hoop en vrees s spor 31 De Noormannen is klaar voor volgende wedstrijd tegen Yerseke Terneuzense Boys berust in zijn lot en degradeert naar tweede klasse Zwaluwe verstoort promotiedroom De Meeuwen in voorlaatste minuut maandag 30 mei 2011 'Ik ben heel blij dat we in de laatste 45 minuten karakter hebben getoond' Adriaan Nieuwenhuijse door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Na 45 minuten voetbal tegen Wemeldinge leek Zierikzee op sterven na dood. De bezoekers leidden met 0-2 en promotie naar de derde klasse van het zaterdag voetbal was ver weg. In de tweede helft stelde de ploeg echter alsnog orde op zaken. Zierikzee won met 3-2 en neemt plaats in de wachtka mer. Donderdag, als Wemeldinge ODS ontvangt, komt Zierikzee daar pas weer uit. Dan wordt bekend wie van de drie naar de derde klasse promoveert. Zierikzee is, na de eer dere 2-1-nederlaag tegen ODS, en kel gebaat bij een kleine Wemel- dingse zege. Dan is promotie op basis van doelsaldo en/of de twee gewonnen penaltyseries alsnog een feit! Zierikzee herrees zaterdag als het ware uit de dood. „Eindelijk eens een wedstrijd, een finale, die we winnen", sprak een zichtbaar op geluchte aanvoerder Barry Hage na afloop van het bewogen duel in Zierikzee. Hoeveel de Zierikzeese zege waard is, wordt duidelijk op Hemelvaarts dag als trainer Adriaan Nieuwen huijse aandachtig toeschouwer is bij het slotduel uit de poule. „Ik wilde eigenlijk nog een vierde goal. Maar ik ben blij dat we in de laatste 45 minuten van Zierikzee in elk geval karakter hebben ge toond", zei de oefenmeester. In de eerste helft was dat absoluut niet het geval. Wemeldinge won de meeste duels en ook de afvallen de bal was vaak voor de bezoekers. De ploeg werd ook nog eens in het zadel geholpen door een snelle voorsprong. Remi Bruijnooge vond in de zesde minuut Dennis Wisse: 0-1. Via Frank van der Helm (negende mi nuut) en Björn Boot (25e minuut) kreeg Zierikzee twee grote kansen op de 1-1; maar beide spelers mis ten. Drie minuten later was het aan de andere kant wel raak! Uit een cor ner van Bruijnooge kopte Maurice van den Hemel de 0-2 binnen. Van der Helm miste daarna een grote kans op de 1-2 én doelman Bongers voorkwam in de blessure tijd dé 0-3 van Bruijnooge. Wemeldinge moest het harde wer ken uit de eerste helft na rust beko pen. De ploeg kon de energie niet meer opbrengen en werd door Zie rikzee steeds verder teruggedron gen. Negen minuten na rust kwam Zierikzee via Martijn van Grunsven aan de 1-2 en drie minu ten later zorgde Thomas Vos al voor de 2-2. Zierikzee ging hierna op jacht naar de winst. Vier minuten nadat Van den Hemel namens de bezoe kers nog op de lat kopte zorgde Frank van der Helm, na het eerste balcontact van invaller Remon de Jonge, voor de 3-2. Zierikzee pakte daarmee de laatste strohalm uit haar bestaan. Zierikzee-Wemeldinge 3-2 (0-2). 6. Dennis Wisse 0-1, 28. Maurice van den Hemel 0-2, 54. Martijn van Grunsven 1-2, 57. Thomas Vos 2-2, 76. Frank van der Helm 3-2. Strafschoppenserie: Zierikzee wint met 5-3. Scheidsrechter: R.S. Ken- son (Kloetinge). Gele kaart: Mar tijn van Grunsven en Björn Boot (Zierikzee). Aantal toeschouwers: 195. Zierikzee: Jeffrey Bongers, Björn Boot, Freek Torensma, Barry Ha- ge, John Verkamman, (75. Remon de Jonge), Lee Mol, Martijn van Grunsven, Joren Versaevel (46. Werner Boot), Thomas Vos (89. Arne Holm), Frank van der Helm en Lars Holm: door Robin Hamelink MIDDELBURG - De voetballers van VCK, De Noormannen en Yerseke hebben zich geplaatst voor de tweede ronde in de nacompetitie. VCK won een saaie wedstrijd met 1-0 van Rillandia, De Noorman nen verpulverde