hand in derby Na twee partijen is de titel al binnen voor Drive sport 37 Korfballers Luctor nemen in laatste tien minuten afstand van BKC Kok is nieuwe koning handboogschutters Lokeren wint toernooi Sparta verslaat bij de E-pupillen Germinal Beerschot maandag 30 mei 2011 4 Cijs Schueler nam gisteren op gepaste wijze afscheid van het eerste team van Olympia. Hij scoorde vier keer tegen Vlissingen. door Peter Snelders terneuzen - Het vrouwenteam van Rapide sloot de hockeycompe- titie in de tweede klasse met een heel goed gevoel af Door de 2-1-overwinning bij Ommoord ein digde het Hulster team alsnog op een verdienstelijke zevende plaats. Ook de vrouwen van Vlissingen kunnen in de derde klasse terug blikken op een goed eindresultaat. Dat team bivakkeerde vorig sei zoen nog in de onderste regionen, maar sloot nu door winst op Waal wijk (2-1) het seizoen af met een eervolle derde plaats. De mannen van Rapide zagen te gen Oirschot in de slotminuut de winst aan zich voorbij gaan (2-2). Het streekduel Olympia-Vlissingen stond bol van het spektakel en ein digde eveneens op de valreep in winst voor de thuisploeg: 5-4. Mannen. Derde klasse. Oirschot- Rapide 2-2 (0-1): Rapide stond een hele tijd onder druk, maar nam gaandeweg de eerste helft toch het initiatief over. Dat resul teerde in een fraaie treffer met de backhand van Maxim Post. Ook het begin van de tweede helft was voor Rapide. Dat leverde zelfs de 0-2 op via David Vons. Daarna werd het overwicht van een fysiek hard en bij vlagen irri tant spelend Oirschot groter. On danks dat doelman André Paping met knappe reddingen zijn team tot de slotminuut op voorsprong hield, moest hij op de valreep toch de 2-2 toestaan. Trainer-coach Mark-Jan de Jonge van Rapide ver laat het team en zoekt volgend sei zoen zijn heil ergens anders. Vierde klasse. Olympia-Vlissin gen 5-4 (3-3): Het gelukkigste team won. Dat had Olympia voor een groot deel aan de productieve aanvoerder Gijs Schueler te dan ken. In zijn laatste wedstrijd voor het eerste team - volgend seizoen speelt hij bij de veteranen - liet hij maar liefst vier treffers noteren. Hij zorgde ervoor dat Olympia op 2-0 kwam. Doelpunten van Dem- ko Bakker en Max Dieleman brach ten de stand in evenwicht. Via een fraaie aanval zorgde Eric van Thiel voor 3-2, maar nog voor de rust bracht Bas van der Ploeg Vlissin gen opnieuw langszij. Na de doelwisseling zorgde Schue ler voor 4-3, tekende invaller en jeugdspeler Joël van der Zanden voor 4-4 en besliste Schueler het duel twee minuten voor tijd door uit een volgens Vlissingen dubieu ze strafbal de 5-4 te maken. Vrouwen. Tweede klasse. Om- moord-Rapide 1-2 (1-1): In de be ginfase werd Rapide overdonderd door de fel en sterk startende thuisploeg. De 1-0 in de achtste mi nuut was het logische gevolg van die felle start. Naarmate de eerste helft vorderde kreeg Rapide meer grip op de wedstrijd en werd het steeds gevaarlijker. Op slag van rust scoorde Tatsjana van den Eyn- de met een schitterende lob de ge lijkmaker. In de tweede helft was Rapide opnieuw de bovenliggende partij. Via een hoog tempo werd Ommoord conditioneel stuk ge speeld. Op aangeven van Eva Wil- laert maakte Tatsjana van den Eyn- de het winnende doelpunt. Daar na speelde Rapide het duel gecon troleerd uit. Derde klasse. Vlissingen-Waal- wijk 2-1 (1-0): Vlissingen