zeeland 117 Anywave weet te verrassen naar Shanghai Homogene uitvoering van pianotrio's in Veere Voorpremière film Claudel haar gezin in China Theater De dRang houdt audities Pianotrio Vlissings concert te horen bij KRO KORTlNC ...OP DE ZOMER COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst maandag 30 mei 2011 door Ali Pankow goes - Jongerentheatergroep De dRang heeft weer een nieuwe to neelproductie op stapel staan: Het voorval met meneer Blom geschre ven door Naftalie Vader. De regie is in handen van Oscar Postema. Het verhaal gaat over een aantrek kelijke, maar beetje verlegen jon gen, Daan. Hij raakt verwikkeld in een strijd vol intriges die gepaard gaan met zijn ontluikende seksuali teit. De dRang houdt vrijdag 17 juni in het cultuurhuis, Westwal 45 in Goes audities voor dit stuk. Wie tussen de 15 en 19 jaar is en enige theaterervaring heeft, kan zich aan melden via: postema@zeeland.nl Lizette Dalebout en haar gezin, zoals afgebeeld op het omslag van Mijn straat is geel. zierikzee - Beetje pips, maar dik tevreden zit hij erbij zondagoch tend. Programmeur Jilles Appel doorn kijkt terug op een geslaagd Brogum-Anywavefestival het afge lopen weekend in Zierikzee. „Het aantal bezoekers bij de Hol landavond vrijdag had beter ge kund", erkent hij. „Maar de omzet was prima en daar konden we dan weer een band op zaterdag van be talen. Misschien ligt blues beter, maar het publiek moet ook besef fen dat een kaartje voor de vrijdag dan misschien wel 20 euro moet gaan kosten in plaats van de helft zoals nu." Zeker in deze voor cul tuur moeilijke tijden blijft het eindjes aan elkaar knopen. Muzikaal gezien bleek Anywave za terdag toch aardig te verrassen, vindt Appeldoorn. „Direct bij Ze brapad, winnaar van Regioruis, was het al aardig druk. Die jon gens brengen ook veel eigen pu bliek mee uit Zeeuws-Vlaanderen. Een echte verrassing was later Plaats Delict uit Rotterdam. Een beetje te vergelijken met de vroege re Urban Dance Squad, maar met Enthousiasme tijdens optreden van Bloodshift. een eigen geluid." In het rijtje ver rassingen hoort zeker ook Stad van Licht. Deze Belgische groep wist een aandachtig publiek aan zich te binden. Pascal Griffioen foto Dirk-Jan Gjeltema (Def P.) vroeg en kreeg wat respijt voor zijn optreden, omdat hij eerst naar de begrafenis van zijn vroege re tourmanager moest. De groep Gofish was bereid tot een switch. door Jeanette Vergouwen De leden van een pianot rio zijn individuele musi ci, ieder met zijn eigen karakter en energie. Toch moeten ze als een eenheid klinken. Het Klaviertrio, bestaande uit Yoram Ish-Hurwitz (piano), Birthe Blom (viool) en Katharina Gross (cello) sprak uit één mond. Er werd uiterst geconcentreerd gemusi ceerd en het samenspel was goed. De klankkleuren van de strijkers, met soms een iets te zacht klinken de viool, werd prachtig aangevuld met genuanceerd pianospel. Opval lend was dat alles in balans bleef en dat er veel aandacht werd besteed aan de dynamiek door een uitgeba lanceerde afwisseling tussen piano en forte en het samen opbouwen van spanningsbogen. De kwaliteit van dit Klaviertrio bleek al direct in het eerste piano trio van Ludwig van Beethoven. In dit werk paste Beethoven een nieu wigheid toe. Hij verving het Me nuet door een Scherzo. De klassieke invloed van Haydn en Mozart is her kenbaar in het Allegro. Het Adagio cantabile, met een zangerig thema dat driemaal herhaald werd, kreeg een vrij langzame invulling. In het Scherzo, met een onverwacht span nende frase en een contrasterend trio, waren ook stevige Beethoviaan- se akkoorden te horen. KLASSIEKE MUZIEK Muziekpodium Zeeland: Yoram Ish-Hurwitz (piano), Katharina Gross (cello), Birthe Blom (viool). Gehoord: zondag 29 mei, Grote Kerk, Veere Het Trio sur des mélodies populai- res irlandaises van Frank Martin was een 20ste eeuws werk met virtu oze passages. Martin liet zich inspire ren door volksmelodieën en als die vertolkt werden door de cello, in het Adagio zelfs smartelijk, waren er in de pianopartij regelmatige frivole en subtiele versieringen te horen. Spannend was de Gigue, met een pittig dansritme en vol afwisseling. Na de pauze werd het Pianotrio Op.100 in Es groot D.929 van Schu bert gespeeld, een schitterend werk waarin enkele thema's steeds her haald worden. De krachtige lyriek, de vele modulaties, de onverwachte forte akkoorden, de spannende dia logen tussen de instrumenten en het subtiele samenspel, maakte van deze uitvoering iets bijzonders. Het beginthema van het Andante, me lancholisch en in marsritme, deed denken aan het begin van de liedcy clus Winterreise. Een thema dat lang in mijn hoofd bleef hangen. vlissingen - De KRO heeft op namen gemaakt van het concert dat het Ègidius Kwartet op 22 mei in de Sint Jacobskerk in Vlis- singen verzorgde. Deze worden woensdag uitgezonden, vanaf 20.00 uur in het programma Avondconcert. Het Egidius Kwartet bracht het tweede deel van het omvangrijke en ambitieuze project rond de her ontdekte Leidse Koorboeken. Dat project loopt tot en met 2015. vlissingen - Tous les soleils, de nieuwe film van de Franse schrij ver en regisseur Philippe Claudel, is deze week als voorpremière te zien bij 'Film by the Sea door het jaar'. De film wordt morgen om 14.00 en 19.30 uur vertoond in CineCity Vlissingen en woensdag om 20.00 uur in CineCity Terneu- zen. Claudel maakte, naast zijn suc cesvolle carrière als schrijver, in 2008 naam als regisseur met II y a longtemps que je t'aime, met een glansrol voor Kristin Scott Tho mas. Tous les soleils is zijn tweede film, met hoofdrollen voor een mix van zowel Franse als Italiaanse ac teurs. De film gaat over Alessandro, een Italiaan die barokke muziek do ceert en in Straatsburg leeft met zijn broer en zijn vijftienjarige pu berdochter Irina. Wanneer zijn dochter voor het eerst verliefd wordt, komt Alessandro's leven op zijn kop staan. www.bouwmanlifestyle.nl domburg goes middelburg renesse terneuzen zoutelande OOSTSTRAAT 1 O ROTI- MARKT I MARKT 73 HOC.EZOOM 171 NOORDSTRAAT 109 LANGSTRAAT 13 Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale, Bridgewater en Disenyo. Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, McGregor, Napapijri, Geisha, Maison Scotch, Rosner, Scotch Soda, NZA en Polo-jeans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17