All Ready sport 137 4 Ai I II Voor TOP krijgt seizoen waarschijnlijk een staartje Duiveland behoudt ongeslagen status Verrassende uitslagen in dubbelspel op veteranentoernooi Nieuwerkerk Alleen wonder kan Tjoba nog aan titel helpen in eerste klasse Slabbekoorn grijpt zege in 's-Heer Abtskerke maandag 30 mei 2011 All Ready maakte in de dertien com petitiewedstrijden slechts 101 tref fers. door JaapJan Ritsema GOES - Voor de korfballers van All Ready is degradatie uit de derde klasse weer iets dichterbij geko men. De Zierikzeese formatie ver loor zaterdag met 14-6 van Good Luck. All Ready-Good Luck 6-14: Aan de beleving richting de belangrijke wedstrijd tegen Good Luck lag het niet. Vooraf was er nog de overtui ging dat All Ready zou kunnen winnen. Het werd een deceptie voor de Zierikzeeënaren. Een 2-o-voorsprong verdween als sneeuw voor de zon. Good Luck kende geen genade en walste voor rust (3-8) over de Schouwse korf ballers heen. De anders positief blijvende aan voerder JanWilem van Nieuwen- huize kon nu weinig opbeurende woorden vinden. „Als we voor de derde keer op rij maar zes keer sco ren, geeft dat precies het euvel aan. Het hele eieren eten zit in het sco rend vermogen", verzuchtte hij. Dat bleek ook weer tegen Good Luck. De opstelling van de bezoe kers was afgestemd op het vak van Van Nieuwenhuize, dat daardoor te afhankelijk was. Tel daar de domme uitwerkfouten bij op en de nederlaag is verklaard. „Als we zo spelen hebben we geen schijn van kans tegen Scheldevogels", zei hij vooruitkijkend naar de 'Miss ion Impossible' van komende za terdag. All-Ready heeft een won der nodig om te winnen in Bergen op Zoom. Alleen dan heeft de ploeg nog een waterkansje op een langer verblijf in de derde klasse. De opdracht is dan ook even sim pel als gecompliceerd: zelf winnen bij Scheldevogels om niet op de laatste plaats te eindigen. Dan is de vingers kruisen en hopen dat Nikantes verliest van Seolto. In die situatie zullen Nikantes en All-Rea dy in een beslissingsduel moeten uitmaken wie de zevende plaats opeist. De acht punten die dan op het Schouwse conto zullen moe ten staan zijn waarschijnlijk af doende om twee andere nummers zeven achter zich te houden. Scores All Ready: Manon Torensma 3, JanWillem van Nieuwenhuize, Stefan Peeren, en Desiree de Loof 1. Stormvogels-Nikantes 14-5: Bang voor een pak op de broek tegen kampioen Stormvogels, deed Ni kantes een weinig inspirerende po ging het spel van de Westkappelse derdeklasser te ontregelen. Door de forse wind lieten de scores even op zich wachten, maar nadat een maal het gat geslagen was, bleek het krachtsverschil te groot. Scores Stormvogels: Frank Peene en Elmar Gabriëlse 4, Kristian Gabriëlse 2, Arjen Schoe en Loura Kleinepier, Niek Peene en Piet Gabriëlse 1. Seolto-Oranje Zwart 13-11: Oud- zeer en de blamerende nederlaag van vorige week haalden het beste naar boven in Seolto. Coach Harry Kerkhof was nu zeer te spreken over de inzet, maar krabbelde zich nog maar eens achter de oren over de gedaantewisselingen van "zijn Vlissingse ploeg. Oranje' Zwart ging nog wel lang mee in de score. Scores Seolto: Rob Harthoorn 4, Daisy Verkerk 3, Dennis Goedegebuur en Jo- landa Kerkhof 2, Timme Provoost en Tom Harthoorn 1. Togo-Scheldevogels 7-10: Door dat het effectiever omsprong met de kansen bood Togo prima weer werk tegen Scheldevogels, dat alles op alles zette om de tweede plaats te behouden. Die Brabantse drive werd de Goesenaren uiteindelijk te veel. Coach Carlo de Waele had er vrede mee, omdat de inzet in or de was. Scores Togo: Dennis Boelman, Mar scha van Rooijen en Anouk Hazelaar 2, Niek Meerman 1. door JaapJan Ritsema GOES - TOP is er zaterdag niet in ge slaagd om de voorlaatste