141 zeeland Gapinge domineert ook de eersteklas wedstrijd Jupiter is meer dan een Zij viel op z'n zwarte haar en blauwe ogen Nachtelijke wandeltocht voor de echte doorzetter maandag30 mei 2011 m^smssismmsm^msé VOLKSSTERRENWACHT Nieuwe telescopen maken de sterrenhemel door Rian Janse BIGGEKERKE - Na vorige week in Zoutelande het ereklaskampioen- schap naar zich toe te trekken, wist een drietal van Gapinge dit maal zaterdag ook de eersteklas kampioenswedstrijd in Biggekerke te winnen. In totaal veertig 40 ringrijders staken daar samen 981 ringen. Westkapelle 1 reed 's ochtends nog een tijd in de groene sjerp, maar samen met Biggekerke 3 zette Ga pinge 3 de achtervolging in. In de 14e beurt lukte het Gapinge 3 om de groene sjerp over te nemen en die de rest van de dag niet meer weg te geven. Na 30 beurten slo ten zij de dag af met 86 ringen, ge stoken door Ingmar Alewijnse (30), Moniek Corbijn (30) en Kees Langebeeke (26). Dit betekent dat Gapinge volgend jaar met 3 drietal len in de ereklas mag uitkomen. De strijd om het reservekampioen schap was een stuk spannender. Biggekerke 3 en Westkapelle 1 be slisten de strijd op één ringetje. Biggekerke 3 stak net die ene ring meer, zodat ook zij volgend jaar in de ereklas mogen uitkomen. Voor Biggekerke staken Marije Schreijen- berg (27), Leon Leendertse (30) en Arno Francke (27) de ringen. Ritthem 2 en Nieuwland 1 kenden een ongelukkige dag. Marlies Vol- mer van Ritthem moest tijdens de wedstrijd haar paard omwisselen, omdat hij kreupel was. Ko Kwekke- boom van Nieuwland liet zichzelf halverwege de wedstrijd vervan- gen door Ramona Pleijte, vanwege een liesblessure. Deze 2 drietallen eindigden respectievelijk op plaats 12 en 13, waardoor ze volgend jaar in de tweedeklas uitkomen. De strijd om het persoonlijk kam pioenschap werd uitgevochten door Ingmar Alewijnse, Moniek Corbijn en Leon Leendertse. Cor bijn wist de heren te verslaan en mag zich persoonlijk kampioen noemen. Leendertse legde beslag op het reservekampioenschap. ZRV Agenda: 1 juni Zierikzee, demonstratie ringrijden 10.30-16.30 uur 3 juni Oostkapelle, Camping de Bongerd, afd. Oostkapelle/Gapinge 10.00-17.00 uur 4 juni Domburg op de Markt, tweedeklas kampioenschap 8.00-17.30 uur Het echtpaar Clementina en Johannes Geijssels-Mercy vierde met een re ceptie zijn 65-jarig huwelijksfeest. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN - Op hun trouwdag, 65 jaar geleden, was het stralend weer. „Zelfs een beetje te warm," weet de bruid Clementina Geijs sels-Mercy (90) uit Vlissingen za terdag nog als de dag van gisteren. „Maar 's nachts was er toch een on weer, zo hard." Ze kijkt eens liefde vol naar haar anan Johannes (91). „Ik noem hem Han, dat is lekker kort," glimlacht ze. Het echtpaar viert zaterdag temid den van familie zijn 65-jarige hu welijksfeest met een receptie in de Sint Antonishoek in Koudekerke. De trouwdag zelf was al eerder af gelopen week, maar de feestelijke stemming is er zaterdag niet min der om. Op 23 mei 1946 gaven Clementina Rosalia Maria Mercy en Johannes Reinier Geijssens elkaar het ja-woord. Een huwelijksreis zat er niet in. „Het was vlak na de oorlog en er was nog bijna niets te koop. De Volkssterrenwacht in Middelburg heeft een nieuw observatorium geopend. Daarin kan ook de leek di rect de hemel afspeuren. Op zoek naar.... door Annemarie Zevenbergen De drie nieuwe telesco pen van de Volksster renwacht staan klaar voor het gebruik in het observatorium in de tuin. Geen in gewikkelde apparatuur, wel uiterst kostbaar. Grote voordeel, zelfs een leek kan direct op reis door het heelal, want de telescopen staan gebruiksklaar opgesteld. Op zoek naar Jupiter, misschien de maan eens wat meer onder de loep ne men of gewoon kijken wat je te gen komt. Het heelal heeft veel te bieden. Altijd anders, altijd span nend. Die wondere wereld van de ster ren komt nu een stuk dichterbij met dat nieuwe observatorium, za terdag officieel geopend door Com missaris van de Koningin Karla Peijs. Zij trok de parallel tussen de sterren aan de hemel en de pop-en filmsterren op aarde. Met als voorbeeld Brian Cox en Brian May. De laatste is wereldberoemd als gitarist van Queen, maar dat hij tevens afgestudeerd astrofysicus is, is niet echt bij een groot publiek bekend. Zijn wat minder illustere popbroeder Brian Cox (hardrocker in de bands