_4_4__ Schelluinen ook te grote horde Terneuzense Boys doet stap terug 301 sport Arnemuiden slaagt er niet in om zich te ontdoen van Schelluinen in de strijd om promotie naar de voor deem keer werdAmemw- eerste klasse van het'zaterdagvoetbal. ^competitie om promotie. Zwakke tweede helft breekt Wemeldinge op Bij Arendskerke telt voor Spui alleen een zege cc.v'cds maandag 30 mei 2011 NACOMPETITIE J den vroegtijdig uitgeschakeld in de Arnemuiden-spits Marinus Baas wordt belaagd door een tegenstander van Schelluinen. De aanvaller zou zijn ploeg uit een strafschop op een 1-O-voor sprong brengen. foto Lex de Meester ZIERIKZEE - Na 45 minuten voetbal leek er geen vuiltje aan de lucht voor Wemeldinge. De zater dag-vierdeklasser leidde in het pro motieduel met Zierikzee met 0-2, maar na afloop stapte de ploeg als nog met een 3-2-nederlaag van het veld. Conclusie: Wemeldinge moet aan de bak tegen ODS om promotie af te dwingen. Met veel energie werd de thuis ploeg bestreden. Wemeldinge won de meeste duels en ook de af vallende bal bleek meestal een prooi voor de bezoekers. De ploeg werd ook in het zadel geholpen door een snelle voorsprong. Rut- ger Vergouwen zette Remi Bruijn- ooge aan het werk en die vond in de zesde minuut Dennis Wisse voor de goal: 0-1. Via Frank van der Helm en Björn Boot kreeg Zierikzee grote kansen op de 1-1, maar beide spelers mis ten. In de 28e minuut was het aan de andere kant wel raak. Uit een corner van Bruijnooge kopte Mau rice van den Hemel, de 0-2 bin nen. Wemeldinge moest het har de werken uit de eerste helft na rust bekopen. Negen minuten na rust werd het via Martijn van Grunsven 1-1 en drie minuten la ter zorgde Thomas Vos voor de 2-2. Vier minuten nadat Van de Hemel namens Wemeldinge nog op de lat kopte, zorgde Frank van der Helm, na het eerste balcontact van invaller Remon de Jonge, voor de 3-2. De Wemeldingse verdediging én doelman Huib Paauwe overtuig den bij de drie tegentreffers niet. „Het zag er inderdaad ongelukkig uit. Maar dat is voetbal", nam trai ner Arjan Sandee het op voor zijn spelers. Doelman Paauwe had er na afloop dyidelijk de pee in, maar heeft nog alle vertrouwen in een goede afloop: „Wij hebben dit seizoen nog geen thuiswedstrijd verloren. 2-0-winnen is te doen." SPUI - Na het gelijkspel van zater dagmiddag tegen Kruiningen (1-1) weet alles en iedereen bij Spui wat de laatste opdracht van het sei zoen inhoudt. De ploeg móet don derdag winnen op bezoek bij 's-Heer Arendskerke, om ook vol gend seizoen weer in de derde klasse te mogen spelen. Kruiningen was voor de rust ster ker. Aan geluk ontbrak het niet bij de treffer van Gertjan van de Pol, want zijn schot werd van richting veranderd en verdween zo achter doelman Jeroen Bottinga (o-i). Vlak voor rust trok de thuisploeg de stand gelijk. Mark van Minnen tekende voor dat doelpunt, maar zal de treffer niet als één van zijn mooiste goals blijven herinneren. Zijn schot leek ongevaarlijk en ging recht op Kruiningen-doel- man Jacco Veerhoek af. Die blun derde echter enorm, want de bal ging tussen zijn handen en benen door (1-1). Dat doelpunt bleek Spui te inspireren, want in de tweede helft mocht het de meeste aanspraak op een overwinning ma ken. Minstens zes goede mogelijk heden werden echter niet benut. door Aector Dooms SLIEDRECHT - Op sportpark De Lockhorst probeerde Terneuzense