301 sport Zierikzee balanceert tussen Arnemuiden moet opnieuw passen Zierikzee wint haar laatste officiële wedstrijd met 3-2 van Wemeldinge. Op hemelvaartsdag zal blij- Binnen 23 minuten ti]dbu'3tzierik- ken of het voldoende is voor promotie. 3-2-zege. Ook doelman Postema weg bij Bruse Boys Niels de Loof volgend seizoen bij FCV Dender JVOZ B1 speelt in Heinkenszand tegen Sparta B2 Spui houdt hoop op goede afloop in nacompetitie maandag 30 mei 2011 23 NACOMPETITIE 0 o j zee een 2-O-achterstand om in een BRUINISSE - Bruse Boys verliest op nieuw een selectiespeler. Doelman Rick Postema maakt de overstap naar De Jonge Spartaan uit Middel har nis. Postema, die zelf ook in Middelhar- nis woont, heeft zijn beslissing ge baseerd op studieverplichtingen. Hij heeft doordeweeks geen tijd meer om twee keer per week te trainen. Na Mats Willemse (Kloetinge) en Dimitri Hooftman (WGZ) is Pos tema de derde speler die Bruinisse verlaat. Thomas Groeneveld en Ge rard Vogel gaven eerder al aan vol gend seizoen in een lager elftal van Bruse Boys uit te willen ko men. TERNEUZEN - Ook Niels de Loof speelt komend voetbalseizoen niet meer bij Hoek. De Belgische links back heeft een contract voor één seizoen, met een optie voor nog een jaar, getekend bij FCV Dender EH. Bij die club was Johan Boskamp in het verleden trainer en speelde ook oud-Hoek-speler David Destorme. Dender komt momen teel uit in de Tweede Klasse, het ni veau dat vergelijkbaar is met de Ju- piler League. HEINKENSZAND - Op het veld van Luctor in Heinkenszand komen de B-junioren van Cortgene/JVOZ vanavond in actie voor een nacom- petitieduei. De ploeg van trainer Dolf Roks speelt tegen Sparta Rot terdam B2. Het gaat om een duel uit de tweede ronde van de nacom- petitie voor promotie naar de tweede divisie. De ontmoeting in Heinkenszand begint vanavond om 19.30 uur. De return is maandag 6 juni in Rotter dam (19.30 uur). De winnaar speelt op neutraal terrein de fina le. SPUI - Na het gelijkspel van zater dagmiddag tegen Kruiningen (1-1) weet alles en iedereen bij Spui wat de laatste opdracht van het sei zoen inhoudt. De ploeg móet don derdag winnen op bezoek bij 's-Heer Arendskerke, om ook vol gend seizoen weer in de derde klasse te mogen spelen. Kruiningen kwam na achttien mi nuten op voorsprong via Gertjan van de Pol. Mark van Minnen zorg de uiteindelijk voor de gelijkma ker: 1-1. door Ron de Waal ARNEMUIDEN - Voor Arnemuiden zit het avontuur in de nacompeti tie voor promotie naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal er alweer op. Op eigen veld verloor de tweedeklasser zaterdagmiddag met 3-1 van Schelluinen. Vorig week werd het ook al 3-1 op het veld van de Zuid-Hollanders. Bij trainer Marco Groeneveld gin gen de gedachten snel terug naar de uitwedstrijd van vorige week. „Die derde goal had daar niet mo gen vallen. Dat was funest", wist hij. „Daardoor moesten we van middag te veel open huis hou den." Arnemuiden begon inderdaad met zeer offensieve bedoelingen, gekop peld aan een enorme strijdlust, aan de opdracht om twee doelpun ten achterstand ongedaan te ma ken. Schelluinen wist niet wat het overkwam in de beginfase, want al na vier minuten stond het op ach terstand. Leon van Belzen I werd door Nicky van Driel onderuit ge trokken in het strafschopgebied, en gedecideerd wees de sterk flui tende scheidsrechter Daems naar de strafschopstip. Marinus Baas wist wel raad met dit buitenkans je: r-o. Nauwelijks een minuut la ter moest keeper Jeffrey ter Veer gestrekt naar de bovenhoek om een inzet van Marc van Haneg- hem uit zijn doel te ranselen. Schelluinen liet zich even volledig afbluffen door Arnemuiden. Pas na een smerige overtreding van Hans de Jong op de benen van Ma rinus Baas, waarbij De Jong er zelfs nog zonder kaart vanaf kwam, herpakten de bezoekers zich enigszins. Na ruim een kwartier spelen was Rick Adjei het eindpunt van een aanval die als een mes door de de fensie van Arnemuiden sneed. Met een bekeken schuiver in de verre hoek was keeper Bennie de Looff kansloos: 1-1. Opnieuw stond Arnemuiden voor de taak om minimaal tweemaal te scoren, en het sierde de thuisploeg dat er al snel over de teleurstelling van de gelijkmaker werd gestapt. Na een steekpass van Leon van Bel zen I kwam Marinus Baas centime ters tekort om keeper Ter Veer te omspelen, en kreeg Marc van Ha- neghem op slag van rust een droomkans op een nieuwe voor sprong voor Arnemuiden. Het vizier van de lange spits liet het op drie meter van het vijande lijke doel echter afweten. „Dat was vanmiddag natuurlijk een beetje ons manco", zei trainer Marco Groeneveld. „We creëerden vol doende kansen, maar het benut ten daarvan liet te wensen over." Daar had Schelluinen beduidend minder moeite mee. Tien minuten na de hervatting gooide Adjei met zijn tweede treffer van de middag het duel definitief op slot. Voor Schelluinen was de buit binnen, maar Arnemuiden bleef op jacht gaan naar de aansluitingstreffer. De ruimte die ontstond voor Schel luinen werd door invaller Bart van de Bosch optimaal benut. Met een prachtig diagonaal schot was de r-3 een feit. „Het was wel wat geflatteerd hoor, maar zij speelden het gewoon wat slimmer", concludeerde Groene veld. Invaller Max Roovers en Marinus Baas hadden nog een forse kans op de 2-3, maar uiteindelijk stond er opnieuw een 3-1-eindstand in het voordeel van Schelluinen op het scorebord. Arnemuiden-Schelluinen 1-3 (1-1). 4. Marinus Baas 1-0 (strafschop), 17. Rick Adjei 1-1, 55. Rick Adjei 1-2, 67. Bart van de Bosch 1-3. Scheidsrechter: S. Daems. Gele kaart: Wouter Jetses (Schelluinen). Aantal toeschouwers: 250. "0J4s Wemeldinge-voetballer Rutger Vergouwen wordt op de huid gezeten door Thomas Vos van Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58