sport 137 bezorgt Tjoba kater Degradatie tennissers Kapelle Voor TOP krijgt seizoen waarschijnlijk een staartje Slabbekoorn wint koers Tjoba zoekt contactlens Drive naar tweede niveau van Nederland Alleen wonder kan Tjoba nog aan titel helpen maandag 30 mei 2011 Tal van Tjoba-spelers gingen zaterdag op zoek naar één van de contactlensen van Johanneke Vleugel. Minutenlang werd het Eindhovense gras afgespeurd, maar het optische hulpmiddel werd niet gevonden. Omdat Vleugel geen ge schikte reservelens bij zich had, speelde ze het belangrijke duel uit met iets minder zicht foto Orange Pictures/Jeroen de Jong niet uitvoerden. „Daar ben ik ont goocheld over", zei hij. „We had den een plan om Rust Roest te be- DELFT - De tennissers van Drive uit Sas van Gent zijn kampioen geworden van de landelijke eerste klasse voor mannen. Daardoor promoveert de formatie uit Sas van Gent naar de hoofdklasse, na de eredivisie het hoogste platform van Nederland. Op de slotdag werd ook van Delftse Hout ge wonnen (4-2). „We waren na de eerste twee ge wonnen singles al kampioen", zei Dylan Blackman, één van de spe lers. „Ik denk dat we de terechte kampioen zijn op basis van het feit dat we in de breedte de beste selectie hebben. We beschikken namelijk over vijf spelers van het zelfde niveau, we hebben alle maal de 3-rating." Blackman verwacht dat Drive zich volgend seizoen kan handha ven in de hoofdklasse." strijden en dat plan was goed. Al leen de uitvoering liet te wensen over." Dat was vooral na rust het geval geweest. In de eerste helft deden de groen-witten nog nauwelijks voor de thuisploeg onder. Op het gladgeschoren natuurgras kwam Tjoba weliswaar met 3-1 achter, maar daarna vocht het team zich terug naar 6-6 bij rust. Dirk-Jan Westmaas en Esther van Boven, die twee keer scoorden van grote afstand, sleepten de ploeg er door heen. Na rust kwam Tjoba zelfs nog op 6-7, maar daama mocht Rust Roest het duel naar zich toe trek ken. De Bevelandse korfballers maakten namelijk te veel verdedi gende fouten - ze gaven veel vrije ballen weg - en waren aanvallend niet scherp genoeg. Bij 12-10, met nog dertien minu ten op de klok, bracht Chris van Put Niels Westmaas in voor Pa trick de Bruine en Carina West maas voor Katrien Volleman. Bei den moesten zorgen voor goedlo pende aanvallen, maar kregen het team ook niet meer op gang. „Mis schien had ik Niels er eerder in moeten zetten", zei Van Put enigs zins schuldbewust. „Hij had de op dracht Dirk-Jan geduldig te laten korfballen, maar dat gebeurde niet." Niels Westmaas was in het afgelo pen jaar al diverse malen een ge schikte reddingsboei voor Tjoba. De speler die een jaartje vrijaf heeft genomen en nog wel als op roepkracht beschikbaar is, trok de ploeg in de zaal al een paar maal over een dood punt heen. Het was niet verwonderlijk dat hem dat bij Rust Roest niet lukte. 1-Iij had op het veld nog niet gespeeld en nau welijks getraind. Rust Roest speelde het duel knap uit en consolideerde de marge van twee punten. Coach Leon Simons, door Sven Bakker HELLEVOETSLUIS - De tennissers van Kapelle zijn gisteren gede gradeerd uit de landelijke derde klasse van de mannencompetitie. Het team moest uit in Hellevoet- sluis tegen United Service spelen en kwam niet verder dan een 3-3-gelijkspel. Dat was voor Kapel le niet genoeg voor handhaving, waardoor er volgend jaar weer in de vierde klasse zal worden ge speeld. Kapelle had gisteren minimaal een overwinning nodig tegen Uni ted Service, maar dat zat er niet in. Ook al kreeg het team van Ka pelle twee punten in de schoot ge worpen door opgaves, alleen het mannendubbelspel van Menno Kole en Stef Hermus werd in een overwinning omgezet. De drie punten waren echter niet goed ge noeg voor lijfsbehoud. de