Seolto uit Zeven bergen (6-1) en Yerseke won met gemak van The Gunners uit Breda. Rillandia-VCK 0-1: VCK speelde plichtmatig, want de eerste wed strijd was al in een 5-0 overwin ning geëindigd voor de ploeg uit Koudekerke. In een gezapige wed strijd waren de kansen op één hand te tellen. VCK kon niet meer verliezen en Rillandia kon niet be ter. Uit één van de spaarzame kan sen scoorde Erik Goudt een kwar tier voor tijd de 0-1 voor VCK na een goed lopende aanval. In de vol gende wedstrijd neemt de ploeg van trainer Nick Corré het op He melvaartsdag op tegen tweedeklas ser Zwaluwe uit Lage Zwaluwe. De eerste wedstrijd is in Noord-Bra bant, de return is volgende week zaterdag. Rillandia-VCK. 0-1 Erik Goudt. door Aector Dooms SLIEDRECHT - Terneuzense Boys is na Dauwendaele en Bruse Boys de derde Zeeuwse club die uit de eer ste klasse C van het zaterdagvoet bal degradeert. De Terneuzenaren sneuvelden zaterdag tegen Slie- drecht in de eerste ronde van de nacompetitie: 2-0. „We hebben verloren van een te genstander, die over twee wedstrij den beter was. Dan heb je je daar bij neer te leggen", zei verdediger Sjoerd Rijnhout. De centrumverde diger blikte terug op een moeilijk seizoen, waarin Terneuzense Boys tegen het einde rechtstreekse de- Seolto-De Noormannen 1-6: De eerste wedstrijd eindigde in een 2-0 overwinning voor De Noor mannen en ook in Zevenbergen won de ploeg uit Westkapelle met speels gemak. De formatie van trai ner Marco Schroevers was klassen beter en drukte dat ook uit in de score. In de tiende minuut wist Mark Minderhoud de score te ope nen en vier minuten later maakte Niels Dominicus er 0-2 van. Een kleine tien minuten voor rust maakte Mark Minderhoud zijn tweede van de middag. Alle drie de goals kwamen tot stand na goed combinatiespel. Meteen na rust kon ook Ruben van Sluijs een doelpunt maken, 0-4." De Noor mannen consolideerde de wed strijd en ging verder op zoek naar doelpunten. Na een kwartier wist ook Rick Hengst de bal in het doel van Seolto te krijgen. Twintig mi nuten voor tijd was Mark Minder houd opnieuw trefzekr. Seolto kon ook nog een eretreffer maken, na nonchalant verdedigen van Noor mannen. Patrick de Klerk strafte de blunder meteen af: 1-6. In de volgende ronde speelt de Noor- gradatie wist te ontlopen. „Dat gaf vertrouwen voor de nacompetitie, maar het is niet gelukt. We moe ten snel zien terug te keren op dit niveau." Voor doelman Nick Heyman was het even slikken geweest. De Belg keepte een uitstekend seizoen. Ook tegen Sliedrecht blonk Hey man uit met prima reddingen. Een kleine twintig minuten voor tijd was hij echter kansloos op de in zet van Goksel Cakir, die uit een snelle tegenaanval een prachtige voorzet van Jordy de Jong afrond de. „De treffer was onnodig. Er werd niet scherp genoeg verde digd." mannen eerst op Hemelvaartsdag thuis tegen Yerseke. Seolto-De Noormannen 1-6. Mark Minderhoud 0-1, Niels Dominicus 0-2, Mark Minderhoud 0-3, Ruben van Sluijs 0-4, Rick Hengst 0-5, Mark Min derhoud 0-6 en Patrick de Klerk 1-6. The Gunners-Yerseke 0-4: Na de 4-4 van vorige week, beloofde het wederom een leuke wedstrijd te worden. The Gunners kwam goed uit de startblokken, maar de ploeg kon geen doelpunt maken. Aan de andere kant maakte Niels Po ley er met een mooi afstandsschot 0-1 van. Yerseke kwam ietwat geluk kig op 0-2, want het schot van Mi chel de Rooy werd van richting veranderd. Na een aanval uit het boekje knal de Arjen de Koeijer de bal vanaf de zestienmeterlijn hard in de goal: 0-3. Hierna speelde Yerseke de wedstrijd rustig uit. In de 53e minuut werd het nog 0-4 door een afstandschot van Koen