Showkorpsen gaan de strijd met elkaar aan uit 15 Liedjes als kleine rolprenten die zich in je hoofd afspelen donderdag 26 mei 2011 Junior Drumcorps Johan Friso uit Middelburg verdedigt dit jaar de Nederlandse titel. De showkorpsen laten zich weer horen en zien. Het seizoen wordt zaterdag in Ar- nemuiden ingeluid met de eer ste voorronde voor de Neder landse titelstrijd. Topkorpsen uit het hele land komen ervoor naar Zeeland. Een showkorps, ook wel drum bugle corps genoemd, verschilt we zenlijk van fanfares, drumbands en blaaskapellen. De muziek wordt gecombineerd met visuele effecten. De korpsen lopen vol gens complexe choreografieën en zorgen voor een spectaculaire show. Onder auspiciën van DCN (Drum Corps Nederland) wordt via een reeks wedstrijden bepaald wie Ne derlands kampioen wordt. De se rie begint traditiegetrouw in Zee land, in Arnemuiden deze keer. Onder de deelnemers is Juliana uit Middelburg. Verder doen Jubal uit Dordrecht, Beatrix uit Hilversum, Showband Marum en Con Spirito uit Joure mee. Daarnaast gaan de Zeeuwse jeugd- korpsen Confetti uit Goes en Jo han Friso uit Middelburg met el kaar in duel. De Fidele Vogelsan- ger Drum 8c Bugle Corps uit Duits land verzorgt een gastoptreden. Zowel Juliana als Johan Friso (de jeugdafdeling van Juliana) verde digt dit jaar de Nederlandse titel, die zij in september in Dordrecht veroverden. Johan Friso mag zich bovendien momenteel Europees kampioen noemen. De finale van het Nederlands kampioenschap is dit jaar op zaterdag to september, in het stadion van FC Dordrecht. Ook volgend weekeinde staat Zee land in het teken van de showkorp sen. Dan doen de beste jeugdkorp- sen van Nederland - waaronder Jeugd Deltaband uit Vlissingen en Johan Friso - overdag mee aan het Nationaal Jeugdfestival (Open NK) in Vlissingen. Het festival wordt 's avonds ge volgd door Taptoe Zeeland, waar bij onder meer Inter Scaldis Pipes and Drums uit Vlissingen en Julia na Drum 8c Bugle Corps present zijn. Competitiewedstrijd drum- en showkorpsen, zaterdag op sportpark Arnemuiden. Aanvang: 19.00 uur. Nationaal Jeugdfestival, zaterdag 4 juni, sportpark Irislaan, Vlissingen. Aanvang: 13.00 uur. Taptoe Zeeland, zaterdag 4 juni, sportpark Irislaan, Vlissingen. Aanvang: 20.00 uur door Gijs Kamphuis Eigenlijk zijn het gewoon vijf mannen die met hun mu ziek de wereld willen verove ren. De Belgische band Buurman verschilt daarin niet van andere acts. Bij deze Vlamingen zit het hem in andere dingen. Dè Neder landstalige teksten bijvoorbeeld. Of het feit dat zanger, tekst- en liedjesschrijver Geert Verdickt ei genlijk filmmaker is en wil dat je ook zo zijn liedjes beluistert. Als kleine rolprenten die zich in je hoofd afspelen. „Je doet je ogen dicht en kijkt naar het nummer", zo legt hij uit. 'Kijk er zijn geen sterren meer. De lucht verbleekt en langzaam komt de zon op. Op de ring rond Brus sel', zo bezingt hij een rit naar vliegveld Zaventem, in Londen Stansted, de eerste single van hun nieuwe album Mount Everest. Beeldend inderdaad. Maar vooral duidelijk en onomwonden. Al vindt de frontman dat zelf wel meevallen. „Ik hoor vaak bands uit Holland waarvan ik denk: zo hard zou ik het niet beschrijven. Wat een verschil." En daar snijdt de Vlaming een mooi punt aan. Want hij wil met zijn band dan wel de wereld vero veren, Nederland lijkt al moeilijk genoeg. Op muzikaal gebied zijn de grenzen soms nog potdicht. Groot in eigen land, amper be kend over de grens. Toch is Buur man van plan die ban te breken. „We moeten uitgaan van onze ei- Buurman, met op de voorgrond Geert Verdickt. foto Marco Mertens gen kracht."De band moet in ons land terug naar kleine clubs en ca fés. Plaatsen die ze in Vlaanderen allang ontstegen zijn. Geen pro bleem, denkt Verdickt. „We heb- ben een stijl waarin het lukt om klein te blijven en toch te blijven boeien. Echter: we kunnen ook met veel grandeur spelen en het kot laten afbreken door ons pu bliek. Buurman vult het spectrum tussen gewaagd, broos, ruimtelijk en groots." En dat terwijl de muzikant zelf geen noot kan lezen en geen ak koord kan onderscheiden. Ver dickt schrijft vooral liedjes met zijn ogen en oren. Morgen zal blijken of ook Middel burg zwicht voor de 'filmkes' van de groep uit Belgisch Limburg. De band speelt dan in het voorpro gramma van Tom Pintens. En vol gend jaar misschien Concert At Sea. „Blof wilde ons nu eigenlijk hebben maar het programma was al vol. Er is nog niets concreet, maar wie weet. Het zou leuk zijn." Morgen Vlaamse avond in De Spot in Middelburg, met Tom Pintens en Buurman. Zaal open: 21.00 uur. Gratis naar het concert? Mail naar l.broos@welzijnmiddelburg.nl. De Spot verloot 3x2 vrijkaarten onder de inzenders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71