pelle Geld- eerblom en Tim Slabbekoorn in 44.12 op de tweede plaats. Een mooie zege was er bij de meisjes D op 1000 meter voor Waeöby Jo nes in 3.17.07. In de estafette 4 x 60 meter eindigde Zeeland met Waeöby Jones, Britt van den Nieuwendijk, Amber Boutense en Simone Weijers' op de derde plaats. Robin van der Veen was de sterkste op de driekamp jongens pupillen A2 en Ruchama Houtza ger pakte zilver op de driekamp meisjes pupillen C. Hoogstrate. De Terneuzenaar zou op foto Willem Mieras NIJMEGEN - Tijdens de tweede edi tie van de Nederlandse kampioen schappen voor judoteams heeft wederom een Zeeuwse judovereni ging zich tot het podium weten te vechten. Judo Goes legde met het meisjesteam tot 12 jaar beslag op een zilveren plak. De Goesenaren begonnen sterk aan het toernooi. Ben Rietdijk Sport uit Velserbroek werd met 4-1 verslagen. De daaropvolgende halve finale tegen Judoschool Leo Buitink uit Ruurlo bleef het tot de laatste partij spannend. Bij een 2-2 stand moest zwaargewicht Leni- que Smijs - geleend van sport school Frans de Boever e- het ver schil maken. De Zeeuws-Vlaamse bleef rustig en won door middel van een houdgreep de beslissende partij. In de finale was Kodakan uit Purmerend met een 5-0 zege een maatje te groot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 80