Sinke. Yerseke stuit nu in de volgende ronde op De Noormannen. The Gunners-Yerseke 0-4. Niels Poley 0-1, Michel de Rooy 0-2, Arjen de Koe ijer 0-3 en Koen Sinke 0-4. De 2-0 viel in de slotfase. De harde inzet van invaller Hakan Tokul sloeg via de handen van Heyman tegen de onderkant van de lat in het doel. „We hadden bij de rust al met 4-0 achter kunnen staan. We zijn terecht gedegradeerd. Be kijk ons doelsaldo maar. Het spel was veel te krampachtig", conclu deerde de 33-jarige doelman, die zijn verbintenis bij de zaterdagclub met een jaar heeft verlengd. De selectie blijft nagenoeg intact. Tegenover het vertrek van Tim van Hasselt (Vlissingen) staat de komst van Jeroen van den Broeke (Hoek) en Johnny de Jaeger (Bres- kens). V [|j'j I II III! Ill I III lllnmMIIII»1TimillMmillimrrillMl«n^^ Een speler van De Meeuwen raakt de bal voordat een tegenstander van Zwaluwe eraan kan komen. foto Lex de Meester door Esther Minnaard ZOUTELANDE - Aan de promotie- droom van De Meeuwen kwam za terdag abrupt een einde. Vlak voor het eindsignaal maakte Zwaluwe de gelijkmaker: 2-2. Die eindstand betekende directe uitschakeling voor de ploeg van trainer Hans van de Rafelaar. In de eerste wed strijd was het 3-2 voor Zwaluwe ge worden. „Ik had mijn lijstje met namen die de penalty's zouden nemen in de rust al gemaakt", bekende Van de Rafelaar. En terecht, want de thuis ploeg ging met een 2-1-voorsprong de kleedkamers in. De Meeuwen begon gretig aan de eerste helft. De ploeg was heer en meester. Terwijl de groen-witte feestsnippers door de harde wind nog over het veld dansten, kon Ed dy Matthijsse de 1-0 via de grond binnenkoppen. Op deze manier beloofden het nog 87 hele mooie minuten te worden voor het thuis publiek. Dat euforische gevoel ver dween echter al in de veertiende minuut. Meeuwen-keeper Milan Tevel, die vaste doelman Denni Oosse wegens een schorsing ver ving, kon een vrije trap wel keren, maar hij liet de bal weer los, waar door Zwaluwe-speler Gijs van de Made de 1-1 kon aantekenen. De Meeuwen liet na het tegendoel punt de kop niet hangen. Het werd gevaarlijk via Kevin Janse, die Eddy Matthijsse bediende met een op maat gespeelde bal, maar hij schoot voorlangs. Gesteund door het publiek revancheerde De Meeuwen niet veel later via Mar tijn Blommaert. Hij passeerde Zwaluwe-doelman Eric Doesburg: 2-1. In de tweede helft was De Meeu wen geen schim meer van voor de rust. Combinaties lukten niet meer en passes kwamen verkeerd aan. „Ik weet niet goed waar het aan lag. Ik dacht juist dat we de wedstrijd naar ons toe konden trekken doordat we de wind mee kregen, maar het leek nergens meer op", analyseerde Van de Ra felaar. Het spel van tegenstander Zwalu we was evenmin het aanschou wen waard. Kortom, matig voetbal en het wedstrijdverloop deed ver moeden dat de beslissing pas zou vallen na 90 minuten, in een penaltyserie, maar zo ver kwam het niet. In de 89e minuut viel vol komen uit het niets een doelpunt. Joey Konings maakte de gelijkma ker voor Zwaluwe. De Meeuwen probeerde in de slotfase nog aan te zetten, maar het was al te laat. Na een korte blessuretijd verloste scheidsrechter Deurloo de thuis ploeg uit zijn lijden. „Ik heb niets tegen de jongens gezegd. De teleur stelling is groot. Het is ook zo vreemd dat het nu allemaal in één keer klaar is", vertelde Van de Ra felaar. De Meeuwen-Zwaluwe 2-2 (2-1). 4. Eddy Matthijsse 1-0. 14. Gijs van de Made 1-1. 25. Martijn Blommaert 2-1. 89. Joey Konings 2-2. Scheidsrechter:. A. Deurloo (tholen). Gele kaart: Terry Schonk (Zwaluwe). Aantal toeschou wers: 500.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59