z sport 33 Na bewogen seizoen kan Corn Boys toch feestvieren minder RCD tegen RCS Hulsterloo ontkurkt de champagne, Breskens lijkt dicht bij vijfde klasse maandag 30 mei 2011 sasae!saassBihgtfi!^*>i8|tHAfc»»K*^awBwm9Wwa^!Wiaffi!aaBteftte9-ag8,Jtfa8i<aassa^i^^aass^^aESJAW'. !iiiii.nhniiiJMUigBBaaH8MBBH^w<aiiB'BwaBiabgaag^!aa>ife£!t*aMb<HMHimii J*III jwgwwwawawHawiStfiiwgag^B^^^^fljKiftatHMaaiMMM 'Dit is balen. Als je eenmaal zo ver bent, wil je door. Maar .strafschoppen blijft een loterij.' Colin van Goettiem door Peter van Kouteren HULST - HW'24 poetste gisteren voor eigen publiek door een 2-1-ze- ge op RDC een in Dordrecht opge lopen minimale achterstand (3-2) weg, maar legde het afin de nood zakelijk geworden strafschopserie. HW'24 miste twee keer vanaf de stip. De bezoekers slechts één maal. Danny Suijkerbuijk, doel man van RCD, was de gevierde man bij de Zuid-Hollanders. Hij stopte inzetten van Robin Mac Tag- gart en aanjager Evert van den Berg. Trainer Frans Struijs verliet nog net niet met het schaamrood op de kaken het sportpark in Hulst. „Dit is ongelooflijk", zei hij. „We hadden bewust niet op strafschop pen getraind, want je zult altijd zien dat spelers die dat tijdens de training goed doen op zondag on der druk staan. We waren in deze wedstrijd absoluut de mindere. Laat ik het zo zeggen: ik vond het niet verdiend." Die woorden waren in Hulst niet meer dan een pleister op een wondje. De uitschakeling werd in de HW'24-gelederen namelijk met gemengde gevoelens ontvan gen. Waar enerzijds werd getreurd om een gemiste kans, leefde aan de andere kant het besef dat HW'24 volgend seizoen met een smalle selectie een klasse hoger wellicht een moeilijk seizoen te wachten zou staan. „Toch denk ik niet dat we er direct kansloos weer uit zouden gaan", zei Evert van den Berg. „Deze groep is eraan toe om in de tweede klasse te spelen. Aardenburg, Moerse Boys en Hal steren, die in het verleden zijn ge promoveerd, draaiden dit jaar toch ook moeiteloos mee." De uitblinker bij de Zeeuws-Vla mingen zei verschrikkelijk te ba len. „Maar er zijn in de kleedka mer geen verwijten naar elkaar ge vallen. We hebben het in cfe uit wedstrijd laten liggen, vooral in de eerste helft. In plaats van 2-0 of 3-0 voor ons, werd het kort voor rust door een buitenspeldoelpunt 1-1." Alsof de duvel ermee speelde, werd een Hulster treffer ten on rechte afgekeurd wegens buiten spel. Dat was halverwege de twee de helft, toen het in de tweede helft ondanks een stormloop op het doel van RDC nog 1-1 stond. „Ik heb steeds het gevoel gehad dat het goed zou komen", vertelde Colin van Goethem, die achterin sterk speelde. „We waren veel be ter en hebben die mannen een he le tweede helft onder druk gezet. Maar het was steeds nét niet. Ik denk dat het wel een stuk of vijf keer is gebeurd dat een bal voor langs ging, zonder dat-ie werd aan geraakt. Dit is balen. Als je een maal zo ver bent, wil je door. Maar strafschoppen blijft een loterij." Met nog ruim een kwartier te spe len zette Dennis Buijs de thuis ploeg op 2-1, toen hij een voor het doel gekopte bal van Michal Szcza- winski (die voor 1-0 had gezorgd) van dichtbij binnentikte. Twee mi nuten later was Buijs dicht bij een nieuwe treffer, maar zijn inzet op één van de vele door de wind ge dragen verre uittrappen van Tim Siersema langs de uitgelopen keeper rolde net langs de verkeer de kant van de paal. HW'24, dat met veel passie spe lend de aanval bleef zoeken, kreeg daarna nog kansen. Die waren, net als de strafschoppen, niet aan de thuisploeg besteed. HW'24-RCD 2-1 (1-1). 18. Michal Szc- zawinski 1 -0, 44. Mohssin Ghorafi 1=1 72. Dennis Buijs 2-1. Scheidsrechter: P.A.W. Schippers (Tilburg). Gele kaart: Niek Luime en Koen de Blieck (beiden HW'24). Aantal toeschouwers: 400. door Jack Begijn SAS VAN GENT - „De nummer ze ven van de vijfde klasse promo veert! Hoe is het mogelijk?" Waar nemend voorzitter Ronald de Bruijne van Com Boys kon het niet beter weergeven. Na de 1-0-thuisoverwinning op Lepel straat, dat volgde op het gelijkspel (1-1) in de heenwedstrijd, keert de Sasse ploeg binnen een jaar terug naar de vierde klasse van het zon dagvoetbal. Of het daar iets te zoe ken heeft? De meningen waren verdeeld. De herinnering aan het vorig seizoen zijn niet goed, want Corn Boys eindigde als laatste. Twintig wedstrijden werden verlo ren en slechts twee keer werd er gelijkgespeeld.. Corn Boys scoorde slechts tien keer en maar liefst 94 keer mocht de keeper de bal uit het eigen doel halen. Maar het ver leden is geen garantie voor de toe komst. Dus waarom zou het vol gend jaar weer zo zijn? De wedstrijd tegen Lepelstraat was er een om zo snel mogelijk te ver geten. Halverwege de eerste helft bediende Niels van Putten Sebasti an de Meijer, die met een gerichte kopstoot zijn ploeg de promotie