turbulent jaar sport33 RCS wacht dash met Goes in de slotfase van de nacompetitie Corn Boys en Hulsterloo gaan een stap hogerop Pak rammel Zeelandia Middelburg Sparta en Lokeren zegevieren in Lewedorp maandag 30 mei 2011 'W/j hebben laten zien dat je met weinig toch veel kunt bereiken' Roy Hendriksen door Rogier Veenstra VLISSINGEN - Voor VC Vlissingen zit het voetbalseizoen 2010-2011 er op. De ploeg kreeg na de reguliere competitie nog de kans om promo tie naar de hoofdklasse af te dwin gen doordat er een periodetitel ge pakt werd. In de eerste ronde van deze nacompetitie was Juliana '31 uit Malden de tegenstander. Nadat de eerste wedstrijd met 4-0 werd verloren, was de 2-1-thuisoverwin- ning gisteren niet voldoende en is Vlissingen uitgespeeld. Als er dit seizoen ook een verkie zing voor de slechtste grasmat was gehouden, dan maakte VC Vlissin gen een goede kans die te winnen. Gisteren tegen Juliana '31 was het namelijk onmogelijk om over de grond een medespeler te bereiken. In combinatie met de harde wind werd het dan ook geen beste wed strijd. Vlissingen stond voor een loodzware opdracht om een 4-0-nederlaag van vorige week goed te maken. Daar slaagde de ploeg van trainer Roy Hendriksen niet in, want door doelpunten van Björn Langeveld en Said Bouzam- bou kwam het team niet verder dan een 2-1-overwinning. Dit bete kent dat VC Vlissingen ook vol gend seizoen in de eerste klasse voetbalt. Hoewel de strijd om een plek in de hoofdklasse verloren ging, kan de ploeg uit Vlissingen terugkijken op een succesvol doch turbulent seizoen. Eén van de verantwoorde lijken voor de goede prestaties is de vertrekkende trainer Roy Hen driksen. Vanaf het begin probeer de de oefenmeester zich zo min mogelijk aan te trekken van de randzaken en roeide hij met de rie men die hij had. „Dat resulteerde vaak in trainin gen met niet meer dan zeven jon- TERNEUZEN - Hulsterloo en Corn Boys verzekerden zich gistermid dag van promotie naar de vierde klasse in het zondagvoetbal door ook het tweede duel met FC Moer straten winnend af te sluiten. Na de 4-0-zege van vorige week werd het dit keer 3-4. Moerstraten-Hulsterloo 3-4: Hul sterloo had in Moerstraten de over hand, maar dwong in eerste instan tie weinig kansen af. Pas na een half uur bracht Björn Luijckx de score op gang. Tegen alle verwach tingen sloeg Moerstraten tussen de 35e en 45e minuut hard terug. Ko Bartelen schoot drie keer raak: 3-1. Na de rust bezorgden Remie van Iteghem (twee keer) en Luijcks de bezoekers de zege. Breskens-NVS 1-2: Voor Breskens lijkt degradatie naar de vijfde klas se van het zondagvoetbal niet ver weg meer. De ploeg van trainer door Yorben Weststrate gens, waardoor het moeilijk was ergens naartoe te werken. Maar aan de andere kant ben ik trots op de kleine groep die er altijd was en hebben we uiteindelijk een goed seizoen gedraaid", zei een te vreden Hendriksen. Na enkele maanden leek het erop dat de trainer Vlissingen op het tweede plan zette toen hij als assis tent trainer bij RKC Waalwijk aan de slag ging. Niets bleek minder waar, want hoewel de club uit de eerste divisie en de zondag-eerste klasser in allerlei opzichten een wereld van verschil waren, ging Roy Hendriksen op dezelfde voet in Vlissingen verder. Met net zoveel energie en enthou siasme als in het begin van het sei zoen, zette de Middelburgse oefen- meester samen met zijn ploeg een prima reeks neer en won Vlissin gen zelfs een periodetitel. Er werd in een tweeluik met Juliana '31 ver loren, maar dat deed niets af van de prestaties van dit seizoen. „Mijn groep