sport 133 emeldinge op Arnemuiden grijpt weer naast promotie 'Wi/ hebben dit seizoen nog geen thuiswedstrijd verloren. Met 2-0 winnen is te doen.' Twee dagen topjeugdvoetbal in Lewedorp maandag 30 mei 2011 Wemeldinge-doelman Huib Paauwe door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Na 45 minuten voetbal leek er geen vuiltje aan de lucht voor Wemeldinge. De zater dag-vierdeklasser leidde in het pro motieduel met Zierikzee met 0-2, maar na afloop stapte het alsnog met een 3-2-nederlaag van het veld. Conclusie: Wemeldinge moet aan de bak tegen ODS! „Dit is een domper", zei de ba lende Wemeldinge-trainer Arjan Sandee na afloop. Donderdag, als zijn ploeg ODS uit Dordrecht ont vangt, wordt bekend wie van de drie teams naar de derde klasse promoveert. Zierikzee is, na de eerdere 2-1-nederlaag tegen ODS, afhankelijk van de twee kempha nen die het lot nog wél in eigen hand hebben. In het seizoen 1998-1999 kwam Wemeldinge voor het laatst uit in de derde klasse van het zaterdag voetbal en bij winst op ODS kan daar weer een vervolg aan gege ven worden. Sandee: De op dracht is duidelijk. Wij moeten met 2-0 winnen. Wij zullen vol op de aanval moeten spelen." In Zierikzee geloofde Wemeldin ge, in de competitie als tweede geëindigd achter Hoedekenskerke, in de eigen kansen. Met veel ener gie werd de thuisploeg bestreden. Wemeldinge won de meeste duels en ook de afvallende bal bleek meestal een prooi voor de bezoe kers. Sandee's ploeg werd ook nog eens in het zadel geholpen door een snelle voorsprong. Rutger Vergouwen zette Remi Bruijnooge aan het werk en die vond in de zesde minuut Dennis Wisse voor de goal: 0-1. Via Frank van der Helm en Björn Boot kreeg Zierikzee twee grote kansen op de 1-1, maar beide spe lers misten. In de 28e minuut was het aan de andere kant wel raak! Uit een corner van Bruijnooge kopte Maurice van de Hemel, de 0-2 binnen. Van der Helm miste daarna een grote kans op de 1-2 én doelman Bongers voorkwam in de blessuretijd de 0-3 van Bruijnoo ge. Wemeldinge moest het harde wer ken uit de eerste helft na rust be kopen. De ploeg kon de energie niet meer opbrengen en werd door Zierikzee steeds verder terug gedrongen. Negen minuten na rust werd het via Martij n van Grunsven 1-1 en drie minuten la ter zorgde Thomas Vos al voor de 2-2. Zierikzee ging op jacht naar de winst. Vier minuten nadat Van de Hemel namens Wemeldinge nog op de lat kopte, zorgde Frank van der Helm, na het eerste bal contact van invaller Remon de Jonge, voor de 3-2. De Wemeldingse verdediging én doelman Huib Paauwe zagen er bij de drie tegentreffers niet al te overtuigend uit. „Het zag er inder daad ongelukkig uit. Maar dat is voetbal", nam Sandee het op voor zijn spelers. Doelman Paauwe had er na afloop duidelijk de pee in, maar heeft nog alle vertrouwen in een goede afloop: „Wij hebben dit seizoen nog geen thuiswedstrijd verloren. 2-0-winnen is te doen." Zierikzee-Wemeldinge 3-2 (0-2). 6. Dennis Wisse 0-1, 28. Maurice van de Hemel 0-2, 54. Martijn van Grunsven 1-2, 57. Thomas Vos 2-2, 76. Frank van der Helm 3-2. Strafschoppenserie: Zie rikzee wint met 5-3. Scheidsrechter: R.S.Kenson (Kloetinge). Gele kaart: Mar tijn van Grunsven en Björn Boot (Zierik zee). Aantal toeschouwers: 195. door Ron de Waal ARNEMUIDEN - Voor Arnemuiden zit het avontuur in de nacompeti- tie voor promotie naar de eerste klasse er alweer op. Net als een week eerder verloor de tweedeklas ser zaterdagmiddag met 3-1 van Schelluinen. Met opgeheven hoofd verlieten de Arnemuidenaren het veld. Ze had den er alles aan gedaan om de 3-1-achterstand uit het eerste duel ongedaan te maken. Bij trainer Marco Groeneveld gingen de ge dachten snel terug naar de uitwed strijd. „Die derde goal van Schellui nen had toen niet mogen vallen. Die is funest geweest. Daardoor moesten we vanmiddag te veel open huis houden." Arnemuiden begon inderdaad met zeer offensieve bedoelingen aan de opdracht om de achterstand van twee doelpunten ongedaan te maken. Schelluinen wist ogen schijnlijk niet wat het overkwam in de beginfase, want al na vier mi nuten stond de ploeg op achter stand. Leon van Belzen I werd door Nicky van Driel onderuit ge trokken in het strafschopgebied en gedecideerd wees de sterk fluiten de scheidsrechter Daems naar de strafschopstip. Marinus Baas be nutte dit buitenkansje: 1-0. Nauwe lijks een minuut later moest keeper Jeffrey ter Veer gestrekt naar de bovenhoek om een inzet van Marc van Haneghem uit zijn doel te ranselen. Pas na een smerige overtreding van Hans de Jong op de bengn van. Marinus Baas, waarbij De Jong er zelfs nog zonder kaart van af kwam, herpakten de bezoekers zich. Voor rust werd het al 1-1 door Rick Adjei. Na rust scoorde hij weer en Bart van de Bosch maakte de 1-3. Tussendoor miste Arnemuiden tal van kansen. www.pzc.nl/rudestats: Arnemui den kan het gat maar niet dichten LEWEDORP - Op de velden van Lewedorpse Boys voet balden de D'tjes en E'tjes van tal van betaald voetbal clubs zaterdag en gisteren tegen elkaar. Sparta (middel ste foto) won zaterdag de vierde Stefan Moens Memo rial, een toernooi voor D-pupillen. In de finale (boven ste foto) werd Germinal Beerschot met 2-1 verslagen. Een dag later, tijdens de tweede Roel Franse Memorial voor E-pupillen, ging de eindzege wel naar België. Loke ren was in de eindstrijd gelijkwaardig aan Germinal Beerschot: 0-0. In de noodzakelijke strafschoppenserie blonk Lokeren-goalie Louis Vercammen (onderste foto) uit. Hij bezorgde zijn ploeg de toernooiwinst. Op beide speeldagen kwamen ook Bevelandse teams in actie. JVOZ eindigde zaterdag als vijfde, terwijl de Beve landse selectie in dat toernooi achtste werd. Gisteren rolde JVOZ als nummer vier uit de bus. De Bevelandse selectie werd zevende en de combinatie Lebo/SVN acht ste. foto's Robert de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33