Zwakke tweede helft breekt Attractief spel brengt Yerseke naar tweede ronde 321 sport PROMOTIEOUEL Wemeldinge verliest na een o-2-voorsprong met 3-2 van Zierikzee. Op Hemelvaartsdag kan Wemeldinge ten kos- ln 23 minuten tljd kreeg te van ODS alsnog promoveren naar de derde klas te incasseren. De Loof van Hoek naar FCV Dender JVOZ B1 tegen Sparta op veld Luctor'88 Ook doelman Postema weg bij Bruse Boys Terneuzense Boys degradeert Kruiningen is klaar na remise maandag 30 mei 2011 25 Wemeldinge drie tegentreffers TERNEUZEN Ook Niels de Loof speelt komend voetbalseizoen niet meer bij Hoek. De Belgische linksback heeft een contract voor één seizoen, met een optie voor nog een jaar, getekend bij FCV Dender EH. Bij die club was Johan Boskamp in het verleden trainer en speelde ook oud-Hoek-speler David Destor- me. Dender komt momenteel uit in de Tweede Klasse, het niveau dat vergelijkbaar is met de Jupiler League. HEINKENSZAND Op het voetbalveld van Luctor'88 in Heinkenszand komen de B-ju- nioren van Cortgene/JVOZ van avond in actie voor een nacompeti- tieduel. De ploeg van trainer Dolf Roks speelt tegen Sparta Rotter dam B2. Het gaat om een duel uit de tweede ronde van de nacompeti- tie voor promotie naar de tweede divisie. De ontmoeting in Heinkenszand begint om 19.30 uur. De return is maandag 6 juni in Rotterdam (19.30 uur). De winnaar speelt op neutraal ter rein de finale. BRUINISSE Bruse Boys verliest opnieuw een selectiespeler. Doelman Rick Poste ma maakt de overstap naar De Jon ge Spartaan uit Middelharnis. De goalie die in Middelharnis woont, heeft zijn beslissing ge baseerd op studieverplichtingen. Hij heeft doordeweeks geen tijd meer om twee keer per week te trainen. Na Mats Willemse (Kloetinge) en Dimitri Hooftman (WGZ) is Pos tema de derde speler die Bruinisse verlaat Thomas Groeneveld en Ge rard Vogel gaven eerder al aan vol gend seizoen in een lager elftal van Bruse Boys uit te willen ko men. SLIEDRECHT - Terneuzense Boys is na FC Dauwendaele en Bruse Boys de derde Zeeuwse dub die uit de eerste klasse C van het zater dagvoetbal degradeert. De Terneu- zenaren sneuvelden zaterdag tegen Sliedrecht in de eerste ronde van de nacompetitie: 2-0. Thuis was het 0-0 gebleven. „We hebben verloren van een te genstander, die over twee wedstrij den beter was. Dan heb je je daar bij neer te leggen", zei verdediger Sjoerd Rijnhout. Hij blikte terug op een moeilijk seizoen, waarin Terneuzense Boys tegen het einde rechtstreekse degradatie wist te ontlopen. „Dat gaf vertrouwen voor de nacompetitie, maar het is niet gelukt. We moeten snel zien terug te keren op dit niveau." Voor doelman Nick Heyman was het even slikken geweest. De Belg keepte een uitstekend seizoen. Ook tegen Sliedrecht blonk Hey man uit met prima reddingen. Aan het einde van de tweede helft was hij kansloos bij inzetten van Goksel Cakir en Hakan Tokul. door Robin Hamelink MIDDELBURG - De voetballers van Yerseke eri VCK houden zicht op promotie naar de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Beide ploe gen plaatsten zich voor de tweede ronde van de nacompetitie. Ook De Noormannen, dat juist strijd voor een langer verblijf in de twee de klasse, deed dat. The Gunners-Yerseke 0-4: Na de 4-4 van vorige week beloofde het wederom een leuke wedstrijd te worden. The Gunners kwam goed uit de startblokken, maar slaagde er niet in te scoren. Aan de andere kant maakte Niels Poley er met een mooi afstandsschot 0-1 van. Yerse ke kwam ietwat gelukkig op 0-2, want het schot van Michel de Rooy werd nog van richting veranderd. Na een aanval uit het boekje knal de Arjen de Koeijer de bal vanaf de zestienmeterlijn hard in de goal: 0-3. Bij The Gunners zakten de kop jes naar beneden en Yerseke speel de de wedstrijd rustig uit. In de 53e minuut werd het nog 0-4 door een ver schot van Koen Sinke. Seolto-De Noormannen 1-6: De formatie van trainer Marco Schroe- vers was net als in het eerste duel (2-0) klassen beter en drukte dat ook uit in de score. In de tiende mi nuut opende Mark Minderhoud de score en vier minuten later maakte Niels Dominicus er al 0-2 van. Een kleine tien minuten voor rust maakte Mark Minderhoud zijn tweede van de middag. Meteen na rust kon ook Ruben van Sluijs een doelpunt maken: 0-4. Rick Hengst en Mark Minderhoud zorgden voor nog twee treffers. Patrick de Klerk redde de eer voor Seolto. In de volgende ronde speelt De Noormannen eerst op Hemelvaarts dag thuis tegen Yerseke. De terug wedstrijd is zaterdag. Rillandia-VCK 0-1: VCK speelde plichtmatig, want de eerste wed strijd was al in een 5-0-overwin- ning geëindigd voor de ploeg uit Koudekerke. In een gezapige wed strijd waren de kansen op een hand te tellen. VCK kon niet meer verliezen en Rillandia kon niet be ter. Uit een van de spaarzame kan sen maakte Erik Goudt een kwar tier voor tijd de 0-1. In de volgende wedstrijd neemt de ploeg van Nick Corré het op Hemel vaartsdag op tegen tweedeklasser Zwaluwe uit Lage Zwaluwe. De Meeuwen-Zwaluwe 2 -2: Na de 3-2 in Lage Zwaluwe was De Meeuwen zaterdag dicht bij een penaltyserie. Na de 25e minuut (doelpunten Eddy Matthijsse en Martijn Blommaert leidde de thuis ploeg namelijk met 2-1. In de 89e minuut werd het elftal uit Zoutelan- de alsnog uitgeschakeld door een treffer van Joey Konings: 2-2. SPUI - Het voetbalelftal van Krui ningen heeft geen kans meer te promoveren naar de derde klasse. De zaterdagploeg speelde zaterdag met 1-1 gelijk bij Spui. 's-Heer Arendskerke en Spui strijden nu op Hemelvaartsdag om de winst in de nacompetitiepoule en de daaraan gekoppelde promotie. Kruiningen was in de eerste helft de bovenliggende partij. De ploeg kwam ook verdiend op voor sprong in de achttiende minuut. Gertjan van de Pol zag zijn schot van richting veranderd worden en de bal verdween met enige geluk achter doelman Jeroen Bottinga: 0-1. Vlak voor rust trok de thuisploeg de stand gelijk. Mark van Minnen tekende, voor dat doelpunt, maar zal de treffer niet als één van zijn mooiste goals blijven herinneren. Zijn schot leek ongevaarlijk en ging recht op Kruiningen-doel- man Jacco Veerhoek af. Die blun derde echter enorm, want de bal ging tussen zijn handen en benen door. Wemeldinge-voetballer Rutger Vergouwen wordt op de huid gezeten door Thomas Vos van Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32