sport 137 een staartje bezorgt Tjoba stevige kater Vrouwenkwartet Rust Roest Vlissingen sluit af met overwinning Mooie rentree Nagtegaal maandag 30 mei 2011 foto Lex de Meester Bolnes-Ondo 6-9: Ridderkerkse af- scheidsrituelen - Bolnes gaat op in een nieuw te vormen fusieclub - zorgden voor een rommelige sfeer. Zonder groots te spelen greep tweedeklasser Ondo het initiatief De ploeg uit Sint-Laurens bouwde de voorsprong in de oplaaiende storm uit tot de beslissende 4-8. „We hadden het in eigen hand en zijn blij dat het gelukt is", zei coach Hans de Meij over de hand having van Ondo. Scores Ondo: Ronald Wisse 3, Jeroen Mesu en Joris Hoogwerf 2, Robbie Me- su en Annemieke Koppelaar 1. Stormvogels-Nikantes 14-5: Be nauwd voor een pak op de broek tegen kampioen Stormvogels, deed Nikantes een weinig inspire rende poging het spel van de West- kappelse derdeklasser te ontrege len. Door de forse wind lieten de scores even op zich wachten, maar nadat eenmaal het gat geslagen was, bleek het krachtsverschil te groot. Scores Stormvogels: Frank Peene en Elmar Gabrïëlse 4, Kristian Gabriëlse 2, Arjen Schoe en Loura Kleinepier, Niek Peene en Piet Gabriëlse 1 Seolto-Oranje Zwart 13-11: Oudzeer en.de blamerende neder laag van vorige week haalden het beste boven in Seolto. Coach Harry Kerkhof was nu zeer te spreken over de inzet, maar krab belde zich nog maar eens achter de oren over de gedaantewisselin gen van zijn Vlissingse ploeg. Oranje Zwart ging nog wel lang mee in de score. Scores Seolto: Rob Harthoorn 4, Daisy Verkerk 3, Dennis Goedegebuur en Jo- landa Kerkhof 2, Timme Provoost en Tom Harthoorn 1. Togo-Scheldevogels 7-10: Doordat het effectiever omsprong met de kansen bood Togo prima weerwerk tegen Scheldevogels, dat alles op al les zette om de tweede plaats te be houden. Die Brabantse drive werd Goesenaren uiteindelijk te veel. Coach Carlo de Waele had er vrede mee, omdat de inzet goed was. Scores Togo: Dennis Boelman, Mar scha van Rooijen en Anouk Hazelaar 2, Niek Meerman 1. door Roeland van Vliet EINDHOVEN - Esmee Walraven was zaterdag na het verloren titelge vecht met Rust Roest (14-12) een tijdje van de kaart. Minutenlang zat de jonge Tjoba-korfbalster te treuren en te balen op de bank. Ze had het gevoel dat zij in de verdedi ging had verzaakt, omdat haar te genstander vaak had kunnen sco ren. „Maar", zo legde trainer Chris van Put uit, „niet in de verdedi ging hebben we het laten liggen, maar in de aanval. Vooral daar hiel den m'n spelers zich niet aan de opdracht." De Belgische oefenmeester, bezig aan zijn laatste weken in 's-Heer Hendrikskinderen, doelde op het tegenvallende vak van Dirk-Jan Westmaas, Patrick de Bruine, Jo- hanneke Vleugel en Katrien Volle man. De vier gokten compleet op de ingevingen en de schotkracht van Westmaas, maar de aanvoer der had zijn dag niet. Hij scoorde voor rust nog wel drie keer, maar in de tweede helft: - toen de Eind- hovenaren een tandje bij schakel den - kreeg hij de bal er niet meer in. „Dirk-Jaa volhardde in het idee: ik ga op zeven a acht meter staan en schiet hem er vanaf daar er wel in", zei Van Put. „Ik heb de vier, toen dat niet meer lukte, wel een andere - opdracht meegegeven, maar er werd niet naar geluisterd. Het vak bracht niet het geduld om compacter - veel dichter bij de korf - te spelen en ook voor de doorbraak te gaan. Tja, dan houdt het op, hè." Tjoba gaf door het eentonige aan- valsspel (waaruit te weinig ge scoord werd) de tegenstander de mogelijkheid om uit te lopen. Rust Roest beschikte namelijk over een levensgevaarlijk vrouwen kwartet en dat vond altijd wel een gaatje in de Bevelandse defensie. In totaal scoorden de gewiekste, snelle en goed schietende dames van Rust Roest tien keer. Daar naast verdienden ze nog eens twee strafworpen, die door ploeg genoten benut werden. Niet zozeer de nederlaag frustreer de Van Put, maar wel het feit dat zijn acht basiskrachten hun taken niet uitvoerden. „Daar ben ik ont goocheld over", zei hij. „We had den een plan om Rust Roest te be strijden en dat plan was goed. Al leen de uitvoering liet te wensen over." Tjoba hoopt nu op een wondertje in de slotronde. Daarin ontvangt de ploeg uit 's-Heer Hendrikskin deren zaterdag nummer vier For- tis. Rust Roest gaat op bezoek bij nummer drie VEO. Alleen wan neer Tjoba wint en Rust Roest ver liest, volgt er nog een beslissings duel om de titel. Trainer Chris van Put rekent daar al niet meer op. Hij benadrukte na het duel van zaterdag echter dat het seizoen al. geslaagd is met een tweede plek in de eindrangschik king. „Wie had van tevoren ge dacht dat we tot de laatste wed strijd