Zeeland PZC L ROC Westerschelde tegen fusie Crimineel geld moet in de staatskas BEVELANDEN-THOLEN 24 en 25 22 en 23 De Dirk is weer open met een dubbel aantal kassa's Trekpaard ADVIES Samengaan Zeeuwse ROC's onnodig en financieel gevaarlijk Darm Toernooi maakt kinderen warm voor handbal Donderdag 26 mei 2011 Bedreigd zeegras moet tegenwoordig worden verplaatst Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl 'w///. buurt die hun boodschappen in de nieuwe winkel komen halen. De parkeerplaatsen rond om De Bussel staan helemaal vol met auto's. foto Ronald den Dekker GOES - Razend druk is het bij de elf nieuwe ten inhalen. Omdat het aantal kassa's verdub- ter en ruimer, al is het voor de klanten nog kassa's van Dirk van den Broek in Goes. Het beid is en de kassiers en caissières goed zijn wel even zoeken. Verderop in De Bussel heb- lijkt wel of de klanten de drie weken die de getraind, loopt het toch allemaal op rolletjes, ben de slijterij en de drogist van plaats ge- supermarkt voor verbouwing nodig had, moe- Door een nieuwe routing lijkt de winkel gro- ruild. Het zijn niet alleen de klanten uit de door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De ondernemings raad (OR) van het ROC Wester schelde in Terneuzen wijst zo goed als zeker de voorgenomen fu sie met het ROC Zeeland in Mid delburg, Vlissingen en Goes af De OR bepaalt vandaag een defini tief standpunt. Voorzitter Albert Stallaart verwacht dat dit niet af wijkt van het voorlopig advies dat op een informatiemiddag voor per soneel massaal is ondersteund. De OR ziet het nut van een fusie niet in. De fusie is in gang gezet op ad vies van de Zeeuwse onderwijsau- toriteit Ed d'Hondt. Volgens hem zou een samengaan van beide Zeeuwse ROC's nodig zijn om in Zeeland het aantal en het niveau van middelbare beroepsopleidin gen te garanderen. Stallaart en met hem alle andere le den van de OR van het ROC Wes terschelde zijn daar absoluut niet van overtuigd.' „Het is nu toch wel voldoende gebieken dat schaalver groting in het onderwijs geen op- lossing biedt", verwijst Stallaart naar onder meer de problemen bij de grote fusiehogeschool InHol- land. Hij voelt zich in zijn kritiek gesterkt door een fusietoets die de Tweede Kamer in 2009 vaststelde. Het doel van de toets is dat onder wijsinstellingen zich organiseren op 'een menselijke maat'. De OR van het ROC Westerschel de vreest dat het middelbaar be roepsonderwijs in Zeeuws-Vlaan- deren onder druk komt te staan na een fusie. Volgens Stallaart is er sprake van een overname door het grotere ROC Zeeland. Dat het hoofdkantoor van de fusie-ROC in Terneuzen komt, verandert daar niets aan, aldus de OR-voor- zitter. Extra (reis)kosten die vesti ging van het hoofdkantoor in Ter neuzen met zich meebrengt, ver gen onnodig veel gemeenschaps geld, oordeelt Stallaart. Bovendien zijn cijfers van het ROC-Zeeland na herhaald verzoek niet verstrekt. GOES - Joost Adriaanse wordt de nieuwe voorzitter van de Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland. Adriaanse was van 2006 tot 2010 wethouder in de gemeente Goes en toonde in die functie een warm hart voor cultureel erfgoed. De Stichting zocht al een poosje ie mand die de kar kon trekken. door Ad Roos MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie in Middelburg eist dat een 46-jarige Goesenaar het (crimine le) geld dat hij met onder meer een hennepkwekerij heeft ver diend, in de staatskas stort. Het gaat daarbij om een bedrag van 184.295 euro. Eind februari vorig jaar werd hij conform de eis ver oordeeld tot een celstraf van 21 maanden waarvan zes voorwaarde lijk plus het betalen van 2492 euro schadevergoeding. De ZZP'er ver keerde in minder florissante finan ciële omstandigheden en begon daarom enkele hennepkwekerijen. Eén in de slaapkamer van een pand aan de Grote Kade in Goes en één in een woning in Middel burg. Samen waren beide kweke rijen goed voor 308 hennepplan ten. Toen justitie een huiszoeking deed, werd er ook nog ruim drie kilo amfetaminen aangetroffen. Volgens zijn raadsman D. Olie komt een ontnemingbedrag van 120.000 euro mogelijk dichter in de buurt. „Het bedrag dat daar bo venop komt ervaart mijn cliënt als een verkapte boetev, zo meende hij. Uitspraak 6 juli. Tim (7) heeft het verschijnsel sterren beelden ontdekt. Terwijl hij zijn bo terhammen met pindakaas oppeu zelt, vertelt hij in gesprek met z'n oma dat hijzelf een Leeuw is. Daar is hij best trots op, een leeuw! Samen met oma gaat hij de hele familie langs. Oma zelf blijkt een Tweeling te zijn, tante is een Waterman en oom is Vissen. Tim raakt op dreef. „Papa is een darm. Dat weet ik. Hij heeft het zelf gezegd". Oma fronst: van dat sterrenbeeld heeft ze nog nooit gehoord. Tim is ze ker van z'n zaak en houdt voet bij stuk. Maar na wat doorvragen, moet hij toegeven dat hij eigenlijk een ander sterrenbeeld bedoelt. „Maag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51