40,4# Meeste Nederlanders missen Van Langen-Wisse Rijke oogst zeilploeg valt uit in Götzis 281 sport FBK-GAMES HENGELO Behalve Churandy Martina breekt geen enkele Ne derlandse atleet tijdens de FBK-games de limiet voor het WK van deze zomer. Grinham Europees kampioene squash Bosch en Elmont winnen Grand Slam Boeljon tweede in Slowaaks Open Heerlen is het beste clubteam van Europa Georgiev ongeslagen op WK dammen Churandy Martina liep een Neder- m lands record op de 100 meter, 10,10 seconden. Het Nederlands re cord was met 10,15 seconden in handen van Guus Hoogmoed. Erik Cadee werd met een machtige uithaal van 66,16 meter tweede bij het discuswerpen. foto Robin Utrecht maandag 30 mei 2011 WARSCHAU Squashster Natalie Grinham heeft zaterdag de Europese titel vero verd. De 33-jarige Nederlandse ver sloeg in de eindstrijd Camille Ser ine uit Frankrijk: 7-1111-3 11-911-5. Grinham verzekerde zich van haar tweede Europese titel. De in Austra lië geboren squashster debuteerde in 2009 met een zege. Laurens Jan Anjema eindigde als derde op de EK. De 28-jarige Nederlander, die als derde was geplaatst, versloeg za terdag in de 'troostfinale' de Zwit ser Nicolas Müller in vijf games: 12-14 11-6 3-1111-6. MOSKOU Judoka Edith Bosch heeft gisteren de Grand Slam in Moskou op haar naam geschreven. De 31-jarige Euro pees kampioene in de klasse tot 70 kilogram rekende in de eindstrijd af met Haruka Tachimoto, de Japan se nummer vier van de wereldrang lijst. Goud was er ook voor Dex El mont. De 27-jarige nummer twee van de laatste WK in Tokio won in de finale van de klasse tot 73 kilo gram van de Duitser Christopher Völk. Elmont zegevierde op yuko. Elmont zegevierde vier jaar gele den ook al eens in Moskou. BYSTRA Christel Boeljon, de laatste tijd in supervorm, heeft ook bij het Slo waaks Open het podium gehaald. De Nederlandse golfster sloot het toernooi op het Grey Bear Course in de buurt van Bystra af met een voortreffelijke ronde van 64 slagen. Ze sloeg acht birdies. Met een eind- totaal van 207 (-9) eindigde de speelster van Golf Team Holland op de tweede plaats. Boeljon, vol gende week een favoriete bij het La- dies Open, verdiende met haar prestatie ruim 35 mille. HEERLEN De tafeltennissters van Li-Ning/Infinity Heerlen vormen opnieuw het beste clubteam van Europa. De Limburgse vrouwen verover den zaterdag voor eigen publiek de ETTU Cup, de enige Euripese prijs dit seizoen, door Berlin Eastside met 3-2 te verslaan. In Duitsland had Heerlen al met 3-1 gewonnen. Li Jie en Li Jiao leden verrassende nederlaag. De eerste won wel van Andrea Bakula. Lau Sui-Fei had Heerlen op het juiste spoor gezet. URK Alexander Georgiev heeft het we reldkampioenschap dammen in Emmeloord en Urk ongeslagen af gesloten. De Russische grootmees ter, die vrijdag al zeker werd van de titel, kwam in de slotronde met wit remise overeen met Roel Boomstra. De jonge Drent verde digde zich nauwgezet en verdiende na 41 zetten een punt Georgiev kwam dankzij zeven winstpartijen uit op 26 punten, drie meer dan zijn landgenoot Moerodoello Amrillajev. GÖTZIS - Yvonne van Langen-Wis- se heeft gisteren de meerkamp in het Oostenrijkse Götzis niet afkun nen maken. De uit Vlissingen af komstige atlete had te veel last van een ontsteking in haar rechterhak. Van Langen-Wisse stond na zater dag op de tiende plaats. Na vier on derdelen had ze 3643 punten. Met name op de discipline 110 meter horden (13,58 seconden) zat ze goed van voren. Vanwege de ont steking, waar ze op de eerste dag ook al last van had, besloot ze giste ren niet meer van start te gaan. Voor de Walcherse was de Hypo- meeting in Oostenrijk haar eerste meerkamp sinds vorig jaar. Toen deed zé ook mee in Götzis en moest ze de zevenkamp afbreken vanwege een knieblessure. Die hield haar lange tijd aan de kant. Pas twee weken geleden maakte ze haar rentree. Dafne Schippers presteerde in Götzis boven verwachting. Met haar achtste plaats verdiende ze een olympische nominatie. De achttienjarige atlete, wereldkam pioene bij de junioren op deze dis cipline, eindigde in de sterk bezet te wedstrijd op 6172 punten. De eis voor een nominatie was 6280 pun ten of een klassering in de top. acht. Schippers plaatste zich in Götzis te vens voor het WK in Daegu, eind augustus. Niet alleen op de meer kamp, maar ook op de 200 meter, die ze in 22,90 seconden aflegde. Dat was net boven het belegen na tionale record van Els Vader. Die voormalige Vlissingse kwam in 1981 op 22,81 uit. MEDEMBLIK - De Nederlandse zei lers hebben het motto van de top sportsectie van het Watersportver- bond („Hoger en Harder") tijdens de Delta Lloyd Regatta alle eer aan gedaan. De olympische zesdaagse in Medemblik leverde een opval lend rijke oogst aan medailles en nominaties voor Londen 2012 op. Lisa Westerhof/Lobke Berkhout (470), Marit Bouwmeester (Laser Radial) en Team Groeneveld (matchracen) wonnen goud, Roe lof Bouwmeester (Laser) behaalde brons. In principe zijn deze topprestaties goed voor een volle olympische nominatie. „We gaan deze zeilers in elk geval voordragen bij NOCNSF", verzekerde topsportma nager Hessel Evertse. Pieter-Jan Postma (vijfde in de Finn en al in bezit van een volle nominatie), de gebroeders Sven en Kalle Coster (vijfde in de 470) en Rutger van Schaardenburg (vijfde in de Laser) verdienden op het veelal woelige IJsselmeer een halve nominatie. „Voor tevredenheid is het nog veel te vroeg", benadrukte Evertse. „Maar we zijn zeker op de goede weg. Volgende week maandag be ginnen we aan de Sail for Gold op de olympische locatie in Wey mouth. Dat is een volgende belang rijke stop op weg naar Londen 2012. Daar begint voor ons het in terne selectietraject." Evertse had gistermiddag na afloop van alle fi nales ook goed nieuws voor windsurfster Marcelien Bos-De Ko ning. De voormalige 470-stuur- vrouw, met Berkhout goed voor drie wereldtitels en olympisch zil ver, had aan de zeventiende plaats in het eindklassement precies vol doende voor een ticket naar de WK eind dit jaar in Perth. Ze zoekt nog steeds aansluiting met de wereldtop om haar olympische ambities te kunnen waarmaken in een compleet andere discipline.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70