zouden meedoen om het kampioenschap? Niemand toch? We zijn dit seizoen veel spelers kwijtgeraakt en tal van spelers zijn daardoor aan hun eerste seizoen in Tjoba 1 bezig. Desondanks heb ben we de race met Rust Roest lang volgehouden." Scores Tjoba: Esther van Boven, Den nis Broerse en Dirk-Jan Westmaas 3, Pa trick de Bruine, Kristian Huisman en Esmee Walraven 1 Esmee Walraven zit gedesillusioneerd op de bank na het verlies tegen Rust Roest. Naast haar Remco de Dreu. foto Orange Pictures/Jeroen de Jong ste manche en brak daarbij zijn rechterarm. Spannend was het aan het slot van de tweede manche bij de clubklas se. Björn Oreel uit Oost-Souburg had de eerste manche gewonnen voor Cor Moens uit Arnemuiden en Danny Musters uit Brasschaat. In de tweede manche nam Moens de leiding, gevolgd door De Ridder en Musters. Oreel zag zijn start de mist in gaan en begon buiten de top tien. Hij slaagde er al spoedig in plaatsen te winnen en kwam te gen het einde op de tweede plaats. De afstand tot Moens leek veel te groot, maar de vijftienjarige Wal- chenaar won zienderogen terrein. Aan de finish bedroeg het verschil één wiel in het voordeel van Moens, die de dagzege pakte van wege zijn betere en doorslaggeven de tweede manche. Bij de veteranen werd het in beide manches een spannende strijd tus sen de broers Wim en René van de Eijnden. De voormalige inters zege vierden beiden in een manche en werden ook één keer tweede. De tweede manche werd door René, de jongste van de twee, gewonnen en daardoor mocht de grootste be ker mee naar Wouw. TERNEUZEN - De hockeysters van Vlissingen kunnen in de derde klasse terugblikken op een goed eindresultaat. Het team bivakkeer de vorig seizoen nog in de onder ste regionen, maar sloot nu door winst (2-1) op Waalwijk het sei zoen af met een eervolle derde plaats. Het streekduel Olympia-Vlissingen stond bol van het spektakel en ein digde eveneens op de valreep in winst voor de thuisploeg. Mannen. Vierde klasse. Olym pia-Vlissingen 5-4 (3-3): Het ge lukkigste team werd winnaar. Dat had Olympia voor een groot deel aan de productieve aanvoerder Gijs Schueler te danken. In zijn laatste wedstrijd bij het eerste (vol gend jaar speelt hij bij de vetera nen) liet hij maar liefst vier treffers noteren. Hij zorgde er voor dat Olympia op 2-0 kwam. Doelpun ten van Demko Bakker en Max Dieleman brachten de stand in evenwicht. Via een fraaie aanval zorgde Eric van Thiel voor 3-2, maar nog voor de rust bracht Bas van der Ploeg Vlissingen opnieuw langszij. Na de doelwisseling zorg de Gijs Schueler voor 4-3, tekende invaller en jeugdspeler Joël van Een hockeyster van Vlissingen (rood shirt) snelt langs een tegenstandster van Waalwijk. foto Lex de Meester der Zanden voor 4-4 en besliste Gijs Schueler twee minuten voor tijd het duel door uit een volgens Vlissingen dubieuze strafbal 5-4 te scoren. Vrouwen. Derde klasse. Vlissin- gen-Waalwijk 2-1 (1-0): Vlissin gen deed figuurlijk het licht uit op sportpark Boned ij ke. Volgend sei zoen speelt het op een nieuw com plex. De thuisploeg deed dat met verve, want in een bloedstollend duel werd Waalwijk met 2-1 versla gen. In de 28e minuut liet Merel de Kam in dit vrij evenwichtige duel 1-0 noteren, Daarna verzuim de Vlissingen afstand te nemen. Kort na de doelwisseling kwam Waalwijk uit de rebound van een strafcorner op gelijke hoogte. De thuisploeg bleef echter tot de laat ste seconden vechten voor een goed resultaat. Op de valreep (bui ten de reguliere speeltijd) scoorde Brechtje de Schipper uit een straf corner de 2-1. door Herman Heuvink RILLAND - Motorcrosser Rinnie van Linden uit het Brabantse Putte werd zaterdag de terechte winnaar van de vierde clubwedstrijd van de MC Rilland. Op het Schelde-circuit won de MX 2-crosser beide man ches in de sterkste klasse. Hierin waren diverse klassen samenge voegd. Zierikzeeënaar Erik van der Wek ken werd in beide heats tweede en eindigde daardoor als eerste in de MX 1. Gino Nagtegaal uit Nieuw- land werd tweemaal vierde en vond zich daardoor na afloop op de tweede plaats terug in de MX 2. Dat was een geweldige opsteker voor deze zestienjarige crosser, om dat er twee jaar van blessureleed aan vooraf was gegaan. „Wat ben ik blij voor hem," zei zijn enigzins geëmotioneerde vader, die beide duimen aan zijn zoon toonde toen deze de finish bereikte. Pechvogels waren er ook. Goese- naar Johnny van Eekelen, in de eer ste manche als derde gefinisht, kwam in de openingsronde van de tweede heat ten val en brak daarbij zijn sleutelbeen. Lukas de Ruiter uit Wolphaartsdijk viel al in de eer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79