oud-international die in no vember in Eindhoven aan de slag ging, zorgde voor een gedegen slot- strategie. Zijn aanwijzingen (de rust bewaren, geen domme din gen doen) werden wel opgevolgd. Dat leidde bij collega Chris van Put tot de uitspraak: „Bij hen kan zoiets dus wel!" Scores Tjoba: Esther van Boven, Den nis Broerse en Dirk-Jan Westmaas 3, Pa trick de Bruine, Kristian Huisman en Esmee Walraven 1. EINDHOVEN - De korfballers van Tjoba hopen op een wondertje in de slotronde. Daarin ontvangt de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinde ren zaterdag nummer vier Fortis. Rust Roest gaat op bezoek bij nummer drie VEO. Alleen wan neer Tjoba wint en Rust Roest ver liest, volgt er nog een beslissings duel om de titel. Trainer Chris van Put rekent daar al niet meer op. Hij benadrukte na het duel van zaterdag echter dat het seizoen al geslaagd is met een tweede plek in de eindrangschik king. „Wie had van tevoren ge dacht dat we tot de laatste wed strijd zouden meedoen om het kampioenschap? Niemand toch? We zijn dit seizoen veel spelers kwijtgeraakt en tal van spelers zijn daardoor aan hun eerste seizoen in Tjoba 1 bezig. Desondanks heb ben we de race met Rust Roest lang volgehouden." Van Put neemt zaterdag bij de thuiswedstrijd tegen Fortis af scheid. De Belg wordt na de zo mer opgevolgd door Bram van Gef- fen. De tennissers van 't Halve Maan tje sloten in diezelfde klasse het competitieseizoen af met een 4-2-nederlaag in Aardenburg te gen Sjef. Desalniettemin hand haafden de Goesenaren zich giste ren in de derde klasse op een derde positie, met ruime voor sprong op de lagere posities in de poule. In Aardenburg zorgden Rikkert van der Wel en Bram Meulblok voor de twee punten door hun en kelspelpartij te winnen. Verlies in het enkelspel werd geleden door Dennis van 't Westeinde en Rinke van Remortel. De dubbelspelen werden ook verloren door 't Hal ve Maantje. Van 't Westeinde en Van Remortel en Ivo Walraven en Pascal van Driel konden niet voor een punt zorgen. De tennissers van Yerseke gaan een zwaar seizoen tegemoet in de hoofdklasse van de gemengde door JaapJan Ritsema GOES - TOP is er zaterdag niet in ge slaagd om de voorlaatste plaats te verlaten. Na nipte verliespartij te gen Nieuwerkerk (10-11) staan de Arnemuidse korfballers gedeeld zes de met IJsselvogels. In de afsluiten de speelronde wordt het zaterdag dus nog spannend. Bij elk punt dat TOP minder haalt dan IJsselvogels, weet het zich veroordeeld tot een beslissingsduel met de nummer ze ven uit overgangsklasse B. Elk punt dat TOP meer haalt dan de concur rent uit Moordrecht zorgt voor lijfs behoud. Bij een gelijk resultaat be slist een extra duel tussen TOP en IJsselvogels over de veilige zesde plek. De verliezer daarvan gaat door naar de beslissingswedstrijd. TOP-Nieuwerkerk 10-11: De Arne muidse overgangsklasser dicteerde twee derde van de partij, maar viel in de bepalende slotfase stil. Na rust (7-5) kreeg TOP kansen om ver der weg te lopen bij Nieuwerkerk, maar de ploeg verzuimde dat. Na een gemiste strafworp vond de thuisploeg twintig minuten geen korf „Dan is het wachten op het onheil" zei coach Edwin Coppool- se, die Nieuwerkerk het initiatief zag overnemen. Scores TOP: Leon van Belzen 4, Comé Bezemer 2, Wilma de Ridder, Anita de Ridder, Petra de Ridder en Jordy Meul- meester 1 Fortis-VEO 8-12: Aan het matige ni veau van de partij viel de mentale moeheid van Fortis af te lezen. „Dat is begrijpelijk", stelde coach Leonard Debbaut. „Na een lood*- zwaar seizoen komt de sleet er een beetje in." Scores Fortis: Remco Crucq 3, Niels Bebelaar 2, Jessica de Boer, Demi Mon- deel en Joyce Schoonaard 1. Ventura Sport-Swift 7-8: Na een dramatische eerste helft kostte het Swift de grootste moeite om haar