Vlissingen uitgevoetbald na 321 sport Doesburg schiet Goes naar finale Luctor'88 zet kleine stap naar derde klasse Francke zegeviert in Domburgloop Cue Action grijpt naast kampioenschap NACOMPETITIE Vlissingen slaagt er in de nacompetitie niet in een 4-0-nederlaag tegen Juliana'31 weg te werken. De ploeg is daardoor uitgeschakeld voor promotie. maandag 30 mei 2011 HEINKENSZAND De voetballers van Luctor'88 heb ben gistermiddag al een kleine stap gezet richting de derde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg uit Heinkenszand won de eerste wedstrijd van BW'63 met 1-0, de tegenstander in de tweede ronde van de nacompetitie. Slaagt het elftal van trainer Marcel Lourens erin die voorsprong don derdag te behouden in de return, dan is een finaleplaats de beloning. Wesley de Jong was de matchwin naar. Haalt Luctor'88 de finale van de nacompetitie, dan treffen de Be velanders op neutraal terrein de winnaar van MOC'17-FC Bergen. DOMBURG De winnaar van de Domburgloop Jesper Francke uit Koudekerke fi nishte na 12,5 kilometer al na 31 mi nuten en 59 seconden. Dat zou zo ongeveer een wereldrecord hebben betekend. Achteraf bleken Francke en Robin de Pagter een verkeerde weg te zijn ingestuurd. Na omreke ning werd Francke in een tijd van 42.07 minuten tot winnaar uitge roepen. De Pagter eindigde als tweede in 42.51. Katinka van den Berge (Serooskerke) won na Nisse nu ook in Domburg. Zij had met 56.14 minuten een voorsprong van twee minuten op Barbara Trappen- iers (Biggekerke). SCHIEDAM De poolbiljarters van Cue Action verspeelden op de laatste speeldag de titel in de derde divisie. De Vlis- singers wonnen en verloren een -partij en kwamen een partijpunt te kort voor het kampioenschap en di recte promotie. De eerste wedstrijd leverde een 5-2-zege op Untouchable op. Daar na ging het team met 5-2 de boot in tegen The Dis. Delfshaven won twee keer met 7-0, zodat dit team de spreekwoordelijke de lachende derde werd. Cue Action strandde op de tweede plaats en speelt nu promotie-/degradatiewedstrijden. Renato Dijkstra van Vlissingen (rechts) gaat een kopduel aan met een tegenstander van Juliana'31. Vlissingen won het duel met 2-0. Dit was onvoldoende om door te stoten naar de volgende ronde van de nacompetitie. foto Lex de Meester punten behaalde Vlissingen in 26 competitiewedstrijden. Daarmee be haalde de ploeg de derde plaats. Kyle Doesburg (links) en Reguillo Vandepitte vieren de openingstreffer van de aanvaller tegen RKWO. foto Orange Pictures/Jeroen de Jong door llja Hilhorst VELDHOVEN - De vliegtuigen van Eindhoven Airport kwamen gis termiddag verschillende keren on heilspellend overvliegen. De ver liezer van de promotiewedstrijd RKWO-Goes kon promotie naai de eerste klasse op zijn buik schrij ven en meteen op vakantie gaan. Na de 2-2 van vorige week moes ten de ploegen gisteren aan de bak op het hete kunstgras. On danks een nerveuze beginfase en een tumultueus.slotoffensief van de Brabanders trokken de Beve- landse gasten aan het langste eind. Kyle Doesburg werd match- winner: 0-1. Trainer Gérard de Nooijer had na de gezapige wedstrijd van vorige week een aantal tactische wisselin gen doorgevoerd. De verdediging zag er in Goes een aantal keer slecht uit. Op de plaats van Niels Paardekooper mocht Robin de Pagter weer eens starten. De veer tigjarige Shannon Braafhart zorg de voor verbazing met zijn basis plaats in de verdediging. Hij ver ving Wouter de Craene. „Dat was onderdeel van onze tactiek", zei middenvelder Gert Jan van Lei den. „We hadden vooraf afgespro ken om feller te zijn." De aanvoerder sloeg de spijker op zijn kop. Goes maakte in het laat ste deel van de competitie een ge makzuchtige indruk, met de 2-0-nederlaag tegen Aardenburg als dieptepunt. Het vertrouwen binnen de ploeg was weg. De laat ste weken laat de ploeg weer een opwaartse lijn zien. Er werd in de beker gewonnen van juist de te genstander aan wie de Goesena- ren de titel weggaven, Terneuzen. In het eerste duel met RKWO stelde men weer teleur en kreeg het elftal een lesje effectiviteit. Op het kunstgras van de Veldho- venaren was Goes vastberaden om het beter te doen. De spelers oogden aan beide zijden wat ner veus in het begin van de wed strijd. RKWO zocht net als een week eerder de counter en liet het voetballen over aan de Bevelan ders. In de 29e minuut leidde dat tot de 1-0 van Kyle Doesburg. Hij was attent nadat de keeper van RKWO een kopbal van Lunven Vermeer los had gelaten. Na rust bestond het spel van Goes vooral uit tijdrekken en ver dedigen. RKWO zocht de aanval en kreeg in de slotfase zeer grote kansen, maar kreeg de bal er niet in. Keeper Sven Wolkenhauer hield een aantal keer de bal knap uit zijn doel en de verdediging bleef met hangen en wurgen over eind. Robin de Pagter was tevreden met de overwinning en zijn basis plaats: „Het was fijn dat ik weer eens in de basis mocht starten. Hopelijk is dat volgende week weer zo. Ik kom uit Vlissingen, dus dat worden leuke wedstrij den." Donderdag en zondag speelt Goes namelijk tegen RCS in de finale van de nacompetitie. „Veel bekenden, dat wordt leuk. Als we ons niveau halen, kunnen we ze zeker hebben", zei captain Van Leiden. Trung Tran is door zijn gele kaart van gisteren ge schorst voor de wedstrijd van don derdag. RKWO-Goes 0-1 (0-1). 29. Kyle Does burg 0-1. Scheidsrechter: M. van Berkel (Son). Gele kaart: Trung Tran (Goes). Aantal toeschouwers: 220.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74