141 zeeland Met iPhone speuren Stefany June beste band Geloofsovertuiging Motordagen bieden voor elk wat wils Inbrekers gingen zonder buit weer weg Laatste dienst kapel ziekenhuis Dronken man slaat op de vlucht voor de politie Gezelllige sfeer op jaarlijks Hoevefeest Rijbewijs kwijt en boete voor bestuurder Beslag op 17 auto's tijdens controle Aanhoudingen tijdens Hoekse Feesten almanak REYNAERTMYSTERIE Interactieve fietstocht voor het hele gezin door maandag 30 mei 2011 SLUISKIL Zaterdag viel de belangstelling wat tegen maar zondag kwamen enke le honderden motorrijders naar de zesde editie van de Motordagen in Sluiskil. Het Meulengat en omge ving was de 'place to be' voor de motorliefhebbers. Hoogtepunten waren de Tattoo Convention, kart- demonstraties, show van een moto- renstuntteam en een spectaculaire Jettrack demonstratie. KIOOSTERZAN D E In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een horecabe drijf aan het Hof te Zandeplein in Kloosterzande. Men kwam het pand binnen door een gedeelte van het dak te vernielen. In het pand werden enkele ruimtes doorzocht, maar er werden geen goederen weggenomen. De politie heeft zon dagochtend een buurtonderzoek gedaan, maar dat leverde niets op. VLISSINGEN In de kapel van het Admiraal de Ruyterziekenhuis in Vlissingen is zondag de laatste kerkdienst gehou den. Voorganger was pastor Ed Vis ser en organist Johan van Moolen- broek. Het was de allerlaatste dienst omdat het bestuur van de Oecumenische Commissie Kerk diensten de diensten niet langer or ganiseert omdat het ziekenhuis met sluiting wordt bedreigd. Daar door zijn er op zondag bijna geen patiënten meer in het ziekenhuis aanwezig die de diensten bezoe ken. TERHOLE - Op de Hulsterweg in Terhole is zondag tussen midder nacht en 00.30 uur een 41-jarige beschonken man uit de gemeente Hulst aangehouden. De man kreeg een stopteken van de politie, maar dat negeerde hij waarop hij er met hoge snelheid vandoor ging in de richting van Hulst. Op de rotonde bij Terhole kon de man door de politie wor den gestopt. Een blaastest gaf aan dat hij vijfeneenhalf keer de toege stane hoeveelheid alcohol had ge dronken. De man moest zijn rijbe wijs inleveren en zijn auto werd in beslag genomen. VOGELWAARDE Met onder meer een rommel markt, live muziek animatie voor kinderen oude tractoren en een touwtrekwedstrijd vierde Hoeve La Salette zaterdag het jaarlijkse Hoevefeest. De 46 bewoners zetten vooral bij het touwtrekken ook hun beste beentje voor. Cluster ma nager Angelo de Bruijn was zeer te vreden. Veel bezoekers en een leu ke dag voor onze bewoners." TERNEUZEN Een 42-jarige Terneuzenaar moest zaterdagochtend zijn rijbewijs inle veren wegens te hard rijden en kreeg ook nog een boete voor on veilig rijgedrag. De man haalde op de Tractaatweg in zijn woonplaats in over een dubbele doorgetrokken streep en ging er daarna met een snelheid van 156 km/h vandoor. Hij moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een boete van 100 euro. TERNEUZEN Bij een uitgebreide controle door de politie en de belastingdienst zijn donderdag 17 beslagen gelegd op auto's, met een totaalbedrag van meer dan 1,2 miljoen euro. Op„ de Herbert H. Dowweg bij Hoek werd 's middag gecontro leerd en op Haarmanweg in Ter- neuzen 's avonds. Er werden meer dan 1400 voertuigen gecontroleerd. De politie schreef verder 18 bekeu ringen voor verschillende overtre dingen. Een bestuurder moest zijn auto inleveren omdat hij zonder rij bewijs reed. HOEK - Tijdens de Hoekse Feesten op het Molenplein in Hoek zijn zondag twee personen aangehou den. Een inwoner (19) van de ge meente Terneuzen negeerde een bevel van beveiligingsmedewer kers. Toen hij door hen werd te gengehouden draaide hij door, al dus de politie. Door de politie werd hij 'gepepperd' en om 00.20 uur aangehouden. Om 02.20 uur werd êen r6-jarige inwoner van de gemeente Terneuzen aangehou den omdat hij tijdens opstootjes niet voldeed aan de vordering van de politie om weg te gaan. Na drie sommaties is hij onder hevig ver zet aangehouden. Beide betrokke nen zijn inmiddels weer vrij. Tip? redactie@pzc.nl Het kan soms wat problemen geven als mensen van verschillende geloofs overtuigingen noodgedwongen met elkaar moeten samenleven. Zo ook in een woongroep van een verpleeg huis in Middelburg, waar na het di ner verschillende soorten fruit op ta fel kwamen waaruit de bewoners hun keuze maakten. Na enige tijd stelde één van de bewoners, die dan wel lichamelijke beperkingen heeft maar geestelijk nog altijd goed bij de tijd is, nogal luidruchtig vast: „Men kan wel zien dat mensen afstammen van de apen, want jullie hebben alle maal een banaan gekozen!" Of het afdelingshoofd de klacht van een me debewoner met een christelijke le vensovertuiging in behandeling heeft genomen is niet bekend. door Eugène Verstraeten In het beroemde dierenepos over Reynaert de Vos pro beert de sluwe roodstaart de galg te ontlopen door de heb zuchtige koning Nobel te vertellen over een verborgen schat. Die heeft daar wel oren naar. Maar...be- staat die schat van Reynaert eigen lijk wel? Aan avontuurlijke fietsers de opdracht om dit uit te vinden. En er kan zelfs gezocht worden naar twee schatten. Een iPhone zet de speurders op het goede pad. Vanaf 6 juni worden zowel fiets- als spelliefhebbers verwend met 'het Reynaertmysterie', een interac tie spel op het Wase en Oost-Zeeuws-Vlaamse fietsnet- werk. Met deze nieuwe attractie voor actieve gezinnen met kinde ren, die zaterdag in Reynaertstad Hulst werd gepresenteerd, gaat Toerisme Waasland op de digitale toer. Met een iPhone in de hand probeer je live" te ontdekken waar de sluwste aller vossen zijn schat heeft verstopt. Het Reynaertmyste rie is bedoeld voor families, maar ook individuele ontdekkers kun nen zich aan de interactieve fiets- trip wagen. Het fietsspel kan op twee verschillende uitgewerkte fietstrajecten gespeeld worden: een route van 26 kilometer in Wethouder Clen de Kraker (met fiets) en voorzitter Eddy Couckuyt van Toerisme Oost-Vlaanderen (achter hem) mmmtmtmmsm GRAAUW - De 6 koppige formatie Stefany June uit Enschede krijgt donderdag 2 juni (Hemelvaarts dag) een podium tijdens de tiende editie van het Graauwrock popfes tival. Zaterdagavond won deze band in de feesttent op sportpark de Boomwai de Road to Graauw rock wedstrijd, waarbij tien bands streden om het felbegeerde plekje op Graauwrock. Stefany June stak met kop en schouders boven de andere bands uit. Middags speel den in Graauw eerst 7 regionale bands om de Graauwse popprijs. Tripple Motion uit Terneuzen stroomde samen met de publieks- winnaar Zonder Zorgen uit De Klinge (B) hierbij door naar de avondeditie en werd derde. De Terneuzense band Tripple Motion laat Graauw swingen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40