241 zeeland Animo cursus mantelzorg zeer gering Toernooi maakt Thoolse winkeliers kunnen het niet alleen MOEILIJK Jongeren slecht bereikbare doelgroep Cursus gestart in Goes voor scootmobielers SP wil toegang tot De Mythe voor invaliden ZEEUWSE FINALE SCHOOLHANDBAL De Bisschop Ernstschool in Goes is gistren gekroond tot Zeeuws kampioen schoolhandbal. donderdag 26 mei 2011 B door Frank van Cooten GOES - De animo onder jonge man- telzorgers tussen 12 en 17 jaar om mee te doen aan een speciaal voor hen ontwikkelde cursus in Goes is tot nu toe zeer gering. De start van de cursus ging giste ren niet door omdat niemand zich had aangemeld. „Het is een moei lijke doelgroep", zegt Kitty Kiezen berg, mantelzorgconsulent van de Stichting Maatschappelijk werk en Welzijn Oosterschelderegio (SM- WO). „Veel jongeren beschouwen de zorg voor bijvoorbeeld een ge handicapt broertje of zusje als iets vanzelfsprekends. Daarnaast pra ten ze niet zo makkelijk over een vader of moeder met een psychia trisch ziektebeeld of verslaving. Er is nog een lange weg te gaan." De SMWO heeft de cursus ontwik keld om jonge mantelzorgers te on dersteunen en hun de mogelijk heid te bieden hun maatschappelij ke stage hieraan te besteden. Ze weten niet dat ze de zorg voor een familielid ook als een maatschap pelijke stage kunnen beschouwen. Het volgen van een maatschappe lijke stage is echter nog niet op alle scholen gemeengoed. Het Pontes Lyceum, locatie Bergweg, is-vol gens Kiezenberg tot nu toe de eni ge school die aan dit project mee doet. „Het Ostrea Lyceum start dit najaar met de maatschappelijke sta ge. Dan krijgen we wellicht ook meer animo vanuit de scholen." Volgens de consulent verlenen jon ge mantelzorgers meer dan de ge bruikelijke zorg. „Je houdt altijd re kening met die persoon in je eigen planning. Ook kan het zijn dat je extra taken te doen hebt om ande re gezinsleden te ontlasten. Als jon ge mantelzorger voldoe je al aan het doel van de maatschappelijke stage. Je doet iets voor een ander, voor de samenleving." Het aanbod betreft vier lessen. Kit ty Kiezenberg probeert volgende week woensdag alsnog te starten. Ze heeft minimaal vijf deelnemers nodig. Lukt dat weer niet, dan on derneemt ze dit najaar een nieuwe poging. THOLEN - De Thoolse Onderne mers Federatie (TOF) heeft bij de gemeente aan de bel gestrokken over de financiering van evene menten. De TOF kan de 1500 tot 3000 euro die een sinterklaasfeest kost niet meer opbrengen. Inmid dels hebben de ondernemers al overlegd met de fractievoorzitters over een substantiële bijdarage van de gemeente, maar daaraan wil de gemeenteraad zijn vingers voorlopig niet branden. In een brief aan het college brengt de federatie de leefbaarheid van de dorpen onder dè aandacht, die de gemeente en de ondernemers hoog in het vaandel voeren. De TOF vindt dat de ondernemers een belangrijke bijdrage leveren door hun winkels open en daar mee het voorzieningenniveau op peil te houden. De gemeente, die wel bijdraagt aan bijvoorbeeld een provinciale wielerronde, Musica- llXpres en Wonen in Rock, zou de financiering van een jaarlijks, breedgedragen hoogtepunt als het sinterklaasfeest niet moeten overla ten aan de middenstand. Die heeft het al moeilijk met de eigen kern taak, die ook behoorlijk onder druk staat. Met het Financial leasetarief van slechts 3,9% werk je bij Ford nu makkelijk verder aan je economisch herstel. Daardoor rij je voor een heel laag maandbedrag In een Transit of een Transit Connect! De betrouwbaarheid, de lage onderhoudskosten en vhet sterke dealernetwerk krijg je er altijd standaard bij. Ga naar de Ford dealer voorde voorwaarden én een offerte op maat. TRANSIT CONNECT TREND Euro 5 ABS EBD EBA Airconditioning Radio/CD-speler met bediening aan stuurkolom - Etektrischóedienbare ramen Centrale dubbele vergrendeling met afstandsbediening - Bumpefs in carrosseriekleur 11» VANAF BUSINESS PACK OP TRANSIT CONNECT 5 inch kleurennavigatiesysteem Bluetooth® VAN lrööÜ VOOR 500,- TRANSIT LIMITED EDITION •ABS EBD.66A.ESg.tcS* djjjtroettllterfffabriek Airconditioning - Bluetooth'"- 5 inch kleurennavigatiesysteem Achterultrijcamera Automatisch inschakelende verlichting en regensensor Cruise control Grille in carrosserlekleur Metaallak '16 inch lichtmetalen wielen Brede stootlijsten - Trekhaak VANAF u Feel the difference Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten &Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. goes - Zeeland is door het ministe rie van Infrastructuur en Milieu uitgekozen als proefgebied voor het uittesten van een landelijk ont wikkelde scootmobieltraining. Goes beet gisteren het spits af De cursus omvat drie lessen. De deelnemers volgden gisteren een theorieles. Ze krijgen volgende week een vaardigheidstraining waarbij onder meer ook de oren en ogen worden getest. Gebruikers van een scootmobiel zijn regelmatig betrokken bij een ongeval. Gebrek aan kennis, onvol doende vaardigheid of onzeker heid spelen hierbij vaak een rol. De cursus wordt gehouden op ini tiatief van SMWO en het Platform voor Mensen met een Functiebe perking. GOES - Tussen 11 en 18 uur en op donderdag zelfs tot 21 uur, mogen taxi's niet bij de ingang van De My the stoppen. De SP-fractie in de Goese gemeenteraad vindt dat dat snel moet veranderen. Gehandicap ten en mensen die anderszins slecht ter been zijn, zouden zo ver stoken blijven van theatervoorstel lingen en andere leuke dingen die in De Mythe te doen zijn. Natuur lijk negeren taxichauffeurs en auto mobilisten die een gehandicapte af zetten, het verbod weieens, maar die krijgen dan steevast een vette bekeuring. De SP-fractie heeft het college van burgemeester en wethouders ge vraagd snel met een oplossing te komen. door Frank van Cooten De tien-jarige Pom Nieuwdorp uit Hein- kenszand weet nog niet of ze lid wil wor den van de handbal vereniging Orion. Zoals bij elk mo dern kind anno 2011 is tijd kost baar. „En ik heb ook nog een ver- zorgpony." Pom maakte deel uit van het schoolteam van basisschool De Reiger in Heinkenszand dat giste ren in de sporthal van Sportpunt Zeeland in Goes meedeed aan de Zeeuwse finale schoolhandbal. De organiserende vereniging was dit jaar handbalvereniging Goese- Sport Combinatie (GSC). Secreta ris Kees Bolle hoopt dat een aantal schoolkinderen voor de handbal sport zullen kiezen. Dat is nodig. Het aantal handbal verenigingen in Zeeland is de laat ste jaren gedaald van vijftien naar vijf En dat slechts drie scholen meededen aan de Zeeuwse finale is ook veelzeggend. De voorrondes vonden alleen plaats op Walcheren en op de Be- velanden. Er zijn geen schoolhandbaltoer- nooien in Zeeuws-Vlaanderen, Tholen en op Schouwen. Voor Zeeuws-Vlaanderen en Tholen is dat te verklaren omdat deze regio's geen handbalverenigingen meer hebben. „Zierikzee heeft welis waar de grote handbalvereniging Delta Sport maar deze vereniging houdt ondanks herhaaldelijk ver zoek geen schooltoernooi." De deelnemende scholieren maal den daar gisteren niet om. De Rei ger (Heinkenszand), de Bisschop Ernstschool (Goes) en De Acacia hof (Middelburg) waren de win naars van de schooltoernooien in hun regio. Zij maakten daarom onderling uit wie zich tot Zeeuws kampioen mag kronen. „Natuurlijk vinden we het leuk om te winnen, maar het gaat mij vooral om de lol", zegt Pom. „Het gaat niet om het winnen, maar om de leukigheid." De schoolteams speelden een paar keer tegen elkaar. Wedstrijdjes van vijftien minuten. De teams wisselden regelmatig van spelers om de kinderen van de groepen vijf en zes van de deel nemende bassisscholen wat rust te gunnen. „En het is superwarm in deze sporthal", zegt Jet Vertfiest van De Reiger die zelf actief hand balt. De drie scholen hielden elkaar gis teren in balans. Ze eindigden alle drie op vier punten. Het doelsaldo gaf de doorslag. De Bisschop Ernst school in Goes mag zich voor een jaar Zeeuws kampioen noemen. De Reiger eindigde op de laatste plaats. „Ach, winnen is niet zo belangrijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54