Zeeland Sociale recherche 'verdient' 2 miljoen ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 14 UITKERINGSFRAUDE Jaarverslag Samenwerkingsverband Sociale Recherche Zeeuws-Vlaanderen Schoondijke heeft primeur met mini tennisbaan voor kinderen fSlggt! Bootje in brand gestoken bij kreek Zwaar gewonde bij ongeval met snorfiets Curamus krijgt weer keurmerk zorg Twee uur vergaderen is wel genoeg Met iPhone speuren naar Reynaerts schat Stefany June wint felbegeerde plek op Graauwrock IS Maandag 30 mei 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De sociale recherche heeft vorig jaar voor de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten meer" dan twee miljoen euro Verdiend'. Dat blijkt uit het jaarverslag van het samenwerkingsverband sociale recherche. Er zijn vorig jaar door de drie socia le rechercheurs 283 onderzoeken verricht, waarbij 162 gevallen van fraude zijn vastgesteld. Het ging om een bedrag van bijna 172.000 euro. Dat geld is teruggevorderd. Daarnaast zijn er nog 136 uitkerin gen beëindigd of niet toegekend. Naast de terugvordering levert dit de gemeenten een besparing op van bijna 2 miljoen euro. Volgens het jaarverslag blijkt hier uit dat de verschuiving van het werk van opsporing naar preventie effectief is. Waar in het verleden veel inzet werd gepleegd op het op sporen van fraude achteraf, worden de sociaal rechercheurs nu meer en meer ingezet als 'poortwachter' in het voorkomen van fraude en het beoordelen van aanvragen voor een bijstandsuitkering. Ook geVen ze de bijstandsconsulenten a'dvies voor het herkennen van fraudesig nalen en -gedrag. Uitgesplitst per gemeente werden er in Terneuzen 114 gevallen van uitkeringsfraude ontdekt. In Sluis ging het om 25 en in Hulst om 23 gevallen. De sociale recherche onderzocht 169 aanvragen om een uitkering en daarvan zijn er 79 afgewezen. Dit le verde een besparing op van meer dan 1,1 miljoen euro, aangezien een uitkering per cliënt gemiddeld 14.700 euro per jaar bedraagt. De fraudepreventie is volgens het jaarverslag een effectief instrument in de strijd tegen uitkeringsfraude. Daarmee wordt niet alleen onjuist gebruik van overheidsgeld beperkt, maar wordt ook voorkomen dat een fraudeur later een hoog bedrag aan onterecht ontvangen uitkering moet terugbetalen. Terugkijkend naar het gemiddelde van de voor gaande jaren is het percentage van de geconstateerde fraudegevallen gestegen met 1,1 procent. Vorig jaar daalde het licht, van 12,1 naar 11,6 procent van het totale cliëntenbe stand. De economische crisis liet zich vo rig jaar voelen. Het aantal bijstands gerechtigden steeg in alle Zeeuws- Vlaamse gemeenten samen met bijna honderd; in Terneuzen van 802 naar 854, in Sluis naar 257 en in Hulst naar 289; SCHOONDIJKE - De jeugd heeft de toekomst, ook bij de Schoondijkse tennisvereniging Gra- velsteps. Zaterdag werd tijdens de viering van het 40-jarig bestaan van de tennisclub een mi ni-baan geopend door het jongste en oudste jeugdlid van de vereniging, Esmee Vinjé (5) en Robin Goethals (16). Dankzij een aantal sponsoren, giften, een oliebollenactie en voor al de 'club voor kids' is deze mini tennisbaan voor de jeugd gerealiseerd.ln de 'club voor kids' konden ouders en grootouders bordjes met een eigen tekst kopen. Gravelsteps is de eerste tennisclub in de regio met een eigen baan voor de jeugd. De mini-baan is toeganke lijk voor alle kinderen uit het dorp en de om geving, ook voor niet leden, foto Peter Nicolai TERNEUZEN Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag een polyes ter bootje in brand gestoken aan de Otheense Kreek in Terneuzen. De brand werd omstreeks 03:20 uur ontdekt door bewoners van Langs de Kreek. De brandweer van Terneuzen kwam ter plaatse en had het vuur snel gedoofd. In de buurt van de boot werden een jer rycan en een plastic zak met een kniptang en een fles benzine ge vonden. SAS VAN GENT Op het Bolwerk in Sas van Gent raakte zaterdagmiddag om 16.30 uur een 71-jarige man uit die plaats gewond toen hij met zijn snorfiets ten val kwam. De man reed over het Bolwerk in de richting van de brug en kwam door onbekende oorzaak ten val. Hij raakte daar door zodanig gewond aan zijn hoofd dat behalve een ambulance, ook de traumaheli ter plaatse kwam. De man is uiteindelijk per ambulance naar Gent gebracht. HULST Stichting Curamus heeft het HKZ-certifïcaat (Harmonisatie Kwaliteitsbeoordeling in de Zorg sector) weer behaald. Elk jaar wordt Curamus opnieuw getoetst door Keurmerkinstituut Dekra Cer tification. In 2008 werd het certifi caat voor de eerste keer toegekend. Nu is het verlengd tot eind 2013. „We zijn erg blij met de hercertifi cering en trots op onze medewer kers", reageert voorzitter van de Raad van Bestuur Stephan Buijsse. door Eugène Verstraeten HULST - Het college van burgemees ter en wethouders van Hulst be zoekt jaarlijks 'met veel plezier' de jaarvergaderingen van de dorps- en wijkraden, maar vindt een zit van twee uur wel genoeg. „Iedere dorps- en wijkraad geeft zijn eigen invulling aan de jaarver gadering. En daar is niets mis mee", schrijft het college aan de verschillende dorps- en wijkraden. „Toch zijn wij van mening dat de zaken gestroomlijnder kunnen, zo dat de jaarvergadering nog aantrek kelijker wordt." Dus oppert het col lege om voortaan een vergadertijd aan te houden van 19.30 tot 21.30 uur, aandacht voor actuele onder werpen die op dat moment spelen en zo weinig mogelijk voor be stuurszaken zoals het financieel jaarverslag en bestuursverkiezing. Volgens B en W heeft de introduc tie van het Servicemeldsysteem een positieve invloed op de jaarver gadering. Zaken als 'losse stoepte gels' en 'overhangende takken' ko men nog nauwelijks aan de ordè.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39