Zeeuws imago blijft worstelen mill mnm PZC Arrestatie Mladic wekt vreugde Slavenarchief op werelderfgoedlij'st Duitse chirurg vrijgesproken Vlissinger voor zevende keer op rijden zonder rijbewijs betrapt Massaal protest tegen bezuinigingen Hillen 7 Arantxa Rus stunt tegen haar idool Kim Clijsters 28 Vandaag als bijlage bij uw krant 8 -jarcaeag |sg _5 VRIJDAG 27 mei 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 125 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN IMAGOCAMPAGNE Onderzoeker Hendrik Beerda: het is vlees noch vis door Cornelleke Blok en Marcel Modde MIDDELBURG - Zeeland heeft de af gelopen tien jaar miljoenen euro's geïnvesteerd in het opvijzelen van het oubollige imago van de regio. Desondanks slaagt de provincie er niet in die beeldvorming te vervan gen voor een meer populaire op vatting onder Nederlanders. Limburg is volgens een grootscha lig 'merkenonderzoek' de provin cie met de sterkste reputatie. Zee land staat in dat rijtje op de zeven de plaats. „Dat komt", aldus onder zoeker Hendrik Beerda, „omdat het voor veel mensen niet duide lijk is waar Zeeland als provincie voor staat. De Zeeuwen vinden hun eigen provincie mooi, maar verder weet niemand wat het te bieden heeft. Voor buitenstaan ders heeft Zeeland geen specifieke kenmerken; geen aantrekkelijke steden, horeca of winkels. Ook van de natuur bestaat geen sterk beeld. Het is vlees noch vis." Verantwoordelijk gedeputeerde Sjoerd Heijning verwerpt de sug gestie dat alle investeringen daar mee weggegooid geld zijn geweest. De uitwerking van de diverse cam pagnes heeft volgens hem ook z'n tijd nodig om te beklijven. „Het is ook de vraag wat je meet. Ik denk dat wij als toeristische provincie hoger uitkomen." Directeur Anya Niewierra van de VW Zuid-Limburg heeft wel een idee waarom haar provincie wél bovenaan prijkt: „Limburg presen teert zich als eenheid. Wij vechten elkaar niet de tent uit. In Zeeland BELGRADO - Wereldleiders en slachtoffers reage ren opgetogen op de arrestatie van de van oor logsmisdaden verdachte Bosnisch-Servische oud-generaal Ratko Mladic. Hij wordt onder meer verantwoordelijk gehouden voor de moord op duizenden moslims in de Bosnische enclave Srebrenica in 1995. De Servische televisie zond gisteravond beelden uit van Mladic na diens aan houding. In een 15 seconden durend fragment is te zien hoe Mladic (rechts) door de politie wordt MIDDELBURG - Het archief van de Middelburgse Commercie Com pagnie (MCC) is door Unesco op de lijst van werelderfgoed gezet. Het archief is in bewaring bij het Zeeuws Archief in Middelburg. De documenten geven een nauwkeu rig beeld van de slavenhandel die vanuit Zeeland werd georgani seerd. Ook het archief van de West Indische Compagnie (WIC) dat bij het Nationaal Archief in Den Haag staat, is deze week op de lijst gezet. Het Zeeuws Archief is blij met de erkenning. Het wordt nu makkelijker om het geld voor digi talisering van het archief bij elkaar te krijgen, vewacht men. pagina 22 en 23: het complete Z verhaal in één archief MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft een Duitse neuro- chirurg (29) vrijgesproken van aan randing en poging tot doodslag op een landgenote (17) in Renesse. TNvee weken geleden eiste het OM een celstraf van vier jaar omdat hij in de nacht van 25 op 26 augustus 2010 dat meisje zou hebben aange vallen en proberen te wurgen en lijkt er een strijd te zijn tussen de eilanden. Ik heb al jaren een vakan tiehuis in Breskens, ik ken Zeeland goed, maar de eilanden zeggen mij niets: voor buitenstaanders is het gewoon Zeeland." Het nieuwe pro vinciebestuur erkent de noodzaak tot eenheid en wil 'meer verban dje leggen', zegt Heijning. pagina 2 en 3: terugkeer van het 'margarinetrutje'; commentaar TERNEUZEN - Een Vlissinger die al zes keer was aangehouden wegens het zonder rijbewijs besturen van een personenauto is gisteren in Terneuzen zijn voertuig kwijtge raakt toen hij voor de zevende maal sinds 2009 tegen de lamp liep. De 27-jarige man werd gisteren staande gehouden tijdens een con trole op de H.H. Dowweg in Ter- neuzen. De Vlissinger was in 2009 twee keer aangehouden wegens het besturen van een personenwa gen, zonder dat hij over een rijbe wijs beschikte. In 2010 werd hij driemaal door de politie betrapt en gisteren was dat voor de tweede maal dit jaar het geval. Kwam de Vlissinger er de eerste zes keren met geldboetes vanaf gis teren werd zijn auto in beslag ge nomen. geëscorteerd naar een verhoor door een onder zoeksrechter in Belgrado. foto AFP pagina 8/9: jacht op Mladic was lange weg pagina 10/11: Srebrenica wond die nooit heelt Investeren in imago Zeeland is weggegooid geld reageer op www.pzc.nl reacties: 418 MinisterSchippers laat Walcheren in de steek I 71% 29% verdrinken. Volgens de rechtbank is er echter geen wettig en overtui gend bewijs voor zijn schuld. De rechters laten zich in het von nis zeer kritisch uit over het poli tieonderzoek en spreken zelfs van 'een onherstelbaar vormverzuim'. pagina 2 en 3: 'onbevredigend, de dader is nog vrij' Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1