in Arnemuiden sport 131 VCK, De Noormannen en Yerseke stoten door Zwaluwe verstoort promotiedroom De Meeuwen in voorlaatste minuut L maandag 30 mei 2011 'Wel wat geflatteerd hoor, maar zij speelden het gewoon wat slimmer' Marco Groeneveld door Ron de Waal ARNEMUIDEN - Voor Arnemuiden zit het avontuur in de nacompeti- tie voor promotie naar de eerste klasse er alweer op. Op eigen veld verloor de tweedeklasser zaterdag middag met 3-1 van Schelluinen. Vorig week werd het ook al 3-1 op het veld van de Zuid-Hollanders. Bij trainer Marco Groeneveld gin gen de gedachten snel terug naar de uitwedstrijd van vorige week. „Die derde goal had daar niet mo gen vallen. Dat was funest", wist hij. „Daardoor moesten we van middag teveel open huis houden." Arnemuiden begon inderdaad met zeer offensieve bedoelingen, gekop peld aan een enorme strijdlust, aan de opdracht om de achter stand van twee doelpunten onge daan te maken. Schelluinen wist ogenschijnlijk niet wat het over kwam in de beginfase, want al na vier minuten stond het op achter stand. Leon van Belzen I werd door Nicky van Driel onderuit ge trokken in het strafschopgebied, en gedecideerd wees de sterk flui tende scheidsrechter Daems naar de strafschopstip. Marinus Baas wist wel raad met dit buitenkans je: 1-0. Nauwelijks een minuut la ter moest keeper Jeffrey ter Veer gestrekt naar de bovenhoek om een inzet van Marc van Haneg- hem uit zijn doel te ranselen. Schelluinen liet zich even volledig afbluffen door Arnemuiden. Pas na een smerige overtreding van Hans de Jong op de benen van Ma rinus Baas, waarbij De Jong er zelfs nog zonder kaan vanaf kwam, herpakten de bezoekers zich enigszins. Na ruim een kwar tier spelen was Rick Adjei het eind punt van een aanval die als een mes door de defensie van Arne muiden sneed. Met een bekeken schuiver in de verre hoek was keeper Bennie de Looff kansloos: 1-1. Opnieuw stond Arnemuiden voor de taak om minimaal tweemaal te scoren, en het sierde de thuisploeg dat er al snel over de teleurstelling van de gelijkmaker werd gestapt. Na een steekpass van Leon van Bel zen 1 kwam Marinus Baas centime ters tekort om keeper Ter Veer te omspelen, en kreeg Marc van Ha- neghem op slag van rust een droomkans op een nieuwe voor sprong voor Arnemuiden. Het vi zier van de lange spits liet het op drie meter van het vijandelijke doel echter afweten. „Dat was van middag natuurlijk een beetje ons manco", zei Groeneveld. „We creëerden voldoende kansen, maar het benutten daarvan liet te wen sen over." Daar had Schelluinen beduidend minder moeite mee. Tien minuten na de hervatting gooide Adjei met zijn tweede treffer van de middag het duel definitief op slot. Voor Schelluinen was de buit binnen, maar Arnemuiden bleef op jacht gaan naar de aansluitingstreffer. De ruimte die ontstond voor Schel luinen werd door invaller Bart van de Bosch optimaal benut. Met een prachtig diagonaal schot was de 1-3 een feit. „Wel wat geflatteerd hoor, maar zij speelden het ge woon wat slimmer", concludeerde Groeneveld. Invaller Max Roovers en Marinus Baas hadden nog een forse kans op de 2-3, maar uitein delijk stond er opnieuw een 3-1-eindstand in het voordeel van Schelluinen op het scorebord. Arnemuiden-Schelluinen 1-3 (1-1). 