361 sport Schueler neemt Olympia bij de Game'78 haalt uit in streekderby Slabbekoorn grijpt zege in 's-Heer Abtskerke Alleen wonder kan Tjoba nog aan titel helpen in eerste klasse Vrijwel alle Zeeuws-Vlaamse hockeyteams sluiten de competitie met een goed gevoel af De vrouwen van Rapide en de mannen van Olympia win nen, de mannen van Rapide geven de zege in de slotfase uit handen. Librespelers van De Kastanje gaan op herhaling maandag 30 mei 2011 's heer abtskerke - Een enkele keer heeft Richard Slabbekoorn een^ uitschieter. Dan is de tegen woordig in Hoogerheide woonach tige wielrenner in staat juist een trapje meer te geven dan normaal. In 's-Heer Abtskerke had Slabbe koorn zo'n dag. Op het lastige par koers in de polders rond het dorp hield hij steeds goed stand om uit eindelijk als eerste over de finish lijn te komen voor Johan Padmos (Wissenkerke) en Rob Koole (Goes). De overige zeges gingen naar Peter Hoogerheide (amateurs B), Christ de Baat (amateurs 40+) en John Moerdijk (S/P-klasse. eindhoven - De korfballers van Tjoba hopen op een wondertje in de slotronde. Daarin ontvangt de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinde ren zaterdag nummer vier Fortis. Rust Roest gaat op bezoek bij nummer drie VEO. Alleen wan neer Tjoba wint en Rust Roest ver liest, volgt er nog een beslissings- duel om de titel. Trainer Chris van Put rekent daar al niet meer op. Hij benadrukte na het duel van zaterdag (Rust Roest won met 14-12 van Tjoba) echter dat het seizoen al geslaagd is met een tweede plek in de eindrang schikking. „Wie had van tevoren gedacht dat we tot de laatste wed strijd zouden meedoen om het kampioenschap? Niemand toch? We zijn dit seizoen veel spelers kwijtgeraakt en tal van spelers zijn daardoor aan hun eerste seizoen in Tjoba 1 bezig. Desondanks heb ben we de race met Rust Roest lang volgehouden." Van Put neemt zaterdag bij de thuiswed strijd tegen Fortis afscheid. De Belg wordt na de zomer opgevolgd door Bram van Geffen. z HOCKEY Olympia-speler Gerben Schram (links) schermt de bal af in het duel met Vlissingen. De Terneuzense ploeg won de enerverende derby met 5-4, mede dankzij vier treffers van Gijs Schueler. foto Peter Nicolai bergen op zoom - Het is alweer negen jaar geleden dat een team van De Kastanje uit Kloosterzande een plaats op het NK veroverde en zelfs kampioen werd. De kans dat de geschiedenis zich herhaalt is le vensgroot aanwezig, want het libre Ci-team pakte op de gewestelijke kampioenschappen opnieuw de ti tel. Het plaatste zich daarmee voor het NK, dat op 25 juni wordt ge houden in Nieuwegein. 1\vee spelers van het team dat in 2002 Nederlands kampioen werd zijn er nu ook nog bij: Jo Boogaert en Edward Janssen. De overleden George Mahu werd opgevolgd door lean Paul en Benny Weer man. De Kastanje versloeg SVW (Bergen op Zoom) met 5-1 en 't Centrum (Loon op Zand) met 6-0. Alleen Jean Paul Weerman speel de één keer gelijk. De overige par tijen werden omgezet in winst. door Henk van de Voorde ijzendijke - Game'78 haalde in de hoofdklasse van de Zeeuwse mixedtenniscompetitie fors uit in de streekderby tegen Tiola uit IJzendijke. De formatie uit Clinge zegevierde in West Zeeuws-Vlaan- deren met 5-1. Natasja Haak (speelsterkte s) en Wendy de Kesel (4) wonnen niet zonder moeite van de beide 6-speelsters Maud Kuypers en Mar- loes Provoost: 3-6 6-2 6-4. De Ga mees-speelsters hadden welis waar de hele partij een overwicht, maar hun opponenten verweer den zich prima ondanks het feit dat ze lang niet hadden getennist. „Natasja en ik zijn allebei 'een die sel', we komen wat laat op gang", zei Wendy de Kesel. „We maakten in de eerste set veel te veel fouten, maar pakten het vanaf de tweede set goed op. In de derde set ging het tot 4-4 gelijk op, maar mede doordat we meer druk konden zet ten gingen we vervolgens door tot 6-4." Bij de mannen zegevierden Randy Boddaert en Egbert Versprille over tuigend over Kevin de Jonge en Björn Neve: 6-0 6-4. In de eerste mixed ging het er in de eerste set zinderend aan toe tussen de kop pels Brigith de Waele/Nicky Sa- mijn en Janine Hollestelle/Tom Huis. Eerstgenoemd Tiola-duo pakte de eerste set uiteindelijk via 15-13 in de tiebreak. Vervolgens stelden Hollestelle en Huis met 6-4 6-3 orde op zaken. In weerwil van het feit dat Samijn 'slechts' be schikt over de speelsterkte 5, ter wijl Huis de 3-status heeft, ver weerde de razendsnelle speler uit Sas van Gent zich kranig. Mede doordat Hulstenaar Huis in de slot fase in een hogere versnelling ging tennissen, kwam de positieve eindscore voor de Oost Zeeuws- Vlamingen tot stand. In de tweede mixed waren Wendy de Kesel en Randy Boddaert opper machtig tegen Vicky Mertens en Björn Neve: 6-0 6-0. De Kesel zet te op rechts veel druk met haar fo rehand, terwijl Boddaert veel af maakte aan het net. Bovendien is ook de service van Boddaert een geducht wapen. Natasja Haak en Tom Huis bedwongen in de derde mixed in een tweesetter Maud Kuypers en Nicky Samijn: 6-4 6-3. De eer voor Tiola werd gered in de laatste mixed, dankzij Marloes Pro voost en Kevin de Jonge. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit, want Janine Hollestelle en Egbert Versprille stonden met 6-3 en 5-2 in de tiebreak van de tweede set voor. Toch kantelde de wedstrijd. Bij 3-1 in de derde set voor Tiola moest Versprille opgeven wegens een hamstringblessure. Titelverde diger De Schelde bleef fier aan kop, dankzij een 6-o-zege op Wes- terschouwen. In de eerste klasse (afdeling 0002) won Con Forza in Groede het streekduel met Drive uit Sas van Gent (4-2). In de andere eerste klasse (0003) haalde Animo met 5-1 uit in en tegen St.-Annaland. Daardoor voeren de Terneuzena- ren na twee duels de ranglijst aan, op één punt gevolgd door buur man TV Axel dat thuis met 3-3 ge lijkspeelde tegen De Boskreek uit Breskens. Voor Animo konden het op het eiland Tholen alleen Kiki Kriekaard en Rob de Booij het niet bolwerken tegen het tweetal De Jonge/Oosdijk: 7-5 6-2. Voor TV Axel was Stephanie van Balen goed voor twee mixedzeges in drie sets, samen met Meivin Bracke res pectievelijk Wouter de Feijter ten koste van Nadine Brenner/Jan Maarten van de Vrie en Kim Flik- weert/Jordy Engelaar. Beide dub bels gingen naar het team uit Bres kens dankzij Brenner/Flikweert en Engelaar/Van de Vrie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50