301 sport Doesburg schiet Goes naar Leonhart had liever met RCS Corn Boys en Hulsterloo niet tegen Goes gespeeld gaan een stap hogerop HW24 verliest na penalty's RKVVO-GOES 0-1 Goes haalt de tweede ronde van de nacompetitie door kleine over winning op RKVYO. Kyle Doesburg maakt in Veldhoven het enige doelpunt: 0-1: Nu wacht een dubbele confrontatie met RCS. maandag 30 mei 2011 MIDDELBURG - Zowel Zeelandia Middelburg als HW'24 is er niet in geslaagd om zieh te plaatsen voor de fmaleduels van de nacom- foto Orange Pictures/Jeroen de Jong petitie. Zeelandia Middelburg leed ëen pijnlijke 5-1-nederlaag tegen Uno Animo uit Loon op Zand. HW'24 ging onderuit na straf schoppen tegen RCD. In de regu liere speeltijd was het 2-1. Een week eerder had HW'24 in Dord recht met 3-2 verloren. Uno Animo-Zeelandia Middel burg 5-1: De nederlaag was ver diend, vond trainer Arjo den Dek ker van Zeelandia Middelburg. Over het spel van zijn eigen ploeg was hij niet zo tevreden. „Dit was niet zo'n goede afsluiting van ons seizoen. We gingen de nacompeti tie in om te winnen. En als je dan in de eerste ronde wordt uitgescha keld, is dat erg teleurstellend." Over waar het was misgegaan, wil de Den Dekker niks kwijt. „Dat be spreken we intern en daar willen we dit het liefst ook houden." Aanvoerder Jurriaan Peterson was zeer teleurgesteld: „De eerste helft begonnen we heel slap. Na tien mi nuten stonden we al met 2-0 ach ter. Zij waren veel feller en won nen de persoonlijke duels. Na rust voetbalden we iets beter en deden we nog iets terug via Salim Ben Se- lam." Daarna scoorden de thuisploeg echter nog drie keer. HW'24-RCD 2-1, RCD wns: De Hulster formatie poetste voor ei gen publiek door een 2-1-zege op RDC een in Dordrecht opgelopen minimale achterstand weg, maar legde het af in de noodzakelijk ge worden strafschopserie. HW'24 miste twee keer, de bezoekers slechts eenmaal. Danny Suijkerbuijk, doelman van RCD, was de gevierde man bij de Zuid-Hollanders. Hij stopte inzet ten van Robin MacTaggart en aan jager Evert van den Berg. In de re guliere speeltijd bezorgden Michal Szczawinski en Dennis Buijs de Hulstenaren de zege. Mohssin Ghorafi scoorde tegen. Goes-spits Kyle Doesburg loopt juichend weg na de 1-0, gevolgd door ploeggenoot Reguillo Vandepitte. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Michel Leonhart plaatste zich gistermiddag met RCS ten koste van SC 't Zand voor de volgende ronde van de nacom petitie. Aanstaande donderdag en zondag wil hij er alles aan doen om ten koste van Goes in de eer ste klasse te blijven. Daarna begint hij aan een nieuw hoofdstuk in zijn trainersloopbaan. Vanaf ko mend seizoen is Leonhart trainer van zondag-derdeklasser Axel. Hij wordt de opvolger van Rinus Zegers, die vanwege trieste privé- omstandigheden per direct een punt achter zijn trainerscarrière heeft gezet. Leonhart komt terecht bij een club die honderd jaar be staat, maar ook hard aan een fusie met buurman AZW werkt. Leon hart: „Ik hoop dat het allemaal goed komt. Als alle hordes geno men zijn, zal in de tweede helft van komend seizoen een selectie gevormd moeten worden voor één van de grootste voetbalclubs in Zeeuws-Vlaanderen. Dat moet een stimulans zijn voor de spelers van Axel. Of ik zelf dan een rol speel in dat proces, zie ik tegen die tijd wel. Ik focus me nu op RCS en wil daarna vol gas geven met Axel." Met welke selectie Leonhart ko mend seizoen kan werken, is nog onduidelijk. Hij bekent dat RCS- spits Kjell Vanderhaeghen in beeld is in Axel. „En ik vind dat een jongen als Kenneth Okorley ge woon moet blijven. Hij hoort bij Axél." Gistermiddag zag de trainer zijn ploeg met 2-0 onderuit gaan bij SC 't Zand. Na de 4-0-overwin- ning van een week eerder op eigen veld was dat echter geen ramp. „We hadden wat moeite met de motivatie", zei Leonhart. „Uit voor zorg hebben we ook vijf basisspe lers aan de kant gelaten." De thuisploeg scoorde in de slotfa se van het duel twee keer, via Cas Jacobs (82e minuut) en Daan van Hal (92e minuut). In de finale treft RCS nu het Goes van Gérard de Nooijer, die vorig seizoen nog onder Leonhart bij RCS speelde. Donderdag op eigen veld, zondag de return in Goes. In een tweeluik wordt beslist welke van de twee Zeeuwse clubs vol gend seizoen in de eerste klasse speelt. Leonhart: „Ik had liever een Brabantse tegenstander gehad, dan hadden we denk ik meer kans gehad. Want ik denk dat Goes de favoriet is. Zij hebben in de winter stop met 6-0 van ons gewonnen. Ze zitten nu misschien in een wat mindere fase. Maar in goede doen is Goes voor mij favoriet." TERNEUZEN - Hulsterloo en Corn Boys verzekerden zich gistermid dag van promotie naar de vierde klasse in het zondagvoetbal door ook het tweede duel met FC Moer straten winnend af te sluiten. Na de 4-0-zege van vorige week werd het dit keer 3-4. Moerstraten-Hulsterloo 3-4: Hul sterloo had in Moerstraten de over hand, maar dwong in eerste instan tie weinig kansen af. Pas na een half uur bracht Björn Luijckx de score op gang. Tegen alle verwach tingen sloeg Moerstraten tussen de 35e en 45e minuut hard terug. Ko Bartelen schoot drie keer raak: 3-1. Na de rust bezorgden Remie van Iteghem (twee keer) en Luijcks de bezoekers de zege. Breskens-NVS 1-2: Voor Breskens lijkt degradatie naar de vijfde klas se van het zondagvoetbal niet ver weg meer. De ploeg van trainer Henk Ottens verloor gistermiddag op eigen veld met 1-2 van NVS en moet volgende week met een ver schil van twee doelpunten van Phi lippine winnen om lijfsbehoud ze ker te stellen. De nederlaag tegen NVS was verre van verdiend, om dat Breskens bijna voortdurend het beste van het spel had. NVS was slagvaardiger en kwam via Eric Piasmans en Jelte van Schel ven op een 2-o-voorsprong. Elmar Lauret scoorde aansluitingstreffer. Verder geraakte Breskens niet. Corn Boys-Lepelstraat 1-0: Lepel straat was in twee wedstrijden de onderliggende partij. Na eerst met 1-1 gelijk gespeeld te hebben, maak te Corn Boys gisteren thuis het kar wei af In de 27e minuut maakte Sebastian de Meijer het enige doel punt van de wedstrijd. Lepelstraat drong aan, raakte twee keer de lat, maar kon het tij niet meer keren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30