zeeland 115 naar Reynaerts schat 'Zie je nou wat wij hier drinken?' het Waasland en de gemeente Hulst Graauw droomt van speelkooi voor de jeugd en een bescheiden winkel maandag 30 mei 2011 Hulst en de Wase polders en 24 ki lometer in Kruibeke. Het Reynaert- mysterie vult het aanbod digitale mogelijkheden, geënt op de Oost-Vlaamse fiets- en wandelnet werken, verder aan. „Dit wordt een voltreffer", voorspelde voorzit ter Eddy Couckuyt van Toerisme Oost-Vlaanderen zaterdag, toen de nieuwste digitale telg boven de doopvont werd gehouden. „Toeris me is niet alleen iets voor 50-plus- sers, we willen zeker ook een jon ger publiek bereiken." Het Reynaertmysterie is een grens overschrijdend project dat moge lijk werd gemaakt door de Schelde- mondraad, het permanent overleg platform van de provincies Oost en West-Vlaanderen en Zeeland en de gemeenten in de Euregio Scheldemond. „Fantastisch dat we dit grensover schrijdend voor elkaar hebben ge- presenteren het fietsspel het Reynaertmysterie. foto Peter Nicotai kregen", zegt de Hulster wethou der Clen de Kraker (toerisme). „We heb ben hier meer dan een jaar met veel plezier aan gewerkt." Hij is onder de indruk van de mo gelijkheden van de iPhone. „Het apparaat weet precies waar je bent en heeft ook beeldherkenning. Je krijgt dus meteen te horen of je goed of fout zit. Echt een geweldig leuk uitje voor gezinnen." De Kra ker hoopt dat ook het bedrijfsle ven zal inspelen op de nieuw fiets- attractie. „De route loopt bijvoor beeld ook langs een aantal horeca bedrijven. Dus daar liggen kan- D ankzij de toeristische weetjes, meeslepende ver halen en afwisselende spelletjes, beleeft het hele gezin zo een topdag. Je kunt het Reynaert mysterie ook alleen, in groep of zelfs tegen andere ploegen spelen. Je bepaalt daarbij helemaal zelf hoe je het uitje organiseert. Een rustpauze onderweg, of zin in een hapje of drankje? Het kan, want je bepaalt zelf het tempo. Voor de genodigden waren zater dag alvast een tiental fietsen en iP- hones beschikbaar om een stukje van de route uit te proberen. Er waren louter enthousiaste reacties. Het hele pakket (iPhone, spelfol- der én spelprijs) kost je amper 12 euro. Huur je twee toestellen dan betaal je 10 euro per toestel. De iP- hones kun je vanaf 6 juni online reserveren via www.toerismewaas- land.be/reynaertmysterie. Hier vind je ook ander info en activiteiten rond het Reynaertmysterie. Heb je zelf een iPhone, dan kan je via de website de applicatie downloaden voor 2,99 euro. Per route wordt een verschillende spel gespeeld. De plaats waar Rey- naert de schat heeft verstopt be reikt je door onderweg mini-ga- mes, spelletjes en raadsels op te lossen. Je gaat op pad met je per soonlijke gids en schatkaart in de vorm van een iPhone. De toestel len worden verhuurd op de start plaatsen van de twee fietsroutes, Taverne Den Duiventoren in Krui beke en het VW-kantoor in Hulst. Op het eind van de fiets tocht zul je een mysterieuze loca tie vinden. Ligt daar de schat..., of heeft Reynaert iedereen weer beet genomen? mmmBBamaamemmmmmmmmmm VERKOOP BIJ EXECUTIE: Op DINSDAG 31-05-2011 OM 14.00 UUR zal door één van de gerechtsdeurwaarders van kantoor Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders teTerneuzen ten laste van Minus Holding B.V. gevestigd en kantoorhoudend te Nieuwerkerk aan de IJssel, medevestiging hebbend te Cadzand gemeente Sluis, aan de Boulevard de Wielingen 41, worden overgegaan tot de executoriale verkoop van: een complete (ijssalon-) inventaris, w.o.: 2 x koelvitrine, koelkast, kasregister, (terras-) stoelen, diepvrieskast en -kist, rvs bakplaat, rvs