Jaar TOP krijgt waarschijnlijk 361 sport Zeeuwse tennisteams handhaven zich in vierde klasse landelijk Prachtige tweede plaats Danielle van Kempen Leonhart trainer Axel Slabbekoorn toont klasse in TMZ-koers Van de Ven pakt NK-zege in Horst De Loof van Hoek naar FCV Dender De Schelde op zucht van titel VILDKORFSAL Fortis en Ondo spelen zich veilig maandag 30 mei 2011 's-HEER ABTSKERKE De TMZ-wielerkoers in 's-Heer Abtskerke is gewonnen door oud-Kapellenaar Richard Slabbe koorn. Hij haalde het voor Johan Padmos (Wissenkerke) en Rob Koole (Goes). De overige zeges gin gen naar Peter Hoogerheide uit Dirksland (am. B), Christ de Baat uit Hoeven (am. 40+) en John Moerdijk ('s-Heer Abtskerke, SP). HORST Nancy van de Ven heeft de achtste wedstrijd van het NK motorcross 85CC kleine wielen gewonnen. In Horst had de Vlissingse te kampen met problemen aan een bougiekop je. Daardoor kwam ze nauwelijks toe aan trainen op het loodzware zandcircuit. Niettemin behaalde Van de Ven zeges in zowel de eer ste als tweede manche. TERNEUZEN Ook Niels de Loof speelt komend voetbalseizoen niet meer bij Hoek. De Belgische linksback heeft een contract voor één seizoen, met een optie voor nog een jaar, getekend bij FCV Dender EH. Bij die club was Johan Boskamp in het verleden trainer en speelde ook oud-Hoek-speler David Destor- me. Dender komt momenteel uit in de Tweede Klasse, het niveau dat vergelijkbaar is met de Jupiler League. vlissingen - Het moet raar lopen wil het tennisteam van De Schel de geen kampioen worden in de hoofdklasse van de gemengde dis trictscompetitie. De Vlissingers wonnen afgelopen zaterdag tij dens de tweede speeldag met maxi male cijfers van Westerschouwen (6-0) en staan daardoor op een ste vige eerste positie in de hoofdklas se. Eigenlijk werd op de eerste speel dag door De Schelde al een goede stap gezet richting het kampioen schap, dankzij de 5-1-zege op con current Game'78 uit Clinge. Tegen Westerschouwen deden de Vlissin gers het zelfs zonder nederlaag. Het koppel Marjolein Meulenberg/Esther Vendrik stond geen game af in het vrouwendub belspel, terwijl Danny Verschoore/Sven Bakker in drie sets won. De gemengddubbelspe- len van Meulenberg/Bakker, Eva Hartog/Bakker, Vendrik/Marcel Baljeu en Hartog/Baljeu gingen ook alle vier in straight sets naar de Vlissingers. De Middelburgers van MLTC boek ten hun eerste overwinning dank zij een uitzege in en tegen Yerseke. Het werd 4-2 voor de ploeg uit de Zeeuwse hoofdstad. De enige twee verliespunten kwamen' tot stand vanwege nederlagen in het man nen- en vrouwendubbelspel van respectievelijk Coen de Water/Roelof van Gilst en Moni que Verhoef/Mariëlle ten Hage. De vier gemengddubbelspelen werden wel omgezet in punten voor MLTC. door JaapJan Ritsema goes - TOP is er zaterdag niet in ge slaagd om de voorlaatste plaats te verlaten. Na nipte verliespartij te gen Nieuwerkerk (10-11) staan de Amemuidse korfballers gedeeld zesde met IJsselvogels. In de afslui tende speelronde wordt het zater dag dus nog spannend. Bij elk punt dat TOP minder haalt dan IJs selvogels, weet het zich veroor deeld tot een beslissingsduel met de nummer zeven uit overgangs klasse B. Elk punt dat TOP meer haalt dan de concurrent uit Moord recht zorgt voor lijfsbehoud. Bij een gelijk resultaat beslist een extra duel tussen TOP en IJsselvogels over de veilige zesde plek. De ver liezer daarvan gaat door naar de be slissingswedstrijd. TOP-Nieuwerkerk 10-11: De Arne- muidse overgangsklasser diaeerde twee derde van de partij, maar viel in de bepalende slotfase stil. Na rust (7-5) kreeg TOP kansen om verder weg te lopen bij Nieuwer kerk, maar de ploeg verzuimde dat. Na een gemiste strafworp vond de thuisploeg twintig minuten geen korf „Dan is het wachten op het onheil" zei coach Edwin Coppool- se, die Nieuwerkerk het initiatief zag overnemen. Scores TOP: Leon van Belzen 4, Comé Bezemer 2, Wilma de Ridder, Anita de Ridder, Petra de Ridder en Jordy Meul- meester 1 Fortis-VEO 8-12: Aan het matige niveau van de partij viel de menta le moeheid van Fortis af te lezen. „Dat