heeft van niets, iets ge maakt en daar heb ik veel waarde ring voor. Ik kan met opgeheven hoofd deze vereniging verlaten." Hendriksen vertrekt al na één sei zoen bij de club uit Vlissingen en gaat zich volgend seizoen volledig richten op RKC Waalwijk, dat pro moveerde naar de eredivisie. Over de toekomst van VC Vlissingen maakt hij zich niet veel zorgen. „Wij hebben laten zien dat je met weinig toch veel kunt bereiken. Volgend seizoen zal de spelers groep groter zijn en nog meer kwa liteit hebben, wat ten goede komt aan een club als VC Vlissingen." VC Vlissingen-Juliana '31: 2-1 (2-1). 39. Jop van Steen 0-1, 40. Björn Lange veld 1-1, 45. Saïd Bouzambou 2-1. Scheidsrechter: R. Kroesen (Nijmegen). Gele kaart: Denny ter Steege (Vlissin gen). Toeschouwers: 200 MIDDELBURG - RCS heeft gisteren met 2-0 verloren van SC 't Zand uit -Tilburg. Aangezien de Oost-Souburgers vorige week al met 4-0 hadden gewonnen, gaan ze toch door naar de volgende ron de van de nacompetitie. In de fina le stuit RCS op het Goes van trai ner Gérard de Nooijer, vorig sei zoen nog speler bij RCS. „We had den vandaag wat moeite met de motivatie", zei RCS-trainer Michel Leonhart na afloop van de wed strijd. „We waren niet optimaal ge concentreerd. Uit voorzorg hiel den we ook vijf basisspelers aan de kant." Met de rust stond het nog 0-0, maar het had net zo goed 4-4 kun nen zijn volgens de oefenmeester van de Souburgse club. „Er waren mogelijkheden aan beide kanten zonder dat er echt goed gespeeld werd. Na rust waren er een paar kansen voor Felius en Eversdijk. In het laatste kwartier krijg je dan nog twee tegendoelpunten, wat ook niet echt nodig was geweest. Maar zoals ik al zei, we hadden vandaag niet de wil om een goede uitslag neer te zetten. Dat moet volgende week sowieso beter te gen Goes." RCS treft Goes in de finale van de nacompetitie. In een tweeluik wordt beslist welke van de twee Zeeuwse ploegen volgend seizoen in de eerste klasse speelt. Leon hart: „Ik had liever een Brabantse tegenstander gehad, dan hadden we denk ik meer kans gehad. Nu speelt er volgend seizoen sowieso een Zeeuwse club in de eerste klas se. Ik denk dat Goes de favoriet is. Zij hebben in de winterstop met 6-0 van ons gewonnen, maar toen waren ze wel in beteren doen. Ze zitten nu in een mindere fase dan voor de winterstop, maar Goes in goeie doen is zeker de favoriet voor de zege." SC 't Zand-RCS 2-0 (0-0). 82. Cas Ja cobs 1-0, 90+2. Daan van Hal 2-0. Scheidsrechter: J. Senders (Veldhoven) Gele kaart: Max van Poppel, Marcel Hermis, Mark Lohn (SC 't Zand), Roy van de Kaap, Sander Goedegebure (RCS). Aantal toeschouwers: 150. MIDDELBURG - Zowel Zeelandia Middelburg als HW'24 is er niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de finaleduels van de nacom petitie. Zeelandia-Middelburg leed gisteren een pijnlijke 5-1-nederlaag tegen Uno Animo uit Loon op Zand. HW'24 ging onderuit na strafschoppen tegen RCD. In de re guliere speeltijd was de eindstand 2-1. Een week eerder had HW'24 in Dordrecht met 3-2 verloren. Uno Animo-Zeelandia Middel burg 5-1: De nederlaag was ver diend vond trainer Arjo den Dek ker van Zeelandia Middelburg. Over het spel van zijn eigen ploeg was hij niet zo tevreden. „Dit was niet zo'n goede afsluiting van ons seizoen. We gingen de nacompeti tie in om te winnen. En als je dan in de eerste ronde wordt uitgescha keld, is dat erg teleurstellend. Uno Animo was vandaag beter. Ze heb ben verdiend gewonnen." Over waar het was misgegaan, wil de Den Dekker niks kwijt. „Dat be spreken we intern en daar willen we dit