4. Marinus Baas 1-0 (strafschop), 17. Rick Adjei 1-1, 55. Rick Adjei 1-2, 67. Bart van de Bosch 1-3. Scheidsrechter: S. Daems. Gele kaart: Wouter Jetses (Schelluinen). Aantal toeschouwers: 250. door Esther Minnaard ZOUTELANOE - Aan de promotie- droom van De Meeuwen kwam za terdag abrupt een einde. Vlak voor het eindsignaal maakte Zwaluwe de gelijkmaker: 2-2. Die eindstand betekende directe uitschakeling voor de ploeg van trainer Hans van de Rafelaar. „Ik had mijn lijst je met namen die de penalty's zou den nemen in de rust al gemaakt", bekende hij na afloop. En terecht, want de thuisploeg ging met een 2-1-voorsprong de kleedkamers in. De Meeuwen begon gretig aan de eerste helft. De ploeg was heer en meester. Terwijl de groen-witte feestsnippers door de harde wind nog over het veld dansten, kon Ed dy Matthijsse de 1-0 via de grond binnenkoppen. Op deze manier beloofden het nog 87 hele mooie minuten te worden voor het thuis publiek. Dat euforische gevoel ver dween echter al in de veertiende minuut. Meeuwen-keeper Milan Tevel, die vaste doelman Denni Oosse wegens een schorsing ver ving, kon een vrije trap wel keren, maar hij liet de bal weer los, waar door Zwaluwe-speler Gijs van de Made de 1-1 kon aantekenen. De Meeuwen liet na het tegendoel punt de kop niet hangen. Het werd gevaarlijk via Kevin Janse, die Eddy Matthijsse bediende met een op maat gespeelde bal, maar hij schoot voorlangs. Gesteund door het publiek revancheerde De Meeuwen niet veel later via Mar- tijn Blommaert. Hij passeerde Zwaluwe-doelman Eric Doesburg: 2-1. Het was weer feest op sport park D'n Hooghe Hilt. De kansen waaiden over en weer, maar doel punten werden er voor het rustsig- naal niet meer gemaakt. In de tweede helft was De Meeu wen geen schim meer van voor de rust. Combinaties lukten niet meer en passes kwamen verkeerd aan. „Ik weet niet goed waar het aan lag. Ik dacht juist dat we de wedstrijd naar ons toe konden trekken doordat we de wind mee kregen, maar het leek nergens meer op", analyseerde Van de Ra felaar. Het spel van tegenstander Zwaluwe was evenmin het aan schouwen waard. De warming-up van een iet wat forse wisselspeler van Zwaluwe bleef dan ook bij het Meeuwen-publiek niet onopge merkt. Vanaf de tribune zongen ze hem toe: 'Oh pizza!' Kortom, matig voetbal en een afge leid publiek, het wedstrijdverloop deed vermoeden dat de beslissing pas zou vallen na negentig minu ten, in een penaltyserie, maar zo ver kwam het niet. In de 89e mi nuut viel volkomen uit het niets een doelpunt. Joey Konings maak te de gelijkmaker voor Zwaluwe. De pizzabakker die aan Zwalu- we-zijde in de ploeg was geko men, juichte misschien wel het hardst. De tribune viel van versla genheid compleet stil. De Meeuwen probeerde in de slot fase nog eens extra aan te zetten, maar het was al te laat. Na een kor te blessuretijd verloste scheidsrech ter Deurloo de thuisploeg uit zijn lijden. „Ik heb niets tegen de jon gens gezegd hoor. De teleurstelling is groot. Het is ook zo vreemd dat het nu allemaal in één keer klaar is', vertelde Van de Rafelaar toen hij de kleedkamer uitkwam. „Ik heb over twee wedstrijden gezien dat we echt niet minder zijn. Op basis van deze partij hadden we _wel recht gehad op minstens een penaltyreeks. De tweede helft wa ren we allebei matig. Misschien dat het bij ons de onzekerheid is die dan toch in deze jonge ploeg sluipt. De conditie kan het niet ge weest zijn, want we hebben ze daarop in de eerste wedstrijd ook al afgetroefd." Toch is het Zwaluwe dat naar de fi nale van de nacompetitie gaat. Te genstander is dan VCK uit Koude- kerke. Dat weet ook de trainer van de Meeuwen. „Ik denk dat Zwalu we daar nog een hele zware kluif aan gaat krijgen. Enfin, voor ons is er definitief een einde aan het sei zoen gekomen. We hebben ons best gedaan. Het is jammer dat het zo moest eindigen." De Meeuwen-ZwaDuwe 2-2 (2-14. Eddy Matthijsse 1-0. 