321 sport Doesburg schiet Goes naar RCS wacht dash met Goes HW'24 laat het liggen tegen RCD Pak rammel voor Zeelandia Middelburg Goes haalt de tweede ronde van de nacompetitie door kleine overwinning op RKWO. Kyle Doesburg maakt in Veldhoven het enige doelpunt: 0-1. maandag 30 mei 2011 door Yorben Weststrate MIDDELBURG - RCS heeft gisteren met 2-0 verloren van SC 't Zand uit Tilburg. Aangezien de Oost-Souburgers vorige week al met 4-0 hadden gewonnen, gaan ze toch door naar de volgende ron de van de nacompetitie. In de fina le stuit RCS op het Goes van trai ner Gérard de Nooijer, vorig sei zoen nog speler bij RCS. „We had den vandaag wat moeite met de motivatie", zei RCS-trainer Michel Leonhart na afloop. „We waren niet optimaal geconcentreerd. Uit voorzorg hielden we ook vijf basis spelers aan de kant." Met de rust stond het nog 0-0, maar het had net zo goed 4-4 kun nen zijn volgens de oefenmeester van de Souburgse club. „Er waren mogelijkheden aan beide kanten zonder dat er echt goed gespeeld werd. Na rust waren er een paar kansen voor Felius en Eversdijk. In het laatste kwartier krijg je dan nog twee tegendoelpunten, wat ook niet echt nodig was geweest. Maar zoals ik al zei, we hadden vandaag niet de wil om een goede uitslag neer te zetten." RCS treft Goes in de finale van de nacompetitie. In een tweeluik wordt beslist welke van de twee Zeeuwse ploegen volgend seizoen in de eerste klasse speelt. Leon hart: „Ik had liever een Brabantse tegenstander gehad, dan hadden we denk ik meer kans gehad. Nu speelt er volgend seizoen sowieso een Zeeuwse club in de eerste klas se. Ik denk dat Goes de favoriet is. Zij hebben in de winterstop met 6-0 van ons gewonnen, maar toen waren ze wel in beteren doen. Ze zitten nu in een mindere fase dan voor de winterstop, maar Goes is zeker de favoriet voor de zege." SC 't Zand-RCS 2-0 (0-0). 82. Cas Ja cobs 1-0, 90+2. Daan van Hal 2-0. Scheidsrechter: J. Senders (Veldhoven) Gele kaart: Max van Poppel, Marcel Hermis, Mark Lohn (SC 't Zand), Roy van de Kaap, Sander Goedegebure (RCS). Aantal toeschouwers: 150. RKVVO-GOES 0-1 door Peter van Kouter-en HULST - HW'24 poetste gisteren voor eigen publiek door een 2-1-ze- ge op RDC een in Dordrecht opge lopen minimale achterstand (3-2) weg, maar legde het afin de nood zakelijk geworden strafschopserie. HW'24 miste twee keer vanaf de stip. De bezoekers slechts één maal. Danny Suijkerbuijk, doel man van RCD, was de gevierde man bij de Zuid-Hollanders. Hij stopte inzetten van Robin Mac Tag- gart en aanjager Evert van den Berg. Trainer Frans Struijs verliet nog net niet met het schaamrood op de kaken het sportpark in Hulst. „Dit is ongelooflijk", zei hij. „We hadden bewust niet op strafschop pen getraind, want je zult altijd zien dat spelers die dat tijdens de training goed doen op zondag on der druk staan. We waren in deze wedstrijd absoluut de mindere. Laat ik het zo zeggen: ik vond het niet verdiend." Die woorden wa ren in Hulst niet meer dan een pleister op een wondje. De uitscha keling werd in de HW'24-gelede- ren namelijk met gemengde gevoe lens ontvangen. Waar enerzijds werd getreurd om een gemiste kans, leefde aan de andere kant het besef dat HW'24 volgend sei zoen met een smalle selectie een klasse hoger wellicht een moeilijk seizoen te wachten zou staan. „Toch denk ik niet dat we er direct kansloos weer uit zouden gaan", zei Evert van den Berg. De uitblinker bij de Zeeuws-Vla mingen zei verschrikkelijk te ba len. „Maar er zijn in de kleedka mer geen verwijten naar elkaar ge vallen. We hebben het in de uit wedstrijd laten liggen, vooral in de eerste helft. In plaats van 2-0 of 3-0 voor ons, werd het kort voor rust door een buitenspeldoelpunt 1-1." Alsof de duvel ermee speelde, werd een Hulster treffer ten on rechte afgekeurd wegens buiten spel. Dat was halverwege de twee de helft, toen het in de tweede helft ondanks een stormloop op het doel van RDC nog 1-1 stond. „Ik heb steeds het gevoel gehad dat het goed zou komen", vertelde Colin van Goethem, die achterin sterk speelde. Met. nog ruim een kwartier te spelen zette Dennis Buijs de thuisploeg op 2-1, toen hij een voor het doel gekopte bal van Michal Szczawinski (die voor 1-0 had gezorgd) van dichtbij binnen- tikte. HW'24, dat met veel passie spe lend de aanval bleef zoeken, kreeg daarna nog kansen. Die waren, net als de strafschoppen, niet aan de thuisploeg besteed. HW24-RCD 2-1 (1-1). 18. Michal Szc zawinski 1-0, 44. Mohssin Ghorafi 1-1, 72. Dennis Buijs 2-1. Scheidsrechter: P.A.W. Schippers (Tilburg). Gele kaart: Niek Luime en Koen de Blieck (beiden HW'24). Aantal toeschouwers: 400. MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg is er niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de finaleduels van de nacompetitie. De Walcherse ploeg leed gisteren een pijnlijke 5-1-nederlaag tegen Uno Animo uit Loon op Zand. Uno Animo-Zeelandia Middel burg 5-1: De nederlaag was ver diend, vond trainer Arjo den Dek ker van Zeelandia Middelburg. Over het spel van zijn eigen ploeg was hij niet. tevreden. „Dit was niet zo'n goede afsluiting van ons seizoen. We gingen de nacompeti tie in om te winnen. En als je dan in de eerste ronde wordt uitgescha keld, is dat erg teleurstellend. Uno Animo was vandaag beter. Ze heb ben verdiend gewonnen." Over waar het was misgegaan, wil de Den Dekker niks kwijt. „Dat be spreken we intern en daar willen we dit het liefst ook houden." De spelers waren teleurgesteld. Zo ook aanvoerder [urriaan Peterson. „De eerste helft begonnen we heel slap, na tien minuten stonden we al met 2-0 achter. Zij waren veel feller en zij wonnen de persoonlij ke duels. Na rust gingen we iets be ter voetballen en deden we nog iets terug via Salim Ben Selam. We hadden zeker kansen, want vo rige week hadden wij hen over klast. Vooral in de eerste helft. Dit was dan ook zeker geen ploeg waarvan we hoefden te verhezen. We misten Alberto (Conde Morga- do, red.) ook wel vandaag. Vorige week speelde hij erg goed." Peterson denkt te weten waar het dit seizoen is misgegaan bij de club uit Middelburg. „We hebben te weinig topwedstrijden gewon nen. Daarin hebben we het laten liggen. Daar moeten we aan wer ken." Goes-spits Kyle Doesburg loopt juichend weg na de 1-0, gevolgd door ploeggenoot Reguillo Vandepitte. foto Orange Pictures/Jeroen de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60