uit13 'Ik probeer altijd een stapje verder te In de kast donderdag 26 mei 2011 door Annemarie Zevenbergen Keizer Nero, of is het toch Caesar, bekijkt de winkel met een waakzaam oog. Het borstbeeld staat strate gisch opgesteld naast de paska mers van Mabélis Men in het Sint Jacobsstraatje in Vlissingen. Glimlachend geven zowel bedrijfs leider Marco Oreel als eigenaar Hendrik-Jan Mabélis toe dat ze niet precies weten of het Nero is of die andere keizer. Wie het ook moge zijn, de onge kroonde keizer van de Zeeuwse mode is Hendrik-Jan Mabélis. Al drie decennia laat hij zijn sporen na in de modewereld. En dat niet alleen aan de boorden van de Wes- terschelde te Vlissingen. Hij runt nu dertig jaar zijn damesmode zaak aan de Sint Jacobsstraat, waar ook zijn eigen ontwerpen te vin den zijn. Een zaak die opvalt door de opvallende, soms extravagante inrichting. Sinds vorig jaar heeft hij in het belendende pand Mabé lis Men. „Er zat nog maar één he renkledingzaak in Vlissingen en dat is te weinig. Daarom heb ik de ze stap genomen. Je kon nergens meer een echt kostuum kopen, dat kan toch niet." Hendrik-Jan ontwerpt niet meer zo veel als vroeger, hij legt zich nu meer toe op het vermaakwerk. En dat is veelomvattend voor de Vlis- singse ontwerper avant la lettre. Het aanpassen van een kleding stuk naar zijn smaak hoort daar ook bij. Hier een frutsel, daar een ander knoopje of contrasterend biesje en de Mabélis-handtekening is gezet. Damesmode had altijd zijn onver deelde aandacht, daar is nu dus he renmode bij gekomen. In een heel andere winkel dan die voor de da mes ernaast. Speelt daar de theatra- liteit een hoofdrol, in 'Men' is het allemaal wat zakelijker en forme ler. Met wat frivole grapjes hier en daar in de vorm van Keulse potten op de kasten en twee Delftsblau we paartjes op de kassa. De vloer heeft een stoer houtmotief, er staan robuuste, zwart geverfde houten kasten voor de overhem den, shirts en andere kledingstuk ken en zwart-wit gestreepte gordij nen onttrekken de paskamers aan het zicht. De collectie van Mabélis bevat on der meer het merk Humberto Tan. Mabélis: „De jasjes zijn fantas tisch met een perfecte pasvorm, de broeken zijn wat smalletjes." Daarnaast heeft hij Cirkel of Gent lemen, McGregor Distinction, Bray, British Indigo en Burlington in zijn zaak. „Ik heb ook Gaastra, maar dan de modischelijn, met heel leuke, wat gekke broeken bij voorbeeld." De collectie is niet gericht op een bepaald type man vertelt Marco Oreel. „Ik had gisteren een man binnen van ver in de tachtig voor een broek. Maar we hebben ook jongens die net even wat anders willen dan het G-Star-vest dat de hele klas draagt. Ik probeer altijd om ook iets anders te laten zien. De klant uit te dagen. Sommige mannen dragen bijvoorbeeld altijd blauwe overhemden. Dat is het enige dat goed staat zeggen ze dan. Als ik ze iets anders laat proberen, kan dat heel verrassend werken." Hendrik-Jan is zelf ook eenjrivoli- té zoals hij het omschrijft, in zijn winkel. Met zijn donkerblauwe wijde broek van grove rib, 'geïnspi reerd op de Zeeuwse vissersbroek', blauwwit geruit overhemd met witte bretels en de bruinieren Spaanse riem met koordjes is hij geen standaard man. Hij steekt zijn voorliefde voor net wat an ders dan ook niet onder stoelen of banken „Je moet wel onderschei dend zijn. Ik probeer altijd een stapje verder te gaan. Maar als je kijkt naar de toekomst van win kels, dan moeten we juist weer een stap terug doen. Terug naar af, de basis. Ik geloof niet in die drei ging en concurrentie van het inter net waar iedereen het over heeft. Ruiken, voelen en beleven. Dat willen mensen. En dat geef ik ze." Het interieur van Mabélis Men is robuust en stoer met frivole elementjes zoals de Keulse potten op de kasten. foto's Ruben Oreel Hoeveel overhemden liggen er in de kast bij Mabélis Men. De oplossing moet maandag 30 mei binnen zijn. In verband met Hemelvaartsdag ver schijnt de Uitgids een dag eerder. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar geloot, die een over hemd van Humberto Tan krijgt. Antwoorden kunnen naar winkel@mabelismode.nl. Het object uit Speciaalzaak Si mon van vorige week is Betty Bal. Daarmee kunnen voorgevormde bh's veilig in de wasmachine. Bri gitte Witte uit Wilhelminadorp is als winnaar geloot, de origineelste inzending was van Hannie Melis uit Vrouwenpolder. Zij kunnen een Betty Bal ophalen bij Speciaal zaak Simon, Klokstraat 21 in Goes. Het juiste aantal overhemden in deze kast is de prijsvraag van de ze week. Hendrik-Jan Mabélis heeft zich sinds vorig jaar ook op de mannemode- markt begeven met Mabélis Men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79