ijsbakken, rvs werktafel, steamer, mag netron, tafels, stoelen. De verkoop zal plaats hebben aan bovenstaand adres. De roerende zaken zijn te bezichtigen een kwartier voor aanvang verkoop. De ver koop zal, zonder opgeld, bij opbod en tegen contante betaling geschieden. Voor meer informatie: Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN 0115-613651 deurwaarders@vandamme-holland.nl door Eugène Verstraeten GRAAUW - Aan dromen" geen ge brek, zo bleek zaterdag tijdens de Droommarkt in het gemeenschaps huis, waar verschillende werkgroe pen hun ideeën voor het dorp pre senteerden. Of dromen in dit geval ook allemaal werkelijkheid wor den is nog de vraag. Het meest ambitieuzeplan legde de werkgroep jeugd op tafel. Een speelkooi waarin de jeugd allerlei balsporten kan beoefenen en waar in vooral de kleintjes veilig kun nen spelen. Ook de school kan er gebruik van maken. Er naast moet dan een skatebaan komen, een fit nesstoestel voor ouderen en een hangplek voor de oudere jeugd. „Met subsidies van verschillende Wijzigingen afvalophaal vanwege Hemelvaart --terne^. Vanwege Hemelvaartsdag (2 juni) rijdt de gemeente Terneuzen de afvalrondes van donderdag op andere dagen. Op woensdag 1 juni haalt de gemeente overal de afvalzakken op en wordt het gft-afval in Hoek opgehaald. Op 1 juni zijn ook de rondes voor het oud-papier van bedrijven en voor het afval van de hoogbouw in Terneuzen en Axel ingepland. Op vrijdag 3 juni worden de afvalrondes ingehaald in Philippine en Sluiskil. Oud-papier in Zuiddorpe en Overslag wordt dinsdag 31 mei opgehaald. www.terneuzen.nl Johan, Henry, George en Arnold, al 50 jaar kaartvrienden. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten ZUIDDORPE - Zondagmorgen, een luid applaus klinkt op uit het café 't Gemeentehuis in Zuiddorpe. Al 50 jaar komen Johan van Hoecke (76), Henry van Haelst (84), Ge orge de Clercq (80) en Arnold de Cock (80) hier iedere zondag na de kerkdienst bij elkaar om een kaartje te leggen. Ze spelen er bie den zonder roem en het verliezen de koppel betaalt een rondje. „Zie je nou wat wij hier drinken?", wijst Johan de verzamelde familie leden op de glazen fris op tafel. „Ie dereen denkt altijd dat we hier al leen maar bier en borrels drinken. Maar lusten doen we ze wel hoor." De vier kaartvrienden krijgen tot hun verrassing bloemen en een oorkonde. „Vroeger ging je iedere zondag naar de kerk en dan ging je nog eens naar het café", leggen ze uit. „Zo zijn we bij elkaar geko men en dat doen we nu al 50 jaar. En nooit te laat thuis, altijd voor één uur thuis. Anders kun je dit zo lang niet doen." De vrouwen knikken bevestigend. Tien jaar ge leden werden ze door de mannen getrakteerd op een asperge-eten tje, „Het zou best kunnen dat we ze nu weer uitnodigen." instanties moet het haalbaar zijn", denkt voorzitter Luc van Peteg- hem van de dorpsraad. Een ge schikte locatie is er ook al, het veld tussen de oude en de nieuwe wijk aan de Begoniastraat. Een andere grote wens is een win keltje waar inwoners de eerste le vensbehoeften kunnen krijgen, zo als brood. Ook wordt gemikt op een wekelijkse natuurmarkt met al lerlei levensmiddelen. Een ander idee is de mogelijkheid om het schoolplein te overkappen voor het organiseren van evene menten. Verder de realisering van wandelpaden, onder andere langs de Graauwse Kreek, inclusief een trekvlot. De werkgroep verkeer pleit voor een 30 kilometerzone in het gehele dorp. Telfort mobiel Nu 150 minuten plus internet op je mobiel De eerste 9 maanden van 28,90 voor maar HTC Wildfire S Werkt in je voordeel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41