Dare en Dream) is eveneens sterrenkundige, onder meer te zien in de BBC-serie Zon nestelsel. Volgens Karla Peijs zijn dus niet alleen de sterren interes sant, maar zeker ook de mensen die er mee bezig zijn. Zij had dan ook graag gezien dat de uitreiking van de Eddy Christiani Award aan Brian May, onlangs in Vlissingen, was samengevallen met de ope ning van het observatorium. Zij hoopt op een rentree van de popster/astrofysicus, maar dan in Middelburg. Hoewel het weer zaterdag niet echt geschikt was om hemelse schatten te bekijken, bezocht een behoorlijk aantal mensen de open dag die volgde op de opening van We hadden zelf ook bijna niets", vertelt Clementine. Ze weet nog precies waarom ze op haar Han viel. „Hij had gitzwart haar en blauwe ogen, echt een knap vent je-" Het echtpaar kreeg drie kinderen. De middelste, een meisje overleed echter al zeven weken na de ge boorte. „Ze hoort er gewoon bij, ook al heeft ze maar kort geleefd", zegt Clementine. Het stel heeft al tijd veel gereisd. Met name door Joegoslavië. „We hadden een cara van en daarmee zijn we daar over al geweest. Maar we hebben ook veel getrokken door de Dolomie ten." De echtelieden, geboren en geto gen in Vlissingen, wonen nog zelf standig. Johannes heeft wat last van zijn geheugen na een hersenin farct. „Hij werkt heel veel in de tuin. Die doet hij nog steeds zelf We hebben het goed samen. Dus op naar de 70 jaar. Als het engeltje op onze schouder blijft zitten." VERKOOP BIJ EXECUTIE: Op DINSDAG 31-05-2011 OM 14.00 UUR zal door één van de gerechtsdeurwaarders van kantoor Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders teTerneuzen ten laste van Minus Holding B.V. gevestigd en kantoorhoudend te Nieuwerkerk aan de IJssel, medevestiging hebbend te Cadzand gemeente Sluis, aan de Boulevard de Wielingen 41worden overgegaan tot de executoriale verkoop van: een complete (ijssalon-) inventaris, w.o.: 2 x koelvitrine, koelkast, kasregister, (terras-) stoelen, diepvrieskast en -kist, rvs bakplaat, rvs ijsbakken, rvs werktafel, steamer, mag netron, tafels, stoelen. De verkoop zal plaats hebben aan bovenstaand adres. De roerende zaken zijn te bezichtigen een kwartier voor aanvang verkoop. De ver koop zal, zonder opgeld, bij opbod en tegen contante betaling geschieden. Voor meer informatie: Van Damme c.s.- Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN 0115-613651 deurwaarders@vandamme-holland.nl Commissaris van de Koningin Karla Peys en Lennart van Sluijs van de De telescopen zijn makkelijk te bedienen voor leken en worden ook ingezet het observatorium. Er is immers binnen ook voldoende te zien en te beleven. Onder de bezoekers veel gezinnen met kinderen. Ster ren blijken jong en oud te fascine ren. Rijk-Jan Koppejan probeert zo veel mogelijk mensen écht te laten kijken. „Wij leven min of meer in een zapcultuur. Dat merk je als mensen hier door een telescoop kijken. 'Oh, ja Jupiter, een bolletje' en binnen tien seconden zijn ze uitgekeken. Als je dan vraagt of ze nog eens willen kijken, zien ze op eens kleine stipjes, de maantjes. Als ze dan voor de derde keer kij ken, zien ze de wolkenbanden door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN - Om twaalf uur zater dagnacht in Bergen op Zoom star ten en zondagmiddag in Vlissin gen eindigen. De nachtwandeling van de Vlissingse wandelsportvere niging De Vrolijke Tippelaars is duidelijk geen wandeltocht voor doetjes. De vereniging organiseert die nachtelijke trip al 41 jaar. Sinds vijf jaar is daar de zogenaamde Kennedymars (80 kilometer). Die afstand moet binnen 20 uur gelo pen zijn. De Kennedylopers van uit Bergen op Zoom moesten der halve een extra lus van 5 kilometer over de boulevard lopen omdat de nachtwandeling bestaat uit twee afstanden: 75 kilometer vanuit Ber gen op Zoom of 45 kilometer van uit Hansweert. Dit jaar liepen 78 wandelaars mee. Er was slechts één uitvaller. Volgens de organisa tie was 'het erg koud', maar de wandelaars lieten zich daardoor niet uit het veld slaan. Moeilijk werd het in de vroege ochtend toen de groep de wind op de kop kreeg in de Quarlespolder. De EHBO kwam niet veel in actie, slechts een enkele blaar werd door geprikt. De eerste wandelaar kwam zondagochtend om 13 uur binnen bij Sportpunt Zeeland, de laatste eindigde om 16 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14