sportieve plicht te doen. Tal van plaatsingsfouten en een haperende scoringsmotor hielden Ventura Sport tot tien minuten voor het eind in de race. „We moeten deze wedstrijd heel snel vergeten" stelde coach Marianne Marinissen, die desalniettemin blij was met de twee punten. IIIHIi iliilii lil districtscompetitie. Nadat op de eerste speeldag al met 6-0 in Oost-Souburg werd verloren van Souburg, kwam daar afgelopen za terdag een tweede nederlaag bij. Thuis tegen de Middelburgers van MLTC kwam Yerseke niet verder dan een 2-4-nederlaag. De twee punten van de dag wer den binnengehaald in het man nen- en vrouwendubbelspel. Jur- rie Dhooge en Vincent Bol won nen met 6-3 7-6 van Coen de Wa ter en Roelof van Gilst, terwijl Marloes Meulmeester en Chantal Bruynzeel goed waren voor een overtuigende zege (6-2 6-1) op Mo nique Verhoef en Mariëlle ten Ha- ge- Drie van de vier gemengddubbel- spelen gingen in straight sets naar de Middelburgse ploeg. Alleen in de partij van Dhooge en Monique de Jonge kwamen er drie sets aan te pas. Scores Swift: Roel Klootwijk en Paul van den Berg 2, Richard Celdof, Bas Gun- ter, Ivo de Hond en Rob Sanderse 1. Bolnes-Ondo 6-9: Ridderkerkse af- scheidsrituelen - Bolnes gaat op in een nieuw te vormen fusieclub - zorgden voor een rommelige sfeer. Zonder groots te spelen greep tweedeklasser Ondo het initiatief De ploeg uit Sint-Laurens bouwde de voorsprong in de oplaaiende storm uit tot de beslissende 4-8. „We hadden het in eigen hand en zijn blij dat het gelukt is", zei coach Hans de Meij over de hand having van Ondo. Scores Ondo: Ronald Wisse 3, Jeroen Mesu en Joris Hoogwerf 2, Robbie Me- su en Annemieke Koppelaar 1. Stormvogels-Nikantes 14-5: Be nauwd voor een pak op de broek tegen kampioen Stormvogels, deed Nikantes een weinig inspirerende - poging het spel van de Westkappel- se derdeklasser te ontregelen. Door de forse wind lieten de scores even op zich wachten, maar nadat een maal het gat geslagen was, bleek het krachtsverschil te groot. Scores Stormvogels: Frank Peene en Elmar Gabriëlse 4, Kristian Gabriëlse 2, Arjen Schoe en Loura Kleinepier, Niek Peene en Piet Gabriëlse 1. Seolto-Oranje Zwart 13-11: Oud- zeer en de blamerende nederlaag van vorige week haalden het beste boven in Seolto. Coach Harry Kerkhof was nu zeer te spreken over de inzet, maar krabbelde zich nog maar eens achter de oren over de gedaantewisselingen van zijn Vlissingse ploeg. Oranje Zwart ging nog wel lang mee in de score. Scores Seolto: Rob Harthoorn 4, Daisy Verkerk 3, Dennis Goedegebuur en Jo- landa Kerkhof 2, Timme Provoost en Tom Harthoorn 1. Togo-Scheldevogels 7-10: Door dat het effectiever omsprong met de kansen bood Togo prima weer werk tegen Scheldevogels, dat alles op alles zette om de tweede plaats te behouden. Die Brabantse drive werd Goesenaren uiteindelijk te veel. Coach Carlo de Waele had er vrede mee, omdat de inzet in orde was. Scores Togo: Dennis Boelman, Mar scha van Rooijen en Anouk Hazelaar 2, Niek Meerman 1. 'S-HEER ABTSKERKE - Zon enkele maal heeft Richard Slabbekoorn een uitschieter. Dan is de tegen woordig in Hoogerheide woonach tige coureur in staat juist een trap je meer te geven dan normaal. In 's-Heer Abtskerke had de voormali ge Kapellenaar vrijdag weer zo'n dag. Op het lastige parkoers in de pol ders rond het dorp hield Slabbe koorn steeds goed stand tijdens de TMZ-koers om uiteindelijk als eer ste over de finishlijn te komen. Hij bleef de opnieuw verrassende Jo- han Padmos (Wissenkerke) en Rob Koole (Goes) voor. De overige overwinningen gingen naar Peter Hoogerheide uit Dirks- land (amateurs B), Christ de Baat uit Hoeven (amateurs 40+) en Jo hn Moerdijk ('s-Heer Abtskerke) in de S/P-klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37