veld van Sliedrecht sport 31 alleen een zege Leonhart focust zich op RCS en wil daarna vol gas geven met Axel Vlissingen sluit turbulent seizoen af met minimale zege op Juliana'31 Belg Varache wil best wel blijven Geen promotie voor Arnemuiden maandag 30 mei 2011 sssssjssassssasssE&sffisaasst De eerste selectie van Terneuzense Boys blijft nagenoeg in tact. Tegenover het vertrek van Tim van Hasselt (Vlissingen) staat de komst van Jeroen van den Broeke (Hoek), Ruben de Haas (Hoek 2) en Johnny de Jaeger (Breskens). Vincent Varache (foto) heeft aangegeven best te willen blijven, maar moet nog in gesprek met de technisch verantwoordelijken. door Aector Dooms sliedrecht - Op sportpark De Lockhorst probeerde Terneuzense Boys-voorzitter Robert Matthijs met een schouderklopje en bemoe digende woorden het leed voor zijn spelers te verzachten. Terneu zense Boys had zojuist met 2-0 ver loren van Sliedrecht en keerde daardoor terug naar de tweede klasse. Toch vielen er geen emotio nele taferelen te ontdekken. In het Boys-kamp overheerste de berus ting. Sjoerd Rijnhout sjokte als laatste met zijn schoenen in de hand van het veld. „We hebben verloren van een tegenstander, die over twee wedstrijden beter was. Dan heb je je daar bij neer te leggen. Hoeveel kansen hebben we in de afgelopen twee wedstrijden nu gehad? Niet meer dan drie." De centrumverdediger blikte terug op een moeilijk seizoen, waarin Terneuzense Boys pas op de laat ste speeldag rechtstreekse degrada tie wist te ontlopen. Rijnhout: „Dat gaf vertrouwen voor de na- competitie, maar het is niet gelukt. We moeten snel zien terug te ke ren op dit niveau." Tim Faassen reageerde onder het genot van een sigaret. „Zij zijn de terechte winnaar. Sliedrecht heeft in beide duels veel meer kansen ge had, al blijf je hopen op dat ene moment waarop je kunt toeslaan. Een streep eronder, volgend sei zoen een nieuwe kans." Voor doelman Nick Heyman was het toch even slikken. De Belg keepte een uitstekend seizoen. Ook tegen Sliedrecht blonk Hey man uit met prima reddingen. Een kleine twintig minuten voor tijd was hij echter kansloos op de in zet van Goksel Cakir, die uit een snelle tegenaanval een prachtige voorzet van Jordy de Jong afrond de. „De treffer was onnodig. Er werd niet scherp genoeg verde digd", vond Heyman. De 2-0 viel in de slotfase. De harde inzet van invaller Hakan Tokul sloeg via de handen van Heyman en de onderkant van de lat in het doel. „We hadden bij rust al met 4-0 achter kunnen staan. We zijn terecht gedegradeerd. Bekijk ons doelsaldo maar. Het spel was veel te krampachtig met steeds de lan ge bal op één spits", concludeerde de 33-jarige doelman, die zijn ver bintenis bij de zaterdagclub toch met één seizoen heeft verlengd. Terneuzense Boys was dit seizoen al snel veroordeeld tot de kelder van de eerste klasse en stond heel lang op de voorlaatste plaats. Tij dens de winterstop werden de Bel gen Stefan van Dender, Didier Haeck en Vincent Varache ge haald, maar het rendement bleef Karakteristiek C Sliedrecht-Terneuzense Boys 2-0 (0-0). 72. Göksel Cakir 1-0, 85. Ha- kan Tokul 2-0. Scheidsrechter: H. van Beijsterveld (Dongen). Gele kaart: Anthonie Malawauw (Slie drecht), Tim Faassen (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 400. Terneuzense Boys: Nick Heyman; Dennis van den Broeke, Robert Rijnberg, Sjoerd Rijnhout, Tim van Hasselt; Tim Faassen, Randy van Overmeeren (86. Kees Duiteme- ijer), Frank van Kouteren (73. Gök- han Ersahin), Ruud Hoogesteger; Vincent Varache (78. Evert-Jan van Opdorp) en Marco Faassen. uit. Het dieptepunt was de 1-0-ne- derlaag bij