In de polders v Dordrecht is het leuk avonturieren uit 17 ran 2e kaartje gratis: dag Sauna in Kuur- en Beautycentrum De Parel in Domburg .nl/abonnee donderdag 26 mei 2011 Deze maand verkennen we in de Uitgids stadjes in de directe omgeving van Zeeland. Vandaag Dordrecht. komen we aan de oever van de Merwede. Tegenover huiskamerca fé Fluitekruid -dat naast herberg De Kop van 't Land ligt- vertrekt een pontje naar de Biesbosch. Daar is nu geen tijd voor. slist de moeite waard. Het Simon van Gijn museum aan de Nieuwe Haven 29. Dit pand is sinds 1925 open voor publiek. Zakenman en jurist Van Gijn kon het moeilijk verkroppen dat middeleeuwse pan den en interieurs werden gesloopt en voorgoed verdwenen. Daarom verzamelde hij zoveel mogelijk voorwerpen en gaf ze een promi nente plaats in huis. Na zijn dood liet hij alles na aan de Vereniging Oud-Dordrecht met de opdracht het huis als museum in te richten. Nu lijkt het alsof hij elk moment weer kan aanschuiven aan de rijke lijk gedekte tafel of opstaat uit zijn lit d'ange. Ook aan de haven, op nummer 38, staat het geboorte huis van de meisjesboekenschrijf ster Top Naeff (1878-1953). Haar verhalen spelen zich grotendeels in deze stad af De rit gaat nu om de Grote Kerk heen. Daar ligt de Voorstraat die als een rode draad door de stad loopt. Interessante speciaalzaakjes huizen hier in vaak sfeervolle pan den. Zoals Vreeken's Zaden op nummer 448. We zijn aangenaam verrast als we van Ton Vreeke ho ren dat de zaden die hij verkoopt, ergens op een akker bij Sint Anna- land worden vermeerderd. Al van af 1926 zit het winkeltje op deze plek. Zaden, harken, schoffels, pot ten en planten. Als je dit ziet, wil je meteen een moestuintje begin nen. Halverwege gaan we rechtsaf. In de Vriesestraat bij Distilleerderij Rutte 8c Zn. uit 1872 kopen we een flesje jenever. Sara Verduijn legt uit dat in de distilleerderij met oude recepten nieuwe drankjes worden verzonnen. Ze gebruiken natuurlijke grondstoffen en het fruit dat in de drank gaat,.schillen ze hier nog steeds met de hand. De tijd dringt, de fietsen moeten terug. Jammer, want we vermaken ons goed met het kijken naar de beroepsvaart op het drukke water kruispunt aan het Groothoofd. Vol gende keer gaan we vroeger van huis. In de Voorstraat 448 zit een heel bijzonder winkeltje. Hier vind je alles voor de moestuin. Ton is de derde generatie Vreeke's die gepassioneerd is van vergeten groenten. Hij verkoopt zelfs zaad voor rode spruitjes. Nog door zijn opa gekweekt, www.vreeken.nl Zo snel als op de heenweg, trap pen we terug naar het centrum. Dordrecht heeft een eeuwenoud stadshart met monumenten waar in de geschiedenis is geconser veerd. Eén van die huizen is be Een plekje om bij weg te dromen. Villa Augustus staat op het oude drinkwa terleidingterrein aan het Wantij. In de idyllische watertoren zit een hotel en het pompgebouw herbergt een restaurant. De twee fraaie industriële ge bouwen zijn omgeven door weelderige tuinen, www.villa-augustus.nl Kuur- en Beautycentrum De Parel beschikt over een prachtig saunalandschap. Kom tot rust in een van onze drie saunacabines, de kleuren-kruidenkamer, infrarood sauna, bubbelbaden of de patio met buitenbad. Elke 2e entreekaart is gratis. Het saunateam maakt de beginnende saunabezoe ker altijd even wegwijs d.m.v. een korte rondleiding. Denkt u er aan dat de sauna zonder badkleding bezocht moet worden. Ga naar www.pzc.nl/abonneevoordeel en print de bon uit. Neem de volledig ingevulde bon mee naar de kassa en ontvang het 2e (goedkoopste) kaartje gratis. Meer informatie over prijzen en openingstijden www.beautvcentrumdeparel.nl DE, PAREL, Deze actie is geldig tot en met mei 2011 m.u.v. feestdagen en vakantieperiodes. Alleen volledig ingevulde bonnen worden geaccepteerd. Niet geldig in combinatie met andere kortingen en/of acties. Maximaal 10 personen per bon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73