deed fi guurlijk het licht uit op sportpark Bonedijke. Volgend seizoen speelt het op een nieuw complex. De thuisploeg deed dat met verve, want in een bloedstollend duel werd Waalwijk met 2-1 verslagen. Merel de Kam en Brechtje de Schipper (buiten de reguliere speel tijd) scoorden voor Vlissingen: 2-1. door JaapJan Ritsema terneuzen - Tien minuten voor tijd leek BKC dicht bij het eerste punt van het seizoen. Op 9-9 leek bij Luctor het beste er vanaf, maar juist toen kregen de Terneuzena- ren de geest en haalden de winst in de derby binnen. Zaamslag maakte het KVK knap lastig om de beslissende kampioenspunten binnen te slepen, maar kon niet voor een stuntje zorgen. Luctor-BKC 15-9: Waar BKC- coach Mare Kolijn een geprikkelde ploeg aan de start verwachtte, zag hij zijn ploeg slap beginnen. „We kwamen collectief overal een stap te laat en het baltempo lag veel te laag", verklaarde Kolijn de nog te overziene achterstand (7-4) bij rust. Luctor speelde naar vermo gen en morstte niet eens zo heel kansen. Het wachten was op een grotere voorsprong. Tot frustratie van Luctor-coach Sylvia Trouw borst gebeurde het tegenoverge stelde. De tien beste Breskense mi nuten gingen gepaard met verslap ping van de thuisploeg, waardoor BKC op 9-9 kwam. Een prikkel die Luctor klaarblijkelijk nodig had, want in de tien slotminuten van de partij schoten de Terneuzena- ren elke bal raak: 15-9. Scores Luctor: Davy Jonker 7, Lisanne Hamelink 3, Anniek Verschuure 2, Syl via Trouwborst, Adri de Jonge en Pieter Kousemaker 1 AXEL Henk Kok mag zich de nieuwe ko ning van handboogschuttermaat schappij Ons Vermaak in Axel noe men. Aan de kamp van Ons Vermaak werd zaterdag door twaalf leden van de handboogschuttermaat schappij deelgenomen. Henk Kok schoot de blok bij het eerste schot af. De andere deelne mers slaagden er niet in de blok er af te schieten. De uitgestelde schie ting werd zaterdag gehouden. Scores BKC: Marty de Vilder 4, Anne de Koster 2, Ruben van de Sande, My- rthe Faro en Sandra de Reu 1. KVK-Zaamslag 8-6: Met de wind in de rug drukte Zaamslag dat 'voordeel' in de eerste helft niet uit in scores. In Kapelle waaiden twee Zeeuws-Vlaamse strafwor- pen over de korf heen, waardoor het bij rust 3-3 stond. Op basis van het balbezit en de hoeveelheid kan sen had Zaamslag aanspraak kun nen maken op een voorsprong. Onder leiding van een vlot fluiten de arbiter Cannoo, moest KVK zich lang beperken tot pareren, maar sloeg tien minuten voor tijd toe. Voor het eerst ontstond er een gaatje van twee punten. KVK rook toen het kampioenschap en gaf de voorsprong niet meer uit handen. Zaamslag-coach Richard Ollefers beschikte uitgerekend in de laatste wedstrijd van het seizoen voor de eerste keer over een volledige selec tie. Ollefers: „Ik ben al lang blij dat iedereen weer fit is en kijk al uit naar volgend seizoen. Gelukkig blijven alle spelers." Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 2, Marco van Reeuwijk, Erwin Verhelst, Debby Cerpentier en Linda Hamelink 1. Luctor-speler Davy Jonker, die tegen BKC goed was voor zeven treffers, vangt de bal in het aanvalsvak van Luctor. foto Peter Nicolai LEWEDORP LEWEDORP Lokeren heeft gisteren het tweede Roel Franse Memorial voetbaltoer nooi voor E-pupillen gewonnen. De ploeg versloeg in Lewedorp in de finale Germinal Beerschot. Na de reguliere speeltijd was het 0-0. Penalty's moesten de beslissing brengen. Lokeren versloeg eerder in de kruisfinales Cortgene/JVOZ, ook al na het nemen van straf schoppen. De wedstrijd eindigde in 2-2. JVOZ eindigde uiteindelijk op de vierde plaats. Sparta werd zaterdag in Lewedorp winnaar van het vierde Stefan Moens Memorial voetbaltoernooi voor D-pupillen. De Rotterdamse ploeg was in de finale met 2-1 te sterk voor Germinal Beerschot. Sparta bereikte de finale door in de poulewedstrijden van JVOZ en de Bevelandse selectie te winnen. Wel werd er van Anderlecht verloren. Doordat Sparta het beste doelsaldo in de poule had werd de ploeg win naar in poule A. JVOZ werd vijfde. door Henk van de Voorde delft - De tennissers van Drive uit Sas van Gent is kampioen ge worden in de landelijke eerste klas se voor mannen. Daardoor promo veert de formatie uit Sas van Gent naar de hoofdklasse, na de eredivi sie het hoogste niveau van Neder land. Op de slotdag werd ook van Delftse Hout gewonnen (4-2). Tegen Jeroen Alliet is de laatste we ken geen kruit gewassen. Dat on dervond ook Tim van Pagée: 6-0 6-0. De uit Terneuzen afkomstige Alliet speelde wèer zijn bekende powertennis. Ook de lichtvoetige Mart Flikweert was weer prima op dreef, resulterend in een 6-1 6-4- overwinning op Timo Tergau. In de derde partij had Bart van de Sande, net als Flikweert woonach tig in Breskens, het moeilijk tegen Koen van de Vlist maar hij won wel: 6-3 5-7 6-2. Van de Sande ten nist met de nodige pressie van ach teruit. Alleen Brian Dijkstra uit Vlissingen werd in een driesetter aan de kant geschoven door Mare Kuijpers: 7-6 1-6 6-4. Ook het eer ste dubbel ging naar het team uit Delft, doordat Tergau en Pagée met 6-4 7-5 captain Dylan Black- man en Jeroen Alliet versloegen. In het tweede dubbel herstelde Dijkstra zich prima door samen met Van de Sande het tweetal Kuij pers en Van de Vlist in drie sets het nakijken te geven. „We waren na de eerste twee sin gles al kampioen doordat Jeroen en Mart beide in twee sets hadden gewonnen", reageerde Dylan Blackman. „Ik denk dat we de te rechte kampioen zijn op basis van het feit dat we in de breedte de beste selectie hebben. We beschik ken namelijk over vijf spelers van hetzelfde niveau, we hebben alle maal de 3-rating. Met dit degelijke team verwachten we ons te hand haven in de hoofdklasse." In de vierde klasse mixed ont sprong Tiola op de valreep de de- gradatiedans, door thuis in IJzen- dijke met 5-3 te winnen van Roosendaal. Kampioen Vierhoe- ven 4 deed zijn sportieve plicht door met 6-2 van het naburige Smash Bergen op Zoom te win nen. Zodoende dalen SBOZ en United Service uit Hellevoetsluis af naar de vijfde klasse. Na de en kelpartijen was de score tussen Tio la en Roosendaal met 2-2 nog in evenwicht. „We zijn wel diep moe ten gaan, maar we hebben het ge lukkig gered", zei Patrick Marteijn. „We hadden maar de beschikking over twee mannen, die dus allebei drie partijen moesten spelen." De Boskreek uit Breskens promo veert als kampioen van de vijfde naar de vierde klasse. Tegen Voer- hoeven 5 kon de zevende winst in .successie worden genoteerd. Huls ter Ambacht werd kampioen van de zesde klasse. Mart Flikweert pakte gisteren met het mannenteam van Drive de titel in de eerste klasse. archieffoto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51