HW'24 laat het liggen tegen Kyle Doesburg schiet Goes naar finale 321 sport Pak slaag Zeelandia Middelburg NACOMPETITIE HW'24 is tegen RCD de betere ploeg, maar ver- II S zuimt afstand te nemen. In de beslissende straf- HW'24 eind'gde dit seizoen als tweede schoppenserie gaan de Hulstenaren onderuit. echter niet in te promoveren. Luctor'88 wint eerste duel met BW'63 De Loof van Hoek naar FCV Dender EH in de derde klasse A. De ploeg slaagt er Evert van den Berg (links) probeert een verdediger van RCD van zich af te schudden. De middenvelder was de uitblinker aan de zijde van HW'24, maar miste in de beslissende strafschoppenserie zijn penalty. foto Peter Nicolai maandag 30 mei 2011 MIDDELBURG - De voetballers van Zeelandia Middelburg gisteren pijnlijk onderuit in de nacompeti- tie. Door een zware 5-1-nederlaag in Loon op Zand tegen Uno Ani mo werd de hoop op promotie naar de tweede klasse de grond in geboord. De nederlaag was verdiend, beken de trainer Arjo den Dekker. JDit was geen goede afsluiting van ons seizoen. We gingen de nacompeti- tie in om 'm te winnen. Als je dan in de eerste ronde wordt uitgescha keld, is dat erg teleurstellend." Over het spel van zijn ploeg was hij niet zo te spreken. „Uno Ani mo was gewoon beter vandaag, zij hebben verdiend gewonnen", zei Den Dekker na afloop. Over waar het was misgegaan wilde de oefen- meester van Zeelandia Middelburg niets kwijt. „Dat bespreken we in tern en daar willen we dat het liefst ook houden." Ook de spelersgroep reageerde vol gens de trainer teleurgesteld op de nederlaag. Den Dekker: „Ze waren erg teleurgesteld, maar welke voet baller zou dat niet zijn als je net met 5-1 verloren heb." Ook de aan voerder van de Middelburgers, Jur- riaan Peterson, was erg teleurge steld. „De eerste helft begonnen we heel slap, na tien minuten ston den we al met 2-0 achter. Zij wa ren veel feller en wonnen de duels. Na rust gingen we iets beter voetballen en konden we iets te rugdoen door een doelpunt van Sa- lim Ben Sellam. We hadden zeker kansen, want vorige week hadden wij ze eigenlijk al overklast, vooral in de eerste helft. Dit was een te genstander, waarvan we niet hoef den te verliezen. We misten Alber to Conde Morgado ook wel van daag. Hij speelde vorige week erg goed." HEINKENSZAND De voetballers van Luctor'88 heb ben gistermiddag al een kleine stap gezet richting de derde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg uit Heinkenszand won de eerste wedstrijd van BW'63, de tegenstan der in de tweede ronde van de na- competitie, met 1-0 door een tref fer van Wesley de Jonge. Slaagt het erin die voorsprong donderdag vast te houden in de return, dan is een finaleplaats de beloning. Daar in speelt Luctor'88 tegen MOC'17 of FC Bergen. TERNEUZEN Ook Niels de Loof speelt komend seizoen niet meer bij zaterdag- hoofdklasser Hoek. De Belgische linksback heeft een contract voor één seizoen, met een optie voor nog een jaar, getekend bij FCV Den der EH. Bij die club was Johan Bos kamp in het verleden trainer en speelde ook oud-Hoek-speler Da vid Destorme. Dender komt mo menteel uit in de Tweede Klasse, het niveau dat vergelijkbaar is met de Jupiler League. De Loof speelde slechts één seizoen bij Hoek. door llja Hilhorst VELDHOVEN - De vliegtuigen van Eindhoven Airport kwamen gis termiddag verschillende keren on heilspellend overvliegen. De ver liezer van de promotiewedstrijd RKWO-Goes kon promotie naar de eerste klasse op zijn buik schrij ven en meteen op vakantie gaan. Na de 2-2 van vorige week in Zee land moesten de ploegen gisteren aan de bak op het hete kunstgras. Ondanks een nerveuze beginfase en een tumultueus slotoffensief van de Brabanders trokken de Be- velandse gasten aan het langste eind. Kyle Doesburg werd match- winner: 0-1. Trainer Gérard de Nooijer had na de gezapige wedstrijd van vorige week een aantal tactische wisselin gen doorgevoerd. De verdediging zag -er in Goes een aantal keer slecht uit. Op de plaats van Niels Paardekooper mocht Robin de Pagter weer eens starten. De veer tigjarige Shannon Braafhart zorg de voor verbazing met zijn basis plaats in de verdediging. Hij ver ving Wouter de Craene. „Dat was onderdeel van onze tactiek", zei middenvelder Gert Jan van Lei den. „We hadden vooraf afgespro ken om feller te zijn." De aanvoerder sloeg de spijker op zijn kop. Goes maakte in het laat ste deèl van de competitie een ge makzuchtige indruk, met de 2-0-nederlaag tegen Aardenburg als dieptepunt. Het vertrouwen binnen de ploeg was weg. De laat ste weken laat de ploeg weer een opwaartse lijn zien. Er werd in de beker gewonnen van juist de tegenstander aan wie de Goesenaren de titel weggaven, Terneuzen. In het eerste duel met RKVVO stelde men echter weer teleur en kreeg het elftal een lesje effectiviteit. Op het kunstgras van de Veldho- venaren was Goes vastberaden om het beter te doen. De spelers oogden aan beide zijden wat ner veus in het begin van de wed strijd. RKWO zocht net als een week eerder de counter en liet het voetballen over aan de Bevelan ders. In de 29e minuut leidde dat tot de 1-0 van Kyle Doesburg. Hij was at tent nadat de keeper van RKWO een kopbal van Lunven Vermeer los had gelaten. Na rust bestond het spel van Goes vooral uit tijdrekken en ver dedigen. RKWO zocht de aanval en kreeg in de slotfase zeer grote kansen, maar kreeg de bal er niet in. Keeper Sven Wolkenhauer hield een aantal keer de bal knap uit zijn doel en de verdediging bleef met hangen én wurgen over eind. Robin de Pagter was tevreden met de overwinning en zijn basis plaats: „Het was wel warm hoor, maar ik ben blij. Ik heb de laatste tijd niet veel gescoord, het ging een tijdje niet goed. Het was fijn dat ik weer eens in de basis mocht starten. Hopelijk is dat vol gende week weer zo. Ik kom uit Vlissingen, dus dat worden leuke wedstrijden." Donderdag en zondag speelt Goes namelijk tegen RCS in de finale van de nacompetitie. De ploeg van trainer Michel Leonhart ver loor gisteren met 2-0 van 't Zand, maar had de eerste wedstrijd al met 4-0 gewonnen. „Veel bekenden, dat wordt leuk. Als we ons niveau halen, kunnen we ze zeker hebben", zei captain Van Leiden. Trung Tran is door zijn gele kaart van gisteren ge schorst voor de wedstrijd van don derdag. RKWO-Goes 0-1 (0-1). 29. Kyle Does burg 0-1. Scheidsrechter: M. van Berkel (Son). Gele kaart: Trung Tran (Goes). Aantal toeschouwers: 220.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46