tweede ronde sport 131 Luctor'88 trekt goede lijn door met nipte overwinning op BW'63 Vlissingen sluit turbulent seizoen af met minimale zege op Juliana'31 Boot blijft aan kop in Belgisch klassement Cue Action grijpt naast kampioenschap i maandag 30 mei 2011 'Ik heb gewonnen van Van Breugel!' Keeper Sven Wolkenhauer was blij dat hij alle schoten van de makkelijk scorende spits van RKWO stopte. door llja Hilhorst veldhoven - De vliegtuigen van Eindhoven Airport kwamen meer maals onheilspellend overvliegen. De verliezer van de promotiewed strijd RKWO-Goes kon de eerste klasse op zijn buik schrijven en ger lijk op vakantie gaan. Na de 2-2 vorige week in Zeeland moesten de ploegen gisteren aan de bak op het hete kunstgras. Ondanks een nerveuze beginfase en een tumul tueus slotoffensief van de Braban ders trokken de Bevelandse gas ten aan het langste eind. Kyle Doesburg werd matchwinner: Trainer Gérard de Nooijer had na de gezapige wedstrijd van vorige week een aantal tactische wisselin gen gedaan. De verdediging zag er in Goes een aantal keer slecht uit. Op de plaats van Niels Paardekoo- per mocht Robin de Pagter weer eens starten. De veertigjarige Shannon Braafhart zorgde voor verbazing met zijn basisplaats in de verdediging. Hij verving Wou ter de Craene. „Dat was onder deel van onze tactiek", zei mid denvelder Gert Jan van Leiden. „We hadden vooraf afgesproken om feller te zijn." De aanvoerder sloeg de spijker op zijn kop. Goes maakte in het laat ste deel van de competitie een ge makzuchtige indruk, met de 2-0-nederlaag tegen Aardenburg als dieptepunt. Het vertrouwen binnen de ploeg was weg. De laat ste weken laat de ploeg weer een opwaartse lijn zien. Er werd in de beker gewonnen van juist de te genstander aan wie de Goesena- ren de titel weggaven, Terneuzen. In het eerste duel met RKWO stelde men echter weer teleur en kreeg het elftal een lesje effectivi teit. Op het kunstgras van de Veldho- venaren was Goes vastberaden om het beter te doen. De spelers oogden aan beide zijden wat ner veus in het begin van de wed strijd. RKWO zocht net als een week eerder de counter en liet het voetballen over aan de Bevelan ders. In de 29e minuut leidde dat tot de 1-0 van Kyle Doesburg. Hij was attent nadat de keeper van RKWO een kopbal van Lunven Vermeer los liet. Na rust bestond het spel van Goes vooral uit tijdrekken en ver dedigen. RKWO zocht de aanval en kreeg in de slotfase zeer grote kansen, maar kreeg de bal er niet in. Keeper Sven Wolkenhauer hield een aantal keer de bal knap uit zijn doel en de verdediging bleef met hangen en wurgen over eind. Robin de Pagter was tevreden met de overwinning en zijn basis plaats: „Het was wel warm hoor, maar ik ben blij. Ik heb de laatste tijd niet veel gescoord, het ging een tijdje niet goed. Het was fijn dat ik in de basis mocht starten. Hopelijk is dat volgende week weer zo. Ik kom uit Vlissingen, dus dat worden leuke wedstrij den." Donderdag en zondag speelt Goes namelijk tegen RCS in de finale van de nacompetitie. De ploeg van trainer Michel Leonhart ver loor gisteren met 2-0 van 't Zand, maar had de eerste match al met 4-0 gewonnen. „Veel bekenden, dat wordt leuk. Als we ons niveau halen, kunnen we ze zeker heb ben", zei captain Van Leiden. Trung Tran is door zijn gele kaart van gisteren geschorst voor de wedstrijd van donderdag. RKVVO-Coes 0-1 (0-1). 29. Kyle Does burg 0-1. Scheidsrechter: M. van Berkel (Son). Gele kaart: Trun Tran (Goes). Aantal toeschouwers: 220. door Roeland van Vliet heinkenszand - De voetballers van Luctor'88 hebben gistermid dag weer een kleine stap gezet richting de derde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg uit Hein- kenszand won de eerste wedstrijd van BW'63, de tegenstander in de tweede ronde van de nacompe titie. Slaagt het elftal van trainer Marcel Lourens erin die voor sprong donderdag te behouden in de return, dan een finaleplaats de beloning. Luctor'88 kwam, zo gaf Lourens toe, goed weg met de nipte over winning. In het grootste deel van de wedstrijd waren de gasten uit Bergen op Zoom namelijk beter. „BW'63 beschikt over iets meer voetballende kwaliteiten", stelde hij. De thuisploeg haalde de rust met 0-0. In de zeventigste minuut sloeg Luctor'88 toe. Wesley de Jon ge maakte de 1-0. Lourens: „Daar na zijn we erin geslaagd de voor sprong tot het einde vast te hou den. Maar het had net zo goed 1-1 kunnen worden." Haalt Luctor'88 de finale van de nacompetitie, dan treffen de Bevel anders op neutraal terrein de win naar van de tweestrijd FC Ber- gen-MOC'17. FC Bergen won za terdagavond het eerste duel met 1-0. www.pzc.nl/rudestats: Luctor'88 moet het in z'n eentje opnemen tegen Bergen