Lek zuivering Bath is gedicht Politieman zwaar mishandeld op A6 PZC fi Duitse klinieken overbelast door darmbacterie Temperatuur in Nederland wordt vandaag tropisch 26 en 27 WESTERSCHELDE Problemen rioolwater zijn waarschijnlijk veroorzaakt door betonrot door Comelleke Blok bath - Het lek in de rioolwaterpers leiding bij de waterzuiveringsin stallatie in Bath is gistermiddag ge repareerd. Sinds vrijdagmiddag stroomde naar schatting 120 mil joen liter ongezuiverd rioolwater vanuit Brabant via een leiding bij Waarde de Westerschelde in. Betonrot is waarschijnlijk de oor zaak van de lekkage, die vrijdag morgen rond acht uur ontstond. Dijkgraaf Joseph Vos van het Wa terschap Brabantse Delta: „Nor maal gesproken kan er niets rot ten, want er heerst een zuurstof loos milieu in de leidingen. We voeren ook regelmatig controles uit. We zoeken uit hoe dit heeft kunnen gebeuren." Volgens Rijkswaterstaat, beheer der van de Westerschelde, is nog niet duidelijk wat de gevolgen voor het milieu zijn. Ze voerde gis termiddag metingen uit. Hans van der Togt, directeur water en scheepvaart bij Rijkswaterstaat, denkt dat er geen grote verontrei niging is opgetreden. „Berekenin gen die we vrijdag uitvoerden lie ten geen verontrustende resulta ten zien. Er is veel beweging in de Westerschelde: we denken dat het rioolwater zich daardoor snel ver spreidt." Voor de kust bij Waarde was een grote zwarte vlek te zien aan de oppervlakte van het water. Inwoners van Waarde hadden het hele weekend last van stank. pagina 2 en 3: smeerpijp van 1 Waarde is terug video op www.pzc.nl hamburg - Duitsland krijgt de ge vaarlijke darmbacterie EHEC maar niet onder controle. Het aantal pa tiënten loopt op. Ziekenhuizen zijn overvol en het bloed voor transfusies raakt op. Inmiddels zijn ruim duizend geval len bekend, terwijl de bacterie nor maal gesproken circa negenhon derd mensen in een heel jaar treft. In het weekeinde zijn vier patiën ten overleden: twee vrouwen in Kiel (38 en 84), een 86-jarige dame in Lübeck en een 87-jarige vrouw in Hamburg. Daarmee staat het do dental op tien, maar de autoritei ten vrezen dat het verder stijgt. pagina 5: komkommer uit gratie naarden - Een 30-jarige politie man is zaterdagavond zwaar mis handeld bij de afslag Muiderberg op de A6. Daar werd hij, rijdend op zijn privémotor, klemgereden door twee auto's, waarmee hij even tevoren al een confrontatie had gehad. Dat liet de politie giste ren weten. De man liet tijdens het voorval weten agent te zijn. Deson danks bleef de mishandeling voort duren. De man liep kneuzingen op over zijn hele lichaam en gekneusde rib ben. Zijn helm, pak en laarzen wa ren kapot door de mishandeling. Een 22-jarige Almeerder die in een van de auto's reed, is aangehouden bij zijn woning. De agent reed over de Ai, waar hij bij Weesp een auto inhaalde, die hem vervolgens weer inhaalde. De motorrijder reed de A6 op. De au to volgde hem op het laatste mo ment. Een andere bestuurder haal de de agent rechts in en stuurde plotseling naar links. Na handgeba ren over en weer bleef de automo bilist dreigend rond de agent rij den. De bestuurders van beide perso nenwagens reden de motorrijder gezamenlijk klem. Uit de auto's kwamen ongeveer zes mannen, die, de agent schopten en sloegen. Op een gegeven ogenblik hielden ze op en liepen ze weg, waarna de agent de hulpdiensten belde. de bilt - Nederland ervaart van daag zeer waarschijnlijk de eerste tropische hitte van het jaar. Vol gens het KNMI is de kans reëel dat het kwik in het zuiden van Neder land in de loop van de middag de magische grens van 30 graden pas seert. Dit komt door een korte, maar zeer warme zuidelijke stro ming die de temperatuur flink op jaagt. Het is vermoedelijk ook weer snel gedaan met de tropische hitte in het zuiden. Het KNMI ver wacht voor dinsdag maximumtem peraturen tussen de 15 en 18 gra den. Maar daarna herstelt het weer zich snel. In de vakantiedagen rond Hemelvaart wordt aangena me zomerse hitte verwacht. Homo's moeten ook bloed kunnen doneren zie pagina 4 reageer op www.pzc.nl reacties: 424 Ik maak me geen zorgen over de groentebacterie 56% 5 44% ivasKBMBManMi Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 "7 1688 555530" Zonnig en warm 22° ochmeo Q Clinton pleit voor A betere wereld met gelijke kansen 5 Ratko Mladic mogelijk vandaag al naar Den Haag 7 Barcelona wint Champions League MAANDAG 30 mei 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 127 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Met een noodreparatie kon het Waterschap Brabantse Delta de lekkage in de rioolwaterpersleiding bij de waterzuiveringsinstallatie bij Bath gisteren rond het middaguur dichten. Rond de leiding, met een diameter van twee meter, is een kunststof schil aangebracht. Daarop is beton gestort, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1