tweede ronde sport 133 Vlissingen klaar na turbulent jaar Corn Boys en Hulsterloo gaan een stap hogerop Luctor zet voorzichtige stap richting derde klasse Michel Leonhart wil vol gas geven met Axel maandag 30 mei 2011 'Ik heb gewonnen van Van Breugel!' Keeper Sven Woikenhauer was blij dat hij alle schoten van de makkelijk scorende spits van RKVVO stopte. door llja Hilhorst veldhoven - De vliegtuigen van Eindhoven Airport kwamen meer maals onheilspellend overvliegen. De verliezer van de promotiewed strijd RKWO-Goes kon de eerste klasse op zijn buik schrijven en ge lijk op vakantie gaan. Na de 2-2 vorige week in Zeeland moesten de ploegen gisteren aan de bak op het hete kunstgras. Ondanks een nerveuze beginfase en een tumul tueus slotoffensief van de Braban ders trokken de Bevelandse gas ten aan het langste eind. Kyle Doesburg werd matchwinner: Trainer Gérard de Nooijer had na de gezapige wedstrijd van vorige week een aantal tactische wisselin gen gedaan. De verdediging zag er in Goes een aantal keer slecht uit. Op de plaats van Niels Paardekoo- per mocht Robin de Pagter weer eens starten. De veertigjarige Shannon Braafhart zorgde voor verbazing met zijn basisplaats in de verdediging. Hij verving Wou ter de Craene. „Dat was onder deel van onze tactiek", zei mid denvelder Gert Jan van Leiden. „We hadden vooraf afgesproken om feller te zijn." De aanvoerder sloeg de spijker op zijn kop. Goes maakte in het laat ste deel van de competitie een ge makzuchtige indruk, met de 2-0-nederlaag tegen Aardenburg als dieptepunt. Het vertrouwen binnen de ploeg was weg. De laat ste weken laat de ploeg weer een opwaartse lijn zien. Er werd in de beker gewonnen van juist de te genstander aan wie de Goesena- ren de titel weggaven, Terneuzen. In het eerste duel met RKWO stelde men echter weer teleur en kreeg het elftal een lesje effectivi teit. Op het kunstgras van de Veldho- venaren was Goes vastberaden om het beter te doen. De spelers oogden aan beide zijden wat ner veus in het begin van de wed strijd. RKWO zocht net als een week eerder de counter en liet het voetballen over aan de Bevelan ders. In de 29e minuut leidde dat tot de 1-0 van Kyle Doesburg. Hij was attent nadat de keeper van RKWO een kopbal van Lunven Vermeer los liet. Na rust bestond het spel van Goes vooral uit tijdrekken en ver dedigen. RKWO zocht de aanval en kreeg in de slotfase zeer grote kansen, maar kreeg de bal er niet in. Keeper Sven Woikenhauer hield een aantal keer de bal knap uit zijn doel en de verdediging bleef met hangen en wurgen over eind. Robin de Pagter was tevreden met de overwinning en zijn basis plaats: „Het was wel warm hoor, maar ik ben blij. Ik heb de laatste tijd niet veel gescoord, het ging een tijdje niet goed. Het was fijn dat ik in de basis mocht starten. Hopelijk is dat volgende week weer zo. Ik kom uit Vlissingen, dus dat worden leuke wedstrij den." Donderdag en zondag speelt Goes namelijk tegen RCS in de finale van de nacompetitie. De ploeg van trainer Michel Leonhart ver loor gisteren met 2-0 van 't Zand, maar had de eerste match al met 4-0 gewonnen. „Veel bekenden, dat wordt leuk. Als we ons niveau halen, kunnen we ze zeker heb ben", zei captain Van Leiden. Trung Tran is door zijn gele kaart van gisteren geschorst voor de wedstrijd van donderdag. RKWO-Goes 0-1 (0-1). 