het liefst ook houden." De spelers waren teleurgesteld. Zo ook aanvoerder Jurriaan Peterson. „De eerste helft begonnen we heel slap, na tien minuten stonden we al met 2-0 achter. Zij waren veel feller en zij wonnen de persoonlij ke duels. Na rust gingen we iets be ter voetballen en konden we nog iets terug via Salim Ben Selam. We hadden zeker kansen, want vo rige week hadden wij hen eigen lijk overklast. Vooral in de eerste helft. Dit was dan ook zeker geen ploeg waarvan we hoefden te ver liezen. We misten Alberto (Conde Morgado, red.) ook wel vandaag. Vorige week speelde hij erg goed." Peterson denkt ook te weten waar het dit seizoen is misgegaan bij de club uit Middelburg. „We hebben te weinig topwedstrijden gewon nen. Daarin hebben we het echt la ten liggen. Daar moeten we aan werken, want volgend jaar wacht weer een seizoen in de derde klas se." HW'24-RCD 2-1, RCD w.n.s: HW'24 voetbalt ook volgend sei zoen in de derde klasse van het zondagvoetbal. De Hulster forma tie poetste gisteren voor eigen pu bliek door een 2-1 zege op RDC een in Dordrecht opgelopen mini male achterstand weg, maar legde het af in de noodzakelijk gewor den strafschopserie. HW'24 miste twee keer vanaf de stip. De bezoe kers slechts één maal. Danny Suijkerbuijk, doelman van RCD, was de gevierde man bij de Zuid-Hollanders. Hij stopte inzet ten van Robin Mac Taggart en aan jager Evert van den Berg. In de re guliere speeltijd bezorgden Michal Szczawinski en Dennis Buijs de Hulstenaren de zege. Mohssin Ghorafi scoorde tegen. De uitschakeling werd in de HW'24-gelederen met gemengde gevoelens ontvangen. Waar ener zijds werd getreurd om een gemis te kans, leefde aan de andere kant het besef dat HW'24 volgend sei zoen met een smalle selectie een klasse hoger wellicht een moeilijk seizoen te wachten zou staan. „Toch denk ik niet dat we er direct kansloos weer uit zouden gaan", zei Van den Berg. „Deze groep is eraan toe om in de tweede klasse te spelen. Aardenburg, Moerse Boys en Halsteren, die in het verle den zijn gepromoveerd, draaiden dit jaar toch ook moeiteloos mee." De uitblinker bij de Zeeuws-Vla mingen zei verschrikkelijk te ba len. „Maar er zijn in de kleedka mer geen verwijten naar elkaar ge vallen. We hebben het in de uitwedstrijd laten liggen." Henk Ottens verloor gistermiddag op eigen veld met 1-2 van NVS en moet volgende week met een. ver schil van twee doelpunten van Phi lippine winnen om lijfsbehoud ze ker te stellen. De nederlaag tegen NVS was verre van verdiend, om dat Breskens bijna voortdurend het beste van het spel had. NVS was slagvaardiger en kwam via Eric Piasmans en Jelte van Schel ven op een 2-0-voorsprong. Elmar Lauret scoorde aansluitingstreffer. Verder geraakte Breskens niet. Corn Boys-Lepelstraat 1-0: Lepel straat was in'twee wedstrijden de onderliggende partij. Na eerst met 1-1 gelijk gespeeld te hebben, maak te Corn Boys gisteren thuis het kar wei af In de 27e minuut maakte Sebastian de Meijer het enige doel punt van de wedstrijd. Lepelstraat drong aan, raakte twee keer de lat, maar kon het tij niet meer keren. LEWEDORP - Op de velden van Lewedorpse Boys voet balden de D'tjes en E'tjes van tal van betaaldvoetbal- clubs tegen elkaar. Sparta (foto) won zaterdag de vierde Stefan Moens Memorial voor D-pupillen. In de finale werd Germinal Beerschot met 2-1 verslagen. Een dag la ter, tijdens de tweede Roel Franse Memorial voor E-pu- pillen, ging de eindzege na strafschoppen ten koste van Germinal Beerschot naar Lokeren. foto Robert de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75