plaats te verlaten. Na nipte verliespartij te gen Nieuwerkerk (10-11) staan de Arnemuidse korfballers gedeeld zes de met IJsselvogels. In de afsluiten de speelronde wordt het zaterdag dus nog spannend. Bij elk punt dat TOP minder haalt dan IJsselvogels, weet het zich veroordeeld tot een beslissingsduel met de nummer ze ven uit overgangsklasse B. Elk punt dat TOP meer haalt dan de concur rent uit Moordrecht zorgt voor lijfs behoud. Bij een gelijk resultaat be slist een extra duel tussen TOP en IJsselvogels over de veilige zesde plek. De verliezer daarvan gaat door naar de beslissingswedstrijd. TOP-Nieuwerkerk 10-11: De Arne muidse overgangsklasser dicteerde twee derde van de partij, maar viel in de bepalende slotfase stil. Na rust (7-5) kreeg TOP kansen om ver der weg te lopen bij Nieuwerkerk, maar de ploeg verzuimde dat. Na een gemiste strafworp vond de thuisploeg twintig minuten geen korf Scores TOP: Leon van Belzen 4, Corné Bezemer 2, Wilma de Ridder, Anita de Ridder, Petra de Ridder en Jordy Meul- meester 1 Fortis-VEO 8-12: Aan het matige ni veau van de partij viel de mentale moeheid van Fortis af te lezen. Scores Fortis: Remco Crucq 3, Niels Bebelaar 2, Jessica de Boer, Demi Mon- deel en Joyce Schoonaard 1 Ventura Sport-Swift 7-8: Na een dramatische eerste helft kostte het Swift de grootste moeite om haar sportieve plicht te doen. Tal van plaatsingsfouten en een haperende scoringsmotor hielden Ventura Sport tot tien minuten voor het eind in de race. Scores Swift: Roel Klootwijk en Paul van den Berg 2, Richard Geldof, Bas Gun- ter, Ivo de Hond en Rob Sanderse 1. Bolnes-Óndo 6-9: Ridderkerkse af- scheidsrituelen - Bolnes gaat op in een nieuw te vormen fusieclub - zorgden voor een rommelige sfeer. Zonder groots te spelen greep tweedeklasser Ondo het initiatief. De ploeg uit Sint-Laurens bouwde de voorsprong in de oplaaiende storm uit tot de beslissende 4-8. Scores Ondo: Ronald Wisse 3, Jeroen Mesu en Joris Hoogwerf 2, Robbie Me- su en Annemieke Koppelaar 1. door Sven Bakker NIEUWERKERK - In de landelijke tweede klasse voor vrouwenteams zijn de tennissters van Zierikzee als tweede geëindigd. In de laatste thuiswedstrijd tegen Goes werd er met 5-1 gewonnen, waardoor zij de vrouwen van Duiveland uit Nieuwerkerk met twee punten voor bleven. Het team van Ellis Payet, Lenneke de Graaf, Mirjam van Splunder en Anne Marie Ro- da verloor alleen van de kampioen Sla Raak. Uitgerekend tegen Sla Raak moest het team van Duive land gisteren spelen. Ze besloten de laatste speeldag in de landelijke competitie met een 3-3-gelijkspel. Renate Renger en Linda Verbraak wonnen hun enkelspelpartijen. Monique Deurloo en Renger wa ren goed voor een punt in het dub- belspel.Duiveland verloor in de ge hele competitie niet één keer. Het team werd uiteindelijk derde. „Ik hoorde dat zowel de nummer één als twee promoveert naar de eer ste klasse, dus wat dat betreft vin den wij het niet zo erg om achter Zierikzee te eindigen", zei Duive- land-aanvoerster Angela Kouwen- berg. „We spelen volgend jaar lie ver weer in de tweede klasse." EINDHOVEN - De korfballers van Tjoba hopen op een wondertje in de slotronde. Daarin ontvangt de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinde ren zaterdag nummer vier Fortis. Rust Roest gaat op bezoek bij nummer drie VEO. Alleen wan neer Tjoba wint en Rust Roest ver liest, volgt er nog een beslissings duel om de titel. Trainer Chris van Put rekent daar al niet meer op. Hij benadrukte na het duel van zaterdag (Rust Roest won met 14-12 van Tjoba) echter dat het seizoen al geslaagd is met een tweede plek in de eindrang schikking. „Wie had van tevoren gedacht dat we tot de laatste wed strijd zouden meedoen om het kampioenschap? Niemand toch? We zijn dit seizoen veel spelers kwijtgeraakt en tal van spelers zijn daardoor aan hun eerste seizoen in Tjoba 1 bezig. Desondanks heb ben we de race met Rust Roest lang volgehouden." Van Put neemt zaterdag bij de thuiswed strijd tegen Fortis afscheid. De Belg wordt na de zomer opgevolgd door Bram van Geffen. 