is begrijpelijk", stelde coach Leonard Debbaut. „Na een zwaar seizoen komt de sleet er een beetje in." Fortis wilde wel, maar kon geen vuist maken tegen VEO. Des te gro ter was de opluchting na het horen van de overige uitslagen. Met de slotronde tegen Tjoba nog te gaan, is Fortis zeker van lijfsbehoud. Scores Fortis: Remco Crucq 3, Niels Bebelaar 2, Jessica de Boer, Demi Mon- deel en Joyce Schoonaard 1. Ventura Sport-Swift 7-8: Na een dramatische eerste helft kostte het Swift de grootste moeite om haar door Sven Bakker middelburg - In de vierde klasse van de landelijke gemengde com petitie hebben alle vier de Zeeuw se tennisteams zich weten te hand haven. Het team van Souburg ein digde als tweede achter de kam pioenen van Vierhoeven, mede dankzij een 6-2-thuiszege op MLTC uit Middelburg. Na de enkelspelen stond het in de confrontatie tussen Souburg en MLTC nog 2-2 gelijk. Bij de vrou wen wonnen Souburgers Luciënne van den Broek en Man- dy Wolfert namens Souburg van respectievelijk Laurelle van Tilburg en Saya de Jager. Bij de mannen waren de twee pun ten voor MLTC doordat Jonas Pa- tist van Rogier van Housselt won en Eddy Sprinkhuizen Abe Kuijl versloeg. In de dubbelpartijen wa ren het echter de spelers van Sou burg die wonnen. Kuijl en Van Housselt wonnen van Patist en Smit en bij de vrouwen waren Van den Broek en Wolfert duide lijk de meerdere van De Jager en Anne Flohil. In de gemengddubbelspelpartijen won Van den Broek samen met Van Housselt van Sprinkhuizen en Van Tilburg en waren Kuijl en Wolfert de meerdere van Jasper Smit en Flohil. Het gemengde tennisteam van De Schelde eindigde op een derde po sitie achter Souburg maar voor MLTC. Toch gingen de Vlissingers op de laatste speeldag van de com petitie nog akelig onderuit (3-5) te gen de degradanten van United Service uit Hellevoetsluis. Alleen het mannendubbelspel van Michel Kokelaar en Sven Vermeu len en de enkelspelen van Stepha nie Vermeulen en Sven Bakker gin gen gewonnen. Naast Souburg, De Schelde en MLTC, handhaafde ook Tiola uit IJ- zendijke zich in de vierde klasse van de competitie. sportieve plicht te doen. Tal van plaatsingsfouten en een haperende scoringsmotor hielden Ventura Sport tot tien minuten voor het eind in de race. „We moeten deze wedstrijd heel snel vergeten" stelde coach Marianne Marinissen, die desalniettemin blij was met de twee punten. Scores Swift: Roel Klootwijk en Paul van den Berg 2, Richard Geldof, Bas Gun- ter, Ivo de Hond en Rob Sanderse 1 door Herman Heuvink HORST - In het Noord-Limburgse Horst heeft motorcrosster Danielle van Kempen uit Oost-Souburg bij de vrouwen een prachtige tweede plaats gehaald in een wedstrijd voor het Open NK van de MON. Op het zware zandcircuit De Reulsberg was alleen GP-rijdster Nicky van Wordragen uit Bleis- wijk te sterk voor haar. In de eerste manche was er een tweede plaats voor de twintigjari ge Walcherse. In de tweede man che mislukte haar start Toch be haalde Van Kempen nog de vierde plaats. Bij het opmaken van het dagklassement rolde er een twee de plaats uit. De strijd om de titel met rivale Lianne Muilwijk uit Heukelum blijft onverminderd voortduren. De Zeeuwse boekte vandaag één punt winst en staat er nog twee achter. Bij de Open Inters zat er voor Mar tin Stroo uit Oost-Souburg en zijn plaatsgenoot Jeffrey van Kempen (de twee jaar jongere broer van Jef frey), net geen top tien in. Zij ble ven steken op de elfde en twaalfde plaats. middelburg - Vanaf komend sei zoen is Leonhart trainer van zon dag-derdeklasser Axel. Hij wordt de opvolger van Rinus Zegers, die vanwege trieste privéomstandighe- den per direct een punt achter zijn trainerscarrière heeft gezet. Leon hart komt terecht bij een dub die honderd jaar bestaat, maar ook hard aan een fusie met buurman AZW werkt. Als alles volgens plan verloopt omstaat er één van de grootste voetbalclubs van Zeeuws-Vlaanderen. Fortis-korfbalster Jessica de Boer (links) krijgt in het duel met VEO de bal aangereikt door Rens van den Driest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 78