op elke hoek een pijl Waar Gino kan spelen, is hij thuis zeeland 123 Negende orgelfestival doet drie kerken aan Hulst wijst akkoord met Rijk af donderdag 26 mei 2011 - BSBpggBgaB8jPiWiW< West-Zeeuws-Vlaanderen daar borden geplaatst met informa tie over het gebied. Het plaatsen van de richtingbord jes wordt gedaan door vrijwilli gers. Dat is een enorm karwei. Op de bij elkaar tweehonderd kilome ter lange route moet immers op el ke hoek, splitsing of kruising een bordje worden gehangen. Vaak moet daarvoor ook nog een paal in de grond geslagen worden. Daar naast zijn er zo'n honderd knoop punten, waar een groter bord komt. Momenteel is een handjevol vrijwilligers één of meerdere keren per week aan het werk. „We ho pen eind dit jaar een heel eind klaar te zijn", zegt Geus. Dan ook komen de kaarten met de precieze routes bij onder meer de VW's te liggen. Wandelnetwerk Het Wandel netwerk West-Zeeuws- Vlaanderen omvat zo'n 200 kilo meter aan paden en wegen. Wisse len van route kan op bijna honderd plaatsen. Het zwaartepunt ligt in de (toeris tische) kuststrook, maar ook meer in het binnenland worden routes aangegeven. Het netwerk sluit aan bij gelijksoor tige initiatievèn in zowel West- als Oost-Vlaanderen, waardoor wande laars bijna zonder het te merken de grens kunnen passeren. Wie wil helpen bordjes te plaat sen, kan bellen met Rudie Geus: 0113 230936 of 06 10131321. Zanger en gitarist Gino Buysrogge uit Kloosterzande treedt zaterdagavond met The Bulldoze Band op bij Polderblues in Westdorpe. foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf WESTDORPE - In hoeveel zalen en op hoeveel festivals hij heeft ge speeld, durft Gino Buysrogge uit Kloosterzande niet direct te zeg gen. Er zitten in elk geval aardig wat beroemde tussen, zoals poppo dium 013 in Tilburg, een artiesten gala in Eindhoven met onder ande ren Peter Koelewijn en het Brielle Bluesfestival. Vijf jaar geleden ging hij in Ierland op zoek naar de wor tels van gitaarvirtuoos Rory Galla gher, één van zijn muziekhelden. En - een sprongetje in de tijd - vo rig jaar trad hij solo op in Zuid-Ko- rea en China. Zaterdagavond speelt hij dan alweer bijna een thuiswedstrijd met The Bulldoze Band, in 't Ouwe Raedthuys in Westdorpe, voor stichting Polder- blues. Gino heeft niet alleen 'overal' ge speeld, hij is ook van alle markten thuis. „Afhankelijk van waar wij spelen, passen we ons repertoire aan. Maar", benadrukt hij, „bij de blues ligt mijn hart. Daar is alles mee begonnen. Dat is mijn pas sie." Gino - vier dagen per week docent muziek en theatertechniek aan de theaterschool van het Goe- se Lyceum - heeft een pool van muzikanten met wie hij optreedt. Zaterdagavond in 't Ouwe Raedt huys krijgt hij gezelschap van Jeroen Polderman (drums), lef Bakker (bas) en Joop van der Put te (hammondorgel). In Westdorpe heeft Gino vaak ge noeg gespeeld, maar nog niet eer der in 't Ouwe Raedthuys. „Blues hoort thuis in een kroeg, in een broeierig sfeertje, dat de damp van de muur afdruipt, dan komt blues het best tot z'n recht. We zullen zien of het zaterdagavond in 't Ouwe Raedthuys ook zo sfeervol zal zijn." Het blues-muziekfestijn begint zaterdag om 21.00 uur. En tree 7,50 euro. HULST - Terneuzen heeft niet de primeur in Zeeuws-Vlaanderen, als de gemeenteraad vanavond het ontwerp-bestuursakkoord tussen de Vereniging Nederlandse Ge meenten (VNG) en het kabinet- Rutte afwijst. GroenLinks-raadslid Peter Clijsen dient daartoe zoals ge meld een motie in. De gemeente raad van Hulst heeft zo'n motie al eensgezind aangenomen in de laat ste raadsvergadering. Het bestuursakkoord houdt onder meer in dat een aantal sociale ta ken van het Rijk naar gemeenten overgaan met fikse kortingen, met name op de sociale werkvoorzie ningen. De Hulster gemeenteraad vreest grote financiële gevolgen voor de gemeente en is van me ning dat vooral de kwetsbaarsten in de samenleving worden getrof fen. VNG-leden beslissen 8 juni over het akkoord. Wethouder Adri Totté van Hulst (CDA, financiën) meldt tegen te stemmen. een paal in de grond en hangen er een pijl aan. foto Mark Neelemans heer. „Het geeft een extra dimen sie om ergens te lopen waar je nor maal gesproken niet komt. Daar om proberen we onder meer boe renlandpaden in het netwerk op te nemen." Daarbij gaat de route over akkers. De boer onderhoudt het pad en ontvangt daarvoor een vergoeding. Het aantal kilometers door de lan derijen is nog niet groot, geeft Geus aan. „De rijksbezuinigingen op natuur treffen ons ook. Er is nu simpelweg geen geld, dus liggen de gesprekken met boeren stil." Niet dat er daardoor maar weinig te genieten valt. De routes gaan im mers ook over stille dijkjes, door natuurgebieden en over de dui nen. Waar mogelijk zijn bestaande wandelingen (zoals die langs de Eekloosche Watergang bij Aarden burg) ook opgenomen in het net werk. Onderweg worden hier en w.e&ir..- Toegang van een boerenlandpad. MEEST CELEZEN 1. Kelly Pfaff te gast op Ladies Night 2. Vrouwen betrapt op winkeldiefstal 3. Hulst aarzelt over samenwerking STEM OP STELLING Stem op: 'Provincie moet subsidies voor festivals eerlijker verdelen' op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl PZC Keldertoernooi: nog 2 dagen! www.pzc.nl/zeeuwsekelder IJZENDIJKE - Stichting Historische Kerkorgels Zeeuws-Vlaanderen houdt komende drie vrijdagen de negende editie van het Zeeuws-Vlaams orgelfestival. In kerken in achtereenvolgens IJzen- dijke, Sint Anna ter Muiden en Aardenburg bespelen organisten de historische orgels, daarbij bege leid door een koor of andere muzi kant. Het festival begint morgen met een concert van Erwin Neve en het Zeeuws-Vlaams Kamerorkest. Hij speelt in de Protestantse kerk in IJzendijke. Op 3 juni is het de beurt aan Paul de Mayer. Hij be speelt het orgel van de Protestant se kerk in Sint Anna ter Muiden. De Mayer wordt begeleid door kor- nettiste Goedele Moons. Het festi val sluit af met een concert van Bart Naessens en het Roeselaars Kamerkoor. Zij treden op in de Sint Baafs in Aardenburg. Alle concerten beginnen om 20.00 uur en duren 60 tot 75 minuten. Toegang kost steeds 10 euro, kinde ren mogen gratis naar binnen. De Stichting Historische Kerkor gels doet meer dan alleen de orga nisatie van het festival. Zo advi seert de stichting ook kerkbestu ren in Zeeuws-Vlaanderen over on derhoud van kerkorgels, en organi seert ze lezingen en uitjes. www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl I - 9 Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43