Bijna onmogelijke missie voor Erik van der Wekken wint Boot. b|üft aan k°Pin motorcross in MX 1-klasse Belglsch klassement 361 sport DiitDË KLASSE KORFBALCOMPETITIE Voor All Ready dreigt een nieuwe degradatie. De Zierikzeese ploeg verliest het voorlaatste competi tieduel met 14-6 van Good Luck. Lokeren wint toernooi bij de E-pupilien Sparta verslaat Germinal Beerschot Biljarters Graanbeurs mogen naar het NK maandag 30 mei 2011 door Herman Heuvink LEWEDORP Lokeren heeft gisteren het tweede Roel Franse Memorial voetbaltoer nooi voor E-pupillen gewonnen. De ploeg versloeg in Lewedorp in de finale Germinal Beerschot. Na de reguliere speeltijd was het 0-0. Penalty's moesten de beslissing brengen. Een uitstekend keepende Louis Vercammen van Lokeren- zorgde ervoor dat zijn ploeg aan het langste eind trok. Lokeren ver sloeg eerder in de kruisfinales Cortgene/JVOZ, ook al na het ne men van strafschoppen. De wed strijd eindigde in 2-2. JVOZ eindig de uiteindelijk op de vierde plaats, Lebo/SV Nieuwdorp werd achtste. LEWEDORP Sparta werd zaterdag in Lewedorp winnaar van het vierde Stefan Moens Memorial voetbaltoernooi voor D-pupillen. De Rotterdamse ploeg was in de finale met 2-1 te sterk voor Germinal Beerschot. Sparta Rotterdam bereikte de fina le door in de poulewedstrijden van JVOZ en de Bevelandse selectie te winnen. Wel werd er van Ander- lecht verloren. Doordat Sparta Rot terdam het beste doelsaldo in de poule had werd de ploeg winnaar in poule A voor Anderlecht, JVOZ en de Bevelandse selectie. JVOZ werd in de eindstand vijfde, de Bevelandse selectie achtste. WAALWIJK Het libre C3 team van BV De Graan beurs uit Zierikzee is in Waalwijk gewestelijk kampioen geworden en mag 26 juni naar het Neder lands kampioenschap in Nieuwe- gein. Het team, met invaller Kees Vermeulen bleef niet zonder geluk ongeslagen. Twee wedstrijden (te gen 't Gelagh uit Heusden en Well- se Vaert uit Steenbergen) werden met 4-2 gewonnen. In beide wed strijden werd één partij met één punt verschil gewonnen, hetgeen de doorslag gaf voor de overwin ning. Op het NK is ook teamcap tain Jurgen Bruggeman er weer bij. 1 wiii 1 mai li.» 1 1 in. w—w 1 door Herman Heuvink rilland - Motorcrosser Rinnie van Linden uit het Brabantse Putte werd zaterdag de terechte winnaar van de vierde clubwedstrijd van de MC Rilland. Op het Schelde-circuit won de MX 2-crosser beide man ches in de sterkste klasse. Hierin waren diverse klassen samenge voegd. Zierikzeeënaar Erik van der Wek ken uit Zierikzee werd in beide heats tweede en eindigde daardoor als eerste in de MX 1. Gino Nag- tegaal uit Nieuw- en Sint Joosland, werd tweemaal vierde en vond zich daardoor na afloop op de tweede plaats terug in de MX 2. Dat was een geweldige opsteker voor deze zestienjarige crosser, om dat er twee jaar van blessureleed aan vooraf was gegaan. „Wat ben ik blij voor hem", zei zijn enigzins geëmotioneerde vader, die beide duimen aan zijn zoon toonde toen deze de finish bereikte. Pechvogels waren er ook. Goese- naar Johnny van Eekelen, in de eer ste manche als derde gefinisht, kwam in de openingsronde van de tweede heat ten val en brak daarbij zijn sleutelbeen. Lukas de Ruiter uit Wolphaartsdijk viel al in de eer ste manche en brak daarbij zijn rechterarm. Spannend was het aan het slot van de tweede manche bij de clubklas se. Björn Oreel uit Oost-Souburg had de eerste manche gewonnen voor Cor Moens uit Arnemuiden en Danny Musters uit Brasschaat. In de tweede manche nam Moens de leiding, gevolgd door De Ridder en Musters. Oreel zag zijn start de mist in gaan en begon buiten de top tien. Hij slaagde er al spoedig in plaat sen te winnen en kwam tegen het einde op de tweede plaats. De af stand tot Moens leek veel te groot, maar de vijftienjarige Walchenaar won zienderogen terrein. Aan de fi nish bedroeg het verschil één wiel in het voordeel van Moens, die de dagzege pakte vanwege zijn betere en doorslaggevende tweede man che. Bas van Strien uit Dirksland was de sterkste in de 85 cc. De achtervol gers Jochem van den Dorpel uit Ka- pelle en Lars de Nood uit Oost-Sou burg konden het gat dat Van Strien in het begin sloeg niet dichten. De 65 cc werd gewonnen door Lars Groenendijk uit Klundert. kester - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede heeft ook na de wedstrijd in Kester nog steeds de leiding in handen van het Bel gisch kampioenschap bij de MX 2 inters. In Kester legde hij beslag op een fraaie derde plaats in het dagklasse- ment. Daar zag het in het begin niet naar uit. Bij de training voor de startopstelling kwam hij tot een zestiende tijd en dat is nooit de beste plaats. In de eerste manche begon hij op vijftiende plaats in een veld van meer dan veertig deelnemers. Het was op het prachtige geaccidenteer de terrein 'De Kesterheide' dan ook heel erg moeilijk om naar vo ren te komen. In het spoor van Dennis Dierckx, die hem in de openingsfase voorbij was gegaan, lukte het Boot uiteindelijk toch. De 19-jarige motorcrosser klom naar de negende plaats. Meer zat er in niet in. In de tweede manche kende de hovenier een vlekkeloze start. Hij nam samen met Julien Lieber kopstart. De voorsprong duurde echter niet lang, want zijn grootste concurrenten in de strijd om de titel kwamen hem voorbij. Eerst passeerde jens Getteman en vervolgens Kevin Fors. Boot leek genoegen te moeten nemen met een derde plaats. Maar het geluk was aan Zeeuwse zijde toen Gette man het tempo moest verminde ren door een leeglopende achter band. Tegen het eind liep Boot nog in op leider Fors, maar dat was niet voldoende om hem te achterhalen. In de tussenstand van het Belgisch kampioenschap houdt Boot een gat van zes pun ten met concurrent Kevin Fors. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64