Dauwendaele, dat daar mee zijn eerste competitiezege pakte. Vergouwen hield na die wanprestatie de eer aan zichzelf door op te stappen. Arie Dekker nam samen met Jacky Scheele de leiding over. Het interim-duo stond voor de zware opgave Ter neuzense Boys in de eerste klasse te houden. Uiteindelijk slaagde de ploeg erin de nacompetitie te ha len. In Sliedrecht volgde echter als nog degradatie. „Ik ben teleurge steld, maar we hebben verloren van een betere tegenstander", be kende Scheele. Dekker sloot zich daarbij aan: „Sliedrecht heeft ge woon meer kwaliteit." Terneuzense Boys, dat thuis niet verder was gekomen dan 0-0, be gon zonder de niet fitte Kees Dui- temeijer aan de wedstrijd. De aan voerder zat op de bank, geflan keerd door nog zeven reservespe lers. Slechts een handjevol suppor ters was afgereisd naar Sliedrecht. De Zuid-Hollanders namen met een het initiatief Hoewel het mid denveld van de Boys zwaar bezet was, kreeg spelmaker Levy Liesdek teveel vrijheid. De uitblinker bij Sliedrecht was gevaarlijk met zijn acties. Dat leidde tot kansen voor Roy Leeuwestein en Goksel Cakir, maar doelman Heyman keepte at tent. Terneuzense Boys produceer de één goede aanval, maar de hoek was voor Marco Faassen te moei lijk om te scoren. Na rust kwam Terneuzense Boys wat meer onder de druk uit. Scheele: „Het doel punt viel toen we meer grip op de wedstrijd kregen." Na de achter stand bood invaller Evert-Jan van Opdorp een andere invaller, Gökhan Ersahin, een goede kans, maar zijn kopbal was slecht ge richt. Ook een inzet van Ruud Hoogesteger was te slap. In de slot fase velt Tokul definitief het von nis over Terneuzense Boys. door Barry van der Hooft terneüzen - Michel Leonhart plaatste zich gistermiddag met RCS ten koste van SC 't Zand voor de volgende ronde van de nacom petitie. Aanstaande donderdag en zondag wil hij er alles aan doen om ten koste van Goes in de eer ste klasse te blijven. Daarna begint hij aan een nieuw hoofdstuk in zijn trainersloopbaan. Vanaf ko mend seizoen is Leonhart trainer van zondag-derdeklasser Axel. Hij wordt de opvolger van Rinus Zegers, die vanwege trieste privé- omstandigheden per direct een punt achter zijn trainerscarrière heeft gezet. Leonhart komt terecht bij een club die honderd jaar be staat, maar ook hard aan een fusie met buurman AZW werkt. Leon hart: „Ik hoop dat het allemaal goed komt. Als alle hordes geno men zijn, zal in de tweede helft van komend seizoen een selectie gevormd moeten worden voor één van de grootste voetbalclubs in Zeeuws-Vlaanderen. Dat moet een stimulans zijn voor de spelers van Axel. Of ik zelf dan een rol speel in dat proces, zie ik tegen die tijd wel. Ik focus me nu op RCS en wil daarna vol gas geven met Axel." Met welke selectie Leonhart ko mend seizoen kan werken, is nog onduidelijk. Hij bekent dat RCS-spits Kjell Vanderhaeghen in beeld is in Axel. „En ik vind dat een jongen als Kenneth Okorley gewoon moet blijven. Hij hoort bij Axel." Gistermiddag zag de trainer zijn ploeg met 2-0 onderuit gaan bij SC 't Zand. Na de 4-0-overwin- ning van een week eerder op eigen veld was dat echter geen ramp. „We hadden wat moeite met de motivatie", zei Leonhart. „Uit voor zorg hebben we ook vijf basisspe lers aan de kant gelaten." De thuis ploeg scoorde in de slotfase van het duel twee keer, via Cas Jacobs (82e minuut) en Daan van Hal (92e minuut). In de finale treft RCS nu het Goes van Gérard de Nooijer, die vorig seizoen nog onder Leonhart bij RCS speelde. Donderdag op eigen veld, zondag de return in Goes. In een tweeluik wordt beslist welke van de twee Zeeuwse clubs vol gend seizoen