Boys-voorzitter Robert Matthijs met een schouderklopje en bemoe digende woorden het leed voor zijn spelers te verzachten. Terneu zense Boys had zojuist met 2-0 ver loren van Sliedrecht en keerde daardoor terug naar de tweede klasse. Toch vielen er geen emotio nele taferelen te ontdekken. In het Boys-kamp overheerste de berus ting. Sjoerd Rijnhout sjokte als laatste met zijn schoenen in de hand van het veld. „We hebben verloren van een tegenstander, die over twee wedstrijden beter was. Dan heb je je daar bij neer te leggen. Hoeveel kansen hebben we in de afgelopen twee wedstrijden nu gehad? Niet meer dan drie." Voor doelman Nick Heyman was het even slikken. De Belg keepte een uitstekend seizoen. Ook tegen Sliedrecht blonk Heyman uit met prima reddingen. Een kleine twin tig minuten voor tijd was hij ech ter kansloos op de inzet van Gok- sel Cakir, die uit een snelle tegen aanval een prachtige voorzet van Jordy de Jong afrondde. „De treffer was onnodig. Er werd niet scherp genoeg verdedigd", vond Heyman. De 2-0 viel in de slotfase. De harde inzet van invaller Hakan Tokul sloeg via de handen van Heyman en de onderkant van de lat in het doel. „We hadden bij rust al met 4-0 achter kunnen staan. We zijn terecht gedegradeerd. Bekijk ons doelsaldo maar. Het spel was veel te krampachtig met steeds de lan ge bal op één spits", concludeerde de 33-jarige doelman, die zijn ver bintenis bij de zaterdagclub toch met één seizoen heeft verlengd. Terneuzense Boys was dit seizoen al snel veroordeeld tot de kelder van de eerste klasse en stond heel lang op de voorlaatste plaats. In de winterstop werden de Belgen Ste fan van Dender, Didier Haeck en Vincent Varache gehaald, maar het rendement bleef uit. Het diepte punt was de 1-0-nederlaag bij Dau- wendaele, dat daarmee zijn eerste competitiezege pakte. Trainer Karl Vergouwen hield na die wanpresta tie de eer aan zichzelf door op te stappen. Arie Dekker nam samen met Jacky Scheele de leiding over. „Ik ben teleurgesteld, maar we heb ben verloren van een betere tegen stander", bekende Scheele. Terneuzense Boys, dat thuis niet verder was gekomen dan 0-0, be gon zonder de niet fitte Kees Dui- temeijer aan de wedstrijd. De aan voerder zat op de bank, geflan keerd door nog zeven reservespe lers. Slechts een handjevol suppor ters was afgereisd naar Sliedrecht. De Zuid-Hollanders namen met een het initiatief Hoewel het mid denveld van de Boys zwaar bezet was, kreeg spelmaker Levy Liesdek teveel vrijheid. De uitblinker bij Sliedrecht was gevaarlijk met zijn acties. Dat leidde tot kansen voor Roy Leeuwestein en Goksel Cakir, maar Heyman keepte attent. Ter neuzense Boys produceerde één goede aanval, maar de hoek was voor Marco Faassen te moeilijk om te scoren. Na rust kwam Ter neuzense Boys wat meer onder de druk uit. Na de achterstand bood invaller Evert-]an van Opdorp een andere invaller, Gökhan Ersahin, een goede kans, maar zijn kopbal was slecht gericht. Ook een inzet van Ruud Hoogesteger was te slap. In de slotfase velt Tokul definitief het vonnis over Terneuzense Boys. Sliedrecht-Terneuzense Boys 2-0 (0-0). 72. Göksel Cakir 1-0, 85. Hakan Tokul 2-0. Scheidsrechter: H. van Beijs- terVeld (Dongen). Gele kaart: Anthonie Malawauw (Sliedrecht), Tim Faassen (Terneuzense Boys). Aantal toeschou wers: 400.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72