Strandgevoel naar het dorp halen Zeeland Zesde benefiet paardenevenement Geloofsovertuiging 14 SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 INITIATIEF Ondernemersvereniging presenteert plan voor Jan van Renesseweg 'Op z'n clowns' door de duinen almanak Tip? redactie@pzc.nl Eerste crémant van geheel Zeeuwse bodem Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Lepel, shad, twister of gewoon met dobber en made Maandag 30 mei 2011 BURCH-HAAMSTEDE - Wie zaterdag en zondag in Burgh-Haamstede was had een grote kans een groep clowns tegen te komen. „Hallo, hal lo. Hoe gaat het", een vrolijke begroeting die gevolgd werd door een diepe buiging. De clownsclub Nederland hield in Burgh-Haamste de het jaarlijkse clownsweekend. Zo'n dertig leden waren afgereisd naar Zeeland om met elkaar - en uiteraard in clownskostuum - een gezellig en leerzaam weekend te hebben. Het weekend begon zaterdag met een wande ling door de Zeepeduinen richting strand door Melita Lanting RENESSE - Een opgeknapte weg met een aantrekkelijke wandel- fiets- en ruiterroute naar het strand. Dat is - heel in het kort - de basis van het plan wat de on dernemers van Renesse vorige week hebben aangeboden aan wethouder Wim Stouten. De Jan van Renesseweg in Renes se is een hele belangrijke verbin ding tussen het dorp en het strand. De weg oogt volgens de ondernemers nu saai en onaan trekkelijk. Bovendien ontbreken hele elementaire zaken als ver- wijsbordjes richting strand. Daarom heeft een werkgroep van de ondernemersvereniging een plan uitgewerkt. Het strand gevoel moet in het dorp al begin nen. Uit het plan blijkt dat dit voor een deel met relatief eenvou dige middelen kan worden gerea liseerd. Zo komen er billboards in het dorp met foto's van de zee en wordt de werking van de wa termeter in het centrum uitge legd (is nu volkomend onduide- lijk). Op de Jan van Renesseweg zelf moet ook het een en ander veran deren. De verschillende gebrui kers (fietsers, voetgangers, ruiters en automoblisten) worden van el kaar gescheiden. Ter hoogte van de'Oude Moolweg kan op een braakliggend terrein een speel plaats gerealiseerd worden en is het de bedoeling een doorsteek te maken naar de Oude Mool weg. Daarmee wordt een histori sche stuk van Renesse beter zicht baar. Aan de overkant van de weg kan een uitzichtpunt komen met zicht op de Capellepolder. Door de wilde begroeiing is die nu he lemaal aan het zicht onttrokken. Langs de weg is plek voor een trimparcours en een ruiterpad. De parkeerplaats bij het strand moet opgeknapt en de routing moet duidelijker. Ook de strand- overgang moet mooier en breder worden en er komt een betere fietsenstalling. Wethouder Stouten heeft aan de ondernemers toegezegd het plan mee te nemen in de ontwikke ling van het masterplan Renesse, in 2013. Sommige onderdelen kunnen misschien eerder opge pakt, zoals de strandovergang en de parkeerplaats omdat daar al plannen voor zijn. waarna de bont uitgedoste clowns gingen strandjutten. Uiteraard geheel in stijl, dus 'op z'n clowns'. Op zondagmiddag is Neeltje Jans met een bezoek vereerd, foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting OOSTERLAND - Voor de zesde keer wordt komende zaterdag (4 juni) het benefiet paardenevenement ge houden bij Oosterland. Dit evene ment was van oorsprong alleen een menevenement, maar is in middels uitgegroeid tot een hap ping waarbij naast mennen ook de dressuur en springsport een plaats je hebben gekregen. Het programma start om 8.30 uur 's ochtends met het wegparcours oefenmarathon met 75 deelnemen de mencombinaties. Dit vindt plaats op het hoofdterrein. Om 10.00 uur start op het tweede ter rein het programma voor het sprinconcours en dressuur van de Schouwse ruiters. Tijdens het evenement treedt de Oosterlandse fanfare regelmatig op en om 14.00 en 15.20 uur zijn op treden van The future guys met een spectaculaire westernshow. In het strodorp zijn stands met al lerlei producten en stands van de organiserende rotary's. De toegang is gratis, maar door parkeergeld te vragen *en loten te verkopen hopen de organisatoren geld binnen te krijgen voor het goede doel. Dit jaar zijn dat de stichting leergeld Oosterscheldere- gio en Zeeland helpt Cambodja. Het menevenement vindt plaats op een terrein langs de N59 bij Oosterland, afslag Sirjansland. Het kan soms wat problemen geven als mensen van verschillende geloofs overtuigingen noodgedwongen met elkaar moeten samenleven. Zo ook in een woongroep van een verpleeghuis in Middelburg, waar na het diner verschillende soorten fruit op tafel kwamen waaruit de be woners hun keuze maakten. Na enige tijd stelde één van de bewo ners, die dan wel lichamelijke beper kingen heeft maar geestelijk nog al tijd goed bij de tijd is, nogal luid ruchtig vast: „Men kan wel zien dat mensen afstammen van de apen, want jullie hebben allemaal een ba naan gekozen!" Of het afdelingshoofd de klacht van een medebewoner met een christelij ke levensovertuiging in behandeling heeft genomen is niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53