op Zoom Renato Dijkstra van Vlissingen (rechts) gaat een kopduel. Vlissingen won het duel met 2-0. Dit was onvoldoende om door te stoten naar de volgende ronde van de nacompetitie. foto Lex de Meester door Rogier Veenstra vlissingen - Voor VC Vlissingen zit het voetbalseizoen 2010-2011 er op. De ploeg kreeg na de reguliere competitie nog de kans om promo tie naar de hoofdklasse af te dwin gen doordat er een periodetitel ge pakt werd. In de eerste ronde van deze nacompetitie was Juliana'31 uit Malden de tegenstander. Nadat de eerste wedstrijd met 4-0 werd verloren, was de 2-1-thuisoverwin- ning gisteren niet voldoende en dus is Vlissingen uitgespeeld. Als er dit seizoen ook een verkie zing voor de slechtste grasmat was gehouden, dan maakte VC Vlissin gen een goede kans die te winnen. Tegen Juliana'31 was het namelijk onmogelijk om over de grond een medespeler te bereiken. In combi natie met de harde wind werd het dan ook geen beste wedstrijd. Vlis singen stond voor een loodzware opdracht om de 4-0-nederlaag van vorige week goed te maken. Daar slaagde de ploeg van trainer Roy Hendriksen niet in, want door doelpunten van Björn Langeveld en Said Bouzambou kwam het team niet verder dan een 2-1-over- winning. Daardoor voetbalt Vlis singen ook volgend seizoen in de eerste klasse. Hoewel de strijd om een plek in de hoofdklasse verloren ging, kan de ploeg terugkijken op een succes vol doch turbulent seizoen. Eén van de verantwoordelijken voor de goede prestaties is de vertrek kende trainer Roy Hendriksen. Vanaf het begin probeerde de oe- fenmeester zich zo min mogelijk aan te trekken van de randzaken en roeide hij met de riemen die door Herman Heuvink kester - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede heeft ook na de wedstrijd in Kester nog steeds de leiding in handen van het Bel gisch kampioenschap bij de MX 2 inters. In Kester legde hij beslag op een fraaie derde plaats in het dagklasse ment. Daar zag het in het begin niet naar uit. Bij de training voor de startopstelling kwam hij tot een zestiende tijd en dat levert nooit de beste plaats op. In de eerste manche begon hij op vijftiende plaats in een veld van meer dan veertig deelnemers. Het was op het prachtige geaccidenteer de terrein 'De Kesterheide' dan ook heel erg moeilijk om naar voren te komen. In het spoor van Dennis Dierckx, die hem in de openingsfa se voorbij was gegaan, lukte het Boot uiteindelijk toch. De negen tienjarige motorcrosser klom naar de negende plaats, maar meer zat er in niet in. In de tweede manche had Boot een vlekkeloze start. Hij nam sa men met Julien Lieber kopstart. De voorsprong duurde echter niet lang, want zijn grootste concurren ten in de strijd om de titel gingen hem voorbij. Eerst passeerde Jens Getteman en vervolgens Kevin Fors. Boot leek genoegen te moe ten nemen met een derde plek. Maar het geluk was aan zijn zijde toen Getteman het tempo moest verminderen door een leeglopende achterband. Tegen het eind liep Boot nog in op leider Fors, maar die was niet meer te achterhalen. In de tussenstand van het Belgisch kampioenschap houdt Boot een gat van zes punten met concurrent Fors. hij had. „Dat resulteerde vaak in trainingen met niet meer dan ze ven jongens, waardoor het moei lijk was ergens naartoe te werken. Maar aan de andere kant ben ik trots op de kleine groep die er al tijd was en hebben we uiteindelijk een goed seizoen gedraaid", zei een tevreden Hendriksen, die zijn werk bij Vlissingen vanaf januari combineerde met de functie van assistent-trainer bij RKC Waal wijk. Met net zoveel energie en enthou siasme als in het begin van het sei zoen, zette de Middelburgse oefen- meester samen met zijn spelers een prima reeks neer en won Vlis singen zelfs een periodetitel. „Mijn groep heeft van niets, iets gemaakt en daar heb ik veel waardering voor. Ik kan deze vereniging met opgeheven hoofd verlaten." Schiedam - De poolbiljarten; van Cue Action verspeelden op de laatste speeldag de titel in de der de divisie. De Vlissingers wonnen en verloren een partij en kwamen één partijpunt tekort voor het kampioenschap en directe promo tie. De eerste wedstrijd in Schiedam leverde gisteren een 5-2-over- winning op Untouchable op. Daarna ging het team met 5-2 de boot in tegen The Dis. Delfshaven won twee keer met 7-0, zodat dit team de spreekwoordelijke de la chende derde werd. Cue Action strandde op de tweede plaats en speelt nu promotie-/degradatie- wedstrijden. De Vlissingers begonnen met vijf partijpunten voorsprong aan de dubbelronde die de beslissing moest brengen. Dat het kampioen schap werd misgelopen, was dus een flinke domper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31