Barcelona oppermachtig op Wembley PZCU 34 en 35 28 en 29 CHAMPIONS LEAGUE Laatste wedstrijd van Edwin van der Sar is een kansloze missie (3-1) Maandag 30 mei 2011 Johnny Hoogerland voelt zich nog fit na loodzware Giro Alleen Martina maakt indruk bij FBK-games in Hengelo Tip? sport@pzc.nl Eric Abidal in een innige omhelzing met zijn coach Pep Guardiola (links). De Franse verdediger speelde 72 dagen nadat bij hem een levertumor was verwijderd de finale van de Champions League. Van zijn ploeggenoten kreeg hij na afloop de aanvoerdersband om en mocht hij de beker als eerste in ontvangst nemen (foto rechts). foto's Jon Super door Hans Leber LONDEN - Onder aanvoering van 's werelds beste voetballer Lionel Messi veroverde 's werelds beste elftal FC Barcelona zaterdag voor de vierde keer in de clubgeschiede nis Europa's mooiste prijs. De Champions Leaguefinale in Lon- deris nieuwe Wembley-stadion was voor Manchester United en de afscheid nemende doelman Edwin van der Sar onbegonnen werk: 3-1. Het beeld van een glimlachende, hoofdschuddende coach Sir Alex Ferguson die de verliezersmedaille ophaalde, zei veel. Barcelona was te goed, liet hij een ieder weten. Dat Edwin van der Sar er bij de tweede Barcelona-treffer mis schien ongelukkig uitzag, doordat een afstandsschot van Messi houd baar leek, was voor de man uit Voorhout misschien vervelend, maar voor de wedstrijd allerminst bepalend. Het wonderteam van coach Pep Guardiola kan, als het draait, nu eenmaal door niemand worden ge stopt. Een verloren bekerfinale in eigen land tegen Real Madrid daar gelaten, als ware het een ongeluk je, is het combinatiespel van FC Barcelona iedere tegenstander té machtig. De oogstrelende acties van Messi en de hartverwarmende spontaniteit van dit mirakel zon der sterallures, geven de ploeg ook- nog eens een sympathieke uitstra ling. De Bar^a-spelers zijn mees ters in het passen, Messi en Xavi de grootmeesters. Na de overwinning van Johan Cruijff in 1992 op het oude Wem bley tegen Sampdoria (1-0, Ronald Koeman), de winst onder Frank Rijkaard in 2006 tegen Arsenal (2-1, Parijs) en Guardiola's eerste zege in 2009, ook al tegen Man chester United (2-0, Rome), werd dit weekeinde de stand ten opzich te van aartsrivaal Real Madrid qua Champions League- en Europa Cup ï-overwinningen weer een tikkeltje draaglijker: 4-9. En omdat Guardiola zaterdagnacht bekend maakte dat hij er nog een jaartje Bar^a aan vastplakt, kon het vol gend jaar zo maar 5-9 worden. Want wie stopt dit Barcelona? Mis schien gaf de Manchester-defensie bij het openingsdoelpunt van Pe dro iets te veel ruimte, zodat die te genover Van der- Sar een hoek kon uitkiezen. Maar de pass van Bar^a-architect Xavi was wonder schoon. De 1-1 van Wayne Rooney leek Manchester even terug in de wedstrijd te brengen, maar dat was schijn. Door de Spaanse bal snelheid en -circulatie leek het er soms op dat Manchester United in een flipperkast was beland. David Villa maakte twintig minuten voor tijd de klus af: 3-1. De van een levertumor herstelde Abidal mocht de cup met de grote oren in ontvangst nemen. Dat moment zei heel veel over de teamspirit bij de winnaars. Ferguson liet zich na afloop zeer lovend uit over Barcelona: „Het is het beste team waar we ooit tegen hebben gespeeld. We wisten dat we zelf een van de beste teams van Europa hebben, maar zijn ver slagen door het allerbeste team van Europa. Dat is geen schande." Edwin van der Sar zei na afloop te gen de massaal aanwezige Neder landse pers dat hij liever een ander gevoel had gehad, maar blij was dat het erop zat: „Ik heb 21 jaar in het voetbalwereld je rondgelopen. Weekendjes vrij lijken me ook wel een keer leuk." Door een inval beurt in de laatste minuten pakte de man die in december nog bij PSV speelde, de 25-jarige Ibrahim Afellay, zijn eerste Europese hoofd prijs. Zo nam de ene Nederlander afscheid van de Champions Lea gue en het voetbal, terwijl de ande re zich daar nadrukkelijk meldde. pagina 26 en 27: Van der Sar vanaf nu nooit meer eenzaam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67