Zeeland PZC Domburgs museum wil in het zicht Geloofsovertuiging WALCHEREN 14 en 15 13 15 KREDIET Overkapping aan begin toegangspad moet bereikbaarheid verbeteren De groene oases laten de stenen stad ademen almanak Tip? redactie@pzc.nl Skimmers actief bij chipknipopladers Belgische automobilist dronken langs de A58 Vrachtwagenwielen en diesel gestolen Maandag 30 mei 2011 Jupiter is meer dan een simpel bolletje Showkorpsen trotseren de wind Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Het is één van de parel tjes van Domburg; het Marie Tak van Poortvliet Museum. Maar het zo karakteristieke gebouw is slecht zichtbaar. Het Veerse college van B en W stelt een subsidie van tien duizend euro beschikbaar om die toegang te verbeteren. Het museum wil daarvoor een overkapping laten aanbrengen over het begin van het toegangs pad naar het museum, aan de Ooststraat. Er ligt inmiddels al een ontwerp. De kosten van de over kapping bedragen vijftienduizend euro. Het museum neemt zelf vijf duizend euro voor zijn rekening. De overkapping heeft een strakke vormgeving en vormt daardoor een contrast met het witte mu seumgebouw, een replica van de kunstzaal uit 1911. „Een bewuste keuze," zegt Rene van Vloten van het museum. „De aandacht mag niet afgeleid wor den van het museum zelf vandaar die strakke vormgeving. Het wordt een soort toegangspoortje met een driehoekig dakje, een beetje Grieks zelfs. Wij zijn zeer ver heugd met de bijdrage van de ge meente. We horen vaak dat het museum moeilijk te vinden is." De overkapping moet klaar zijn voor de jubileumexpositie Nieuw Licht! Jan Toorop en de Domburg- sche Tentoonstellingen 1911 -1921 op 19 juni geopend wordt. Het is dit jaar honderd jaar geleden dat de zogenoemde Domburgsche Ten toonstellingen in de speciaal daar voor gebouwde kunstzaal van start gingen. De zomertentoonstel- lingen kenden een abrupt einde toen het gebouwtje in de winter van 1921 op 9122 met de grond ge lijk werd gemaakt wegens instor tingsgevaar. Nieuwbouw bleef uit en dat betekende het einde van het tijdperk van lan Toorop, Jan Heyse, Mies Elout-Drabbe, Ferdi nand Hart Nibbrig en Jacoba van Heemskerck. Pas in 1994 werd het huidige Marie Tak van Poortvliet Museum neergezet. De subsidie komt uit het voorbe reidingskrediet voor het Singelpro ject, waarin het museum ook een rol speelt. Het plan is om in de om geving van het museum een sfeer te creëren die verwijst naar de pe riode dat Domburg een kunste naarskolonie was, met een pleintje met winkeltjes en ateliers. Een nieuw straatje zou de Singel met het achterliggende museum en dat pleintje moeten verbinden. tfammmmmmmmmmmsmmsmmmmimm. imrnrnrnmismmmmmmmiim MIDDELBURG - De landelijke Dag van het Park ning de boventoon voerden. Overal in het toont weer aan hoe belangrijk deze groene oa- werd uitbundig gevierd in Middelburg. Vieren park werd gebreid, niet alleen bij de speciale se is. In een stenen binnenstad heb je die no- was zeker de juiste term in stadspark Molen- tent. Vereniging Stadspark Molenwater was in dig'. Voor de kinderen had MicMec natuurdo- water waar muziek, wildbreien en ontspan- haar nopjes met de grote belangstelling; 'Dit zen om beestjes te determineren. Op kinder boerderij Klepperhoeve, waar de Dag werd ge combineerd met het Weekeinde van de kin derboerderij, trokken met name de jonge gei tjes veel belangstelling. foto Lex de Meester VUSSINGEN Politie waarschuwt voor skimmen bij chipknipopladers in Vlissingen. Afgelopen weekeinde kwamen in totaal vijf aangiften bij de politie binnen van skimming. Twee bij een chipknipoplaadpunt aan de buitenzijde van een winkel aan de Gildeweg. Die automaat is inmid dels buiten werking gesteld. Later werd een bankpas geskimd bij een bank in de Lange Zelke. Waar de an dere twee bankpassen zijn ge skimd is nog onbekend. KRUININGEN Een veertigjarige man uit het Bel gische Stabroek moest zaterdag zijn rijbewijs inleveren. De politie vond de man, na een melding van een passant, aan de kant van de snelweg 58 bij Kruiningen. De man lag met zijn hoofd op het stuur van zijn auto. De auto stond met draaiende motor en brandende ver lichting op de vluchtstrook. Een blaastest wees uit dat de Belg drieënhalf keer de toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. GOES Dieven zijn in Goes aan de haal ge gaan met vrachtwagenwielen. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden vier wielen gestolen van een vrachtwagen die geparkeerd stond op een afgesloten bedrijfster rein aan de Scottweg. De nacht daarvoor werden zes wielen gesto len van een vrachtwagen die gepar keerd stond op een bedrijfsterrein aan de Verrijn Stuartweg in Goes. Uit twee andere vrachtwagens op dit terrein werd diesel gestolen. Het kan soms wat problemen geven als mensen van verschillende geloofs overtuigingen noodgedwongen met elkaar moeten samenleven. Zo ook in een woongroep van een verpleeghuis in Middelburg, waar na het diner verschillende soorten fruit op tafel kwamen waaruit de be woners hun keuze maakten. Na enige tijd stelde één van de bewo ners, die dan wel lichamelijke beper kingen heeft maar geestelijk nog al tijd goed bij de tijd is, nogal luid ruchtig vast„Men kan wel zien dat mensen afstammen van de apen, want jullie hebben allemaal een ba naan gekozen!" Of het afdelingshoofd de klacht van een medebewoner met een christelij ke levensovertuiging in behandeling heeft genomen is niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13