29. Kyle Does burg 0-1Scheidsrechter: M. van Berkel (Son). Gele kaart: Trun Tran (Goes). Aantal toeschouwers: 220. Renato Dijkstra (rechts) gaat een kopduel aan met een tegenstander van Juliana'31. foto Lex de Meester door Rogier Veenstra vlissingen - Voor VC Vlissingen zit het voetbalseizoen 2010-2011 er op. De ploeg kreeg na de reguliere competitie nog de kans om promo tie naar de hoofdklasse af te dwin gen doordat er een periodetitel ge pakt werd. In de eerste ronde van deze nacompetitie was Juliana '31 uit Malden de tegenstander. Nadat de eerste wedstrijd met 4-0 werd verloren, was de 2-1-thuisoverwin- ning gisteren niet voldoende en is Vlissingen uitgespeeld. Als er dit seizoen ook een verkie zing voor de slechtste grasmat was gehouden, dan maakte VC Vlissin gen een goede kans die te winnen. Gisteren tegen Juliana '31 was het namelijk onmogelijk om over de grond een medespeler te bereiken. In combinatie met de harde wind werd het dan ook geen beste wed strijd. Vlissingen stond voor een loodzware opdracht om een 4-0-nederlaag van vorige week goed te maken. Daar slaagde de ploeg van trainer Roy Hendriksen niet in, want door doelpunten van Björn Langeveld en Saïd Bouzam- bou kwam het team niet verder dan een 2-1-overwinning. Dit bete kent dat VC Vlissingen ook vol gend seizoen in de eerste klasse voetbalt. Hoewel de strijd om een plek in de hoofdklasse verloren ging, kan de ploeg uit Vlissingen terugkijken op een succesvol doch turbulent seizoen. Eén van de verantwoorde lijken voor de goede prestaties is de vertrekkende trainer Roy Hen driksen. Vanaf het begin probeer de de oefenmeester zich zo min mogelijk aan te trekken van de randzaken en roeide hij met de rie men die hij had. „Dat resulteerde vaak in trainingen met niet meer dan zeven jongens, waardoor het moeilijk was ergens naartoe te wer ken. Maar aan de andere kant ben ik trots op de kleine groep die er al tijd was en hebben we uiteindelijk een goed seizoen gedraaid." Na enkele maanden leek het erop dat de trainer Vlissingen op het tweede plan zette toen hij als assis tent trainer bij RKC Waalwijk aan de slag ging. Niets bleek minder waar, want hoewel de club uit de eerste divisie en de zondag-eerste klasser in allerlei opzichten een wereld van verschil waren, ging Hendriksen op dezelfde voet in Vlissingen verder. Met net zoveel energie en enthou siasme als in het begin van het sei zoen, zette de Middelburgse oefen- meester samen met zijn ploeg een prima reeks neer en won Vlissin gen zelfs een periodetitel. Er werd in een tweeluik met Juliana '31 ver loren, maar dat deed niets af van de prestaties van dit seizoen. „Mijn groep heeft van niets iets ge maakt en daar heb ik veel waarde ring voor. Ik kan met opgeheven hoofd deze vereniging verlaten." Hendriksen vertrekt al na één sei zoen bij de club uit Vlissingen en gaat zich volgend seizoen volledig richten op RKC. Over de toekomst van VC Vlissingen maakt hij zich niet veel zorgen. „Wij hebben la ten zien dat je met weinig toch veel kunt bereiken." VC Vlissingen-Juliana '31: 2-1 (2-1). 