bezorgde. Doelman Tim van Waes groeide uit tot de beste man van het veld en hield met katachtige reddingen zijn ploeg op de been. Favoriet Lepelstraat droop na af loop met .de staart tussen de be nen af De ontlading bij de thuis ploeg was groot. De spelers dans ten alsof ze de titel binnen hadden gehaald. Het publiek werd met een buikschuiver bedankt voor de steun en champagneflessen wer den leeggespoten. Corn Boys sloot een bewogen sei zoen af en kijkt een onzekere toe komst in. „Ondanks een goede sei zoensstart, waarin we de eerste pe riode pakten, waren er intern strubbelingen. We waren geen groep meer", keek aanvoerder Pas cal Wedage terug. Trainer Ruud Cornelis had het gevoel aan een dood paard te trekken. Ronald de Bruijne: „Ruud had eerst aangege ven na dit seizoen te blijven. Toen hij op die beslissing terugkwam, hebben we met nog twaalf wed strijden te spelen de stekker emit gehaald, want dat Werkt niet. Er was geen beleving meer, de trai ningsopkomst was slecht en de re sultaten bleven uit." Met de komst van Hans van de Boom ging de knop om, maar ble ven de prestaties uit. Aanvoerder Wedage: „We speelden het sei zoen plichtmatig uit en probeer den schorsingen te voorkomen. De focus lag op de nacompetitie. Daarin waren wij de meest geluk kige. Voor mij is het een mooie af sluiting van mijn carrière." Bennie Boerman staat straks voor de moeilijke klus Corn Boys in de vierde klasse te houden. Zijn komst was onder de spelers erg omstreden. „Er waren twijfels bij de spelers. De verhalen over Ben nie waren niet positief', weet We dage. „Maar Bennie is een paar keer langs geweest, heeft met spe lers gesproken en de twijfel wegge nomen." Ook Hans van de Boom heeft vertouwen in het volgende seizoen. „We leven in een wereldje waarin ons ons kent. Bennie moet het voordeel van de twijfel krijgen. Het is alleen jammer dat Martijn Marcelis en Tim van Waes naar Koewacht gaan. Zij hadden van waarde kunnen zijn in een ploeg met aanstormende jeugd, maar kie zen nu voor een club die een klas se lager speelt. Dat is jammer. We moeten ons nu zien te handhaven en verder ontwikkelen." Corn Boys-Lepelstraat 1-0 (1-0). 27. Sebastian de Meijer 1-0. Scheidsrech ter: S. Schipper (Oostkapelle). Gele kaart: Dennis Leenstra, Steven de Me ijer en Rocco Vermeerssen (beiden Corn Boys). Aantal toeschouwers: 175. half uur spelen kon Björn Luijckx de score op gang brengen. Uit het niets sloeg Moerstraten tussen de 35e en 45e minuut hard terug. Ko Bartelen schoot drie keer op doel en drie keer was het raak: 3-1. Bin nen vijf minuten na de hervatting stelde Hulsterloo echter orde op za ken. Remie van Iteghem zorgde voor 3-2 en ontnam de thuisclub daarmee alle geloof in een verras sende afloop. Remie van Iteghem en Björn Luijckx brachten het overwicht van de Zeeuws-Vlamin gen in de zestigste en 76e minuut daarna ook in de cijfers tot uiting: 3-4. Het promotiefeest barstte na het laatste fluitsignaal in alle hevig heid los. Poule 3. Breskens-NVS 1-2 (1-2): De ploeg van trainer Henk Ottens verloor gistermiddag op eigen veld met 1-2 van NVS en moet donder dag met een verschil van twee doelpunten van Philippine win nen om lijfsbehoud zeker te stel len. De nederlaag tegen NVS was verre van verdiend, omdat Bres kens bijna voortdurend het beste van het spel had. Waar de thuisclub zeker vier opgelegde kan sen om zeep hielp, had NVS min der moeite om te scoren. Na tien minuten spelen profiteerde Eric Piasmans van een moment van lichtzinnigheid in de verdediging van Breskens om de stand op 0-1 te brengen. Vervolgens werd het vijf minuten voor rust 0-2 door Jel- te van Schelven. Op slag van rust bracht Elmar Lauret Breskens te rug in de wedstrijd door een solo door het midden doeltreffend af te ronden. Die treffer bleek de op maat voor een langdurig offensief van Breskens in de tweede helft, maar opnieuw schortte het aan de afwerking. door Eddy van der Hooft Kyle Doesburg (links) en Reguillo Vandepitte vieren de openingstreffer van de aanvaller tegen RKWO. foto Orange Pictures/Jeroen de Jong TERNEUZEN - Dankzij een 4-3-over- winning op het veld van FC Moer straten stelde Hulsterloo gistermid dag promotie naar de vierde klasse veilig. Voor Breskens lijkt handha ving op dat niveau ver weg. De ploeg verloor op eigen veld met 1-2 van NVS en moet daardoor donderdag met minimaal twee goals verschillen winnen van Phi lippine. Poule 2. FC Moerstraten-Hulster- loo 3-4 (3-1): Hulsterloo verzeker de zich van promotie naar de vier de klasse in het zondagvoetbal door ook het tweede duel met FC Moerstraten winnend af te sluiten. Na de 4-0-zege van vorige week werd het dit keer 3-4. Hulsterloo had ook in Moerstraten de over hand, maar dwong in eerste instan tie weinig kansen af Pas na een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47