'S-HEER ABTSKERKE - Een enkele keer heeft Richard Slabbekoorn een uitschieter. Dan is de tegen woordig in Hoogerheide woonach tige wielrenner in staat juist een trapje meer te geven dan normaal. In 's-Heer Abtskerke had Slabbe koorn zo'n dag. Op het lastige par koers in de polders rond het dorp hield hij steeds goed stand om uit eindelijk als eerste over de finish lijn te komen voor Johan Padmos (Wissenkerke) en Rob Koole (Goes). De overige zeges gingen naar Peter Hoogerheide (amateurs B), Christ de Baat (amateurs 40+) en John Moerdijk (S/P-klasse. Z?ZE235CS»3X3I door Sven Bakker NIEUWERKERK - Op de tennisbanen van Duiveland in Nieuwerkerk wordt dezer dagen het Sport 2000 Gruttepikkerstoernooi voor vetera- nentennissers (35 jaar en ouder) af gewerkt. Het toernooi begon vori ge week woensdag en komende vrijdag staat de finaledag op het programma. Het toernooi staat relatief vroeg in gepland op de kalender, aangezien de landelijke tenniscompetitie pas gisteren de laatste speeldag kende en eigenlijk vandaag het toernooi- seizoen van start is gegaan. Desalniettemin kan het Gruttepik kerstoernooi altijd rekenen op een groot aantal inschrijven, dat zich dit jaar stabiliseert op ongeveer 150 deelnemers. „We zagen vorig jaar een grote stijging in de deelne mersaantallen en dat is dit jaar vrij wel hetzelfde gebleven", liet toer- nooiorganisator Roellien Rooden- burg weten. „Maar dit is een mooi aantal aan deelnemers, we kun nen ook niet heel veel meer wed strijden kwijt." Bij de 22e uitvoering van het Grut tepikkerstoernooi voor veteranen- spelers wordt er in elke categorie in poules gespeeld, waarna er nog minimaal een halve finale en fina le volgt. Het is, geeft de 46-jarige Roodenburg aan, één van de facet ten dat het toernooi succesvol maakt. „Elke speler speelt sowieso meer dan één keer. Dat draagt ook bij aan de sfeer van het toernooi." De sfeer is misschien wel de groot ste reden van spelers om voor een veteranentoernooi in plaats van een open toernooi (zonder leef tijdscategorie) te kiezen. „Iedereen wil winnen, dus dat maakt het ver schil niet", verduidelijkt Rooden burg. „Maar de wat oudere spelers willen in de wat lagere categorieën niet elke keer tegen jongeren spe len." Mede daardoor is er volgens Roodenburg een trend te zien: „Er doen steeds meer 'jongere vetera nen' mee, dus spelers die tussen de 35 en 50 jaar zijn, in plaats van oudere veteranen." In de 6-categorie van het mannen- dubbelspel viel er voor de als eer ste geplaatsten John Hage en Ard Stoutjesdijk een opvallende neder laag te noteren tegen Aad Arkes- tijn en Jan Kot: 4-6 5-7. Om toch nog hoop te houden op plaatsing voor de halve finales wonnen Ha- ge en Stoutjesdijk met 6-3 7-6 van Ron Klein en Han Muller. In het gemengddubbelspel 6 zijn Sonja en Peter van der Cingel op jacht naar de titel. De nummers drie van de plaatsingslijst wonnen hun eerste wedstrijd met 6-3 6-0 van John Hage (voorgrond) en Ard Stoutjesdijk hebben oog voor de bal. foto Dirk-Jan Cjeltema Manon Stokvis en Michel Nele mans. In het vrouwendubbelspel 6 was er voor Nelleke en Ria Sloot- makereen opvallende nederlaag te gen Cocky de Fouw en Birgit Stig- ter. Het werd 1-6 6-4 7-6 voor De Fouw en Stigter. Wel won het duo Slootmaker hun eerste duel met 6-2 6-4 van Marianne van Dongen en Suzanne van der Valk: 6-2 6-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65