14. Gijs van de Made 1-1. 25. Martijn Blommaert 2-1. 89. Joey Konings 2-2. Scheidsrechter:. A. Deurloo (tholen). Gele kaart: Terry Schonk (Zwaluwe). Aantal toeschou wers: 400. Aanvaller Mark Minderhoud van De Noormannen schoot drie keer raak te gen Seolto. foto Ruben Oreel door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de jacht op pro motie naar de tweede klasse of voor behoud in de tweede klasse hebben VCK, De Noormannen en Yerseke zich geplaatst voor de tweede ronde in de nacompetitie. VCK won een saaie wedstrijd met 1-0 van Rillandia, De Noorman nen verpulverde Seolto uit Zeven bergen met 6-1 en Yerseke won met gemak van The Gunners uit Breda. Rillandia-VCK o-i: VCK speelde plichtmatig, want de eerste wed strijd was al in een 5-0-zege geëin digd voor de ploeg uit Koudeker- ke. In een gezapige wedstrijd wa ren de kansen op één hand te tel len. VCK kon niet meer verliezen en Rillandia kon niet beter. Uit een van de spaarzame kansen scoorde Erik Goudt een kwartier voor tijd de 0-1 voor VCK. In de volgende wedstrijd neemt de ploeg van trainer Nick Corré het op Hemelvaartsdag op tegen twee deklasser Zwaluwe uit Lage Zwalu we. De eerste wedstrijd is in Noord-Brabant, de return is vol gende week zaterdag. Seolto-Noormannen 1-6: De Noormannen won eenvoudig van Seolto. De eerste wedstrijd eindige in een 2-0-overwinning voor de ploeg uit Westkapelle. De formatie van trainer Marco Schroevers was klassen beter en drukte dat ook uit in de score. In de tiende minuut maakte Mark Minderhoud 0-1 en vier minuten later maakte Niels Dominicus er al 0-2 van. Een kleine tien minuten voor rust maakte Mark Minderhoud zijn tweede van de middag. Alle drie de goals kwamen tot stand na goed combinatiespel. Meteen na rust kon ook Ruben van Sluijs een doelpunt maken: 0-4. De Noor mannen consolideerde de wed strijd en gingen verder op zoek naar doelpunten. Na een kwartier wist ook Rick Hengst de bal in het doel van Seolto te krijgen. 1\vintig minuten voor vervolledigde Mark Minderhoud zijn valse hattrick. Seolto kon ook nog een eretreffer maken, na nonchalant verdedigen van Noormannen. Patrick de Klerk strafte de blunder af: 1-6. In de volgende ronde spelen de Noor mannen eerst op Hemelvaartsdag thujs tegen Yerseke. De terugwed strijd is volgende week zaterdag. The Gunners-Yerseke 0-4: Na de 4-4 van vorige week, beloofde het wederom een leuke wedstrijd te worden. The Gunners kwam goed uit de startblokken, maar het wist alleen geen doelpunt te maken. Aan de andere kant maakte Niels Poley er met een mooi afstand schot 0-1 van. Yerseke kwam iet wat gelukkig op 0-2, want het schot van Michel de Rooy werd nog van richting veranderd. Na een aanval uit het boekje knalde Arjen de Koeijer de bal vanaf de zestienmeterlijn hard in de goal, 0-3. Bij de the Gunners zakten de kopjes naar beneden en Yerseke speelde de wedstrijd rustig uit. In de 53e minuut werd het nog 0-4 door een afstandsschot van Koen Sinke. Een speler van De Meeuwen raakt de bal voordat een tegenstander van Zwaluwe eraan kan komen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73