in de eerste klasse speelt. Leonhart: „Ik had liever een Brabantse tegenstander gehad, dan hadden we.denk ik meer kans gehad. Want ik denk dat Goes de favoriet is. Zij hebben in de winter stop met 6-0 van ons gewonnen. Ze zitten nu misschien in een wat mindere fase. Maar in goede doen is Goes voor mij favoriet." arnemuiden - Voor Arnemuiden zit het avontuur in de nacompeti tie voor promotie naar de eerste klasse er alweer op. Net als een week eerder verloor de tweedeklas ser zaterdagmiddag met 3-1 van Schelluinen. Met opgeheven hoofd verlieten de Arnemuidenaren het veld. Ze had den er alles aan gedaan om de 3-1-achterstand uit het eerste duel ongedaan te maken. Bij trainer Marco Groeneveld gingen de ge dachten snel terug naar de uitwed strijd. „Die derde goal van Schellui nen had toen niet mogen vallen. Die is funest geweest. Daardoor moesten we vanmiddag te veel open huis houden." Arnemuiden begon met offensie ve bedoelingen aan de opdracht om de achterstand van twee doel punten ongedaan te maken en scoorde al na vier minuten. Mari- nus Baas benutte het buitenkans je: 1-0. Voor rust werd het echter al 1-1 door Rick Adjei. Na rust scoorde hij weer en Bart van de Bosch maakte de 1-3. Tussendoor miste Arnemuiden tal van kansen. dan ook geen beste wedstrijd. Vlis singen stond voor een loodzware opdracht om de 4-0-nederlaag van vorige week goed te maken. Daar slaagde de ploeg van trainer Roy Hendriksen niet in, want door doelpunten van Björn Langeveld en Saïd Bouzambou kwam het team niet verder dan een 2-1-over- winning. Daardoor voetbalt Vlis singen ook volgend seizoen in de eerste klasse. Hoewel de strijd om een plek in de hoofdklasse verloren ging, kan de ploeg terugkijken op een succes vol doch turbulent seizoen. Eén van de verantwoordelijken voor de goede prestaties is de vertrek kende trainer Roy Hendriksen. Vanaf het begin probeerde de oe- fenmeester zich zo min mogelijk aan te trekken van de randzaken en roeide hij met de riemen die hij had. „Dat resulteerde vaak in trainingen met niet meer dan ze ven jongens, waardoor het moei lijk was ergens naartoe te werken. .Maar aan de andere kant ben ik trots op de kleine groep die er al tijd was en hebben we uiteindelijk een goed seizoen gedraaid", zei een tevreden Hendriksen, die zijn werk bij Vlissingen vanaf januari combineerde met de functie van assistent-trainer bij RKC Waal wijk. Met net zoveel energie en enthou siasme als in het begin van het sei zoen, zette de Middelburgse oefen- meester samen met zijn spelers een prima reeks neer en won Vlis singen zelfs een periodetitel. „Mijn groep heeft van niets, iets gemaakt en daar heb ik veel waardering voor. Ik kan deze vereniging met opgeheven hoofd verlaten." door Rogier Veenstra vlissingen - Voor VC Vlissingen zit het voetbalseizoen 2010-2011 er op. De ploeg kreeg na de reguliere competitie nog de kans om promo tie naar de hoofdklasse af te dwin gen doordat er een periodetitel ge pakt werd. In de eerste ronde van deze nacompetitie was Juliana'31 uit Malden de tegenstander. Nadat de eerste wedstrijd met 4-0 werd verloren, was de 2-1-thuisoverwin- ning gisteren niet voldoende en is Vlissingen uitgespeeld. Als er dit seizoen ook een verkie zing voor de slechtste grasmat was gehouden, dan maakte VC Vlissin gen een goede kans die te winnen. Tegen Juliana'31 was het namelijk onmogelijk om over de grond een Spui-speler Johan Meulbroek (rechts) duelleert met een tegenstander van medespeler te bereiken. In combi- Kruiningen. foto Peter Nicolai natie met de harde wind werd het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45