39. Jop van Steen 0-1, 40. Björn Lange veld 1-1, 45. Saïd Bouzambou 2-1. Scheidsrechter: R. Kroesen (Nijmegen). Gele kaart: Denny ter Steege (Vlissin gen). Toeschouwers: 200 terneuzen - Hulsterloo en Corn Boys verzekerden zich gistermid dag van promotie naar de vierde klasse in het zondagvoetbal door ook het tweede duel met FC Moer straten winnend af te sluiten. Na de 4-0-zege van vorige week werd het dit keer 3-4. Moerstraten-Hulsterloo 3-4: Hul sterloo had in Moerstraten de over hand, maar dwong in eerste instan tie weinig kansen af. Pas na een half uur bracht Björn Luijckx de score op gang. Tegen alle verwach tingen sloeg Moerstraten tussen de 35e en 45e minuut hard terug. Ko Bartelen schoot drie keer raak: 3-1. Na de rust bezorgden Remie van Iteghem (twee keer) en Luijcks de bezoekers de zege. Breskens-NVS 1-2: Voor Breskens lijkt degradatie naar de vijfde klas se van het zondagvoetbal niet ver weg meer. De ploeg van trainer Henk Ottens verloor gistermiddag op eigen veld met 1-2 van NVS en moet volgende week met een ver schil van twee doelpunten van Phi lippine winnen om lijfsbehoud ze ker te stellen. De nederlaag tegen NVS was verre van verdiend, om dat Breskens bijna voortdurend het beste van het spel had. NVS was slagvaardiger en kwam via Eric Piasmans en Jelte van Schel ven op een 2-o-voorsprong. Elmar Lauret scoorde aansluitingstreffer. Verder geraakte Breskens niet. Corn Boys-Lepelstraat 1-0: Lepel straat was in twee wedstrijden de onderliggende partij. Na eerst met 1-1 gelijk gespeeld te hebben, maak te Corn Boys gisteren thuis het kar wei af. In de 27e minuut maakte Sebastian de Meijer het enige doel punt van de wedstrijd. Lepelstraat drong aan, raakte twee keer de lat, maar kon het tij niet meer keren. door Roeland van Vliet heinkenszand - De voetballers van Luctor'88 hebben gistermid dag een kleine stap gezet richting de derde klasse van het zondag voetbal. De ploeg uit Heinkens- zand won de eerste wedstrijd van BW'63, de tegenstander in de tweede ronde van de nacompeti tie. Slaagt het elftal van trainer Marcel Lourens erin die voor sprong donderdag te behouden in de return, dan is een finaleplaats de beloning. Luctor'88 kwam, zo gaf Marcel Lourens gisteren na afloop van de wedstrijd toe, goed weg met de nipte zege. In het grootste deel van de wedstrijd waren de gasten uit Bergen op Zoom de betere ploeg. „BW'63 beschikt over iets meer voetballende kwaliteiten", zei de Middelburgse trainer. Toch haalde de thuisploeg met enige geluk de rust met 0-0. Die stand bleef lange tijd op het scorebord. Totdat de ze ventigste minuut aanbrak. Luc tor'88 sloeg na een goed lopende aanval toe. Wesley de Jonge maak te de 1-0. Marcel Lourens: „Daarna zijn we erin geslaagd de voorsprong tot het einde vast te houden. Maar eer lijk is eerlijk: het had net zo goed 1-1 kunnen worden." Haalt Luctor'88 de finale van de nacompetitie, dan treffen de Bevel anders op neutraal terrein de win naar van de tweestrijd tussen MOC17-FC Bergen. FC Bergen won gisteren het eerste duel met 1-0. Luctor en de drie clubs uit Ber gen op Zoom op www.pzc.nl/rudestats terneuzen - Michel Leonhart plaatste zich gistermiddag met RCS ten koste van SC 't Zand voor de volgende ronde van de nacom petitie. Komende donderdag en zondag wil hij er alles aan doen om ten koste van Goes in de eerste klasse te blijven. Daarna begint hij aan een nieuw hoofdstuk in zijn trainersloop baan. Vanaf komend seizoen is Leonhart trainer van zondag-der deklasser Axel. Hij wordt de opvolger van Rinus Zegers, die vanwege trieste privé- omstandigheden per direct een punt achter zijn trainerscarrière heeft gezet. Leonhart komt terecht bij een club die honderd jaar be staat, maar ook hard aan een fusie met buurman AZW werkt. Leonhart: „Ik hoop dat het alle maal goed komt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61