221 zeeland Kilometers paden en Expositie over Bach in museum IBL'er Anouk ziet een zonnige toekomst! The Old Main Drag speelt in De Sporthal Twee tributebands op podium van The Lane Kennismaking met familieopstellingen almanak Darm WANDELEN Vrijwilligers helpen bij realiseren Wandelnetwerk door donderdag 26 mei 2011 CADZAND The Old Main Drag speelt zaterdag in De Sporthal in Cadzand. De acht mansformatie uit Bergen op Zoom speelt onder meer muziek van de legendarische Ierse folkband The Pogues en andere opzwepende, Ier se folkrock. Het concert begint om 22.00 uur. Toegang is gratis. BIJ NADER WMffimW Bij het verhaal over een financie ringsplan voor behoud van het Aar- denburgse stadhuis is Ad van de Wege abusievelijk als organist van de Sint Baafs opgevoerd. Van de Wege was dat tot vijf jaar terug, maar bespeelt nu het orgel in de Maldegemse Barbarakerk. Hij werd opgevolgd door Aart Kot. Kot is het overigens met Van de Wege eens dat de Sint Baafs niet moet worden omgevormd tot museum. OOSTBURG Dirt (tributeband van Alice in Chains) en Meclassica (tributeband van Metallica) treden zaterdag op tijdens een 'tribute night' in The Lane aan de Nieuwstraat in Oost burg. Het eerste optreden begint om 22.00 uur. Toegang kost 5 euro. www.the-lane.nl HULST Het Inspiratiecentrum aan de Steenstraat in Hulst houdt van avond een workshop Familieopstel lingen. Deelnemers krijgen te ho ren hoe een familieopstelling werkt en wat ze betekenen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Meedoen kost 2,50 euro. Opge ven via 0610874113. Anouk de Beer zocht na de havo een hbo- opleiding met internationale mogelijk heden, economie en talen. Haar decaan wees haar op de studie International Business and Languages (IBL). Inmiddels is ze vierdejaars IBL'er op Hogeschool Zeeland en studeert ze binnenkort af. Voordat Anouk voor de HZ koos, bezocht ze diverse hogescholen. "Op de HZ voelde ik me meteen op mijn gemak door de vertrouwde sfeer binnen de school. Ook werd ik enthousiast van de IBL-variant die de HZ aanbiedt: IBL-Toerisme. Deze opleiding lijkt op de reguliere IBL-studie, alleen komen de aspecten taal, cultuur en toerisme prominenter aan bod." Anouk heeft vier leuke jaren achter de rug. "IBL-Toerisme biedt volop variatie. Met vakken als marketing, export, alge mene economie én vakken toegespitst op toerisme en je persoonlijke vaardigheden. Het talenonderwijs loopt daar als een rode draad doorheen. In het derde jaar studeerde Anouk een semester op een universiteit in Nice, Zuid-Frankrijk. "Het was fantastisch en we hebben veel geleerd; op educatief en persoonlijk vlak." Anouk bleef hierna niet lang in Nederland: "Het tweede semester zat ik in Barcelona voor een stage bij een bedrijf dat leverancier is voor beurzen en evenementen in Spanje en Europa. Dit was compleet anders, maar net zo leuk!" Anouk is nu bezig met haar afstudeer scriptie. "Ik loop stage bij een Duits bedrijf en onderzoek de reactie van klanten op hun entree op de Spaanse markt. Eind deze maand lever ik mijn scriptie in, dus werk ik nu hard aan de puntjes op de i." Na haar studie wil Anouk graag een internationale baan waar ze haar talen en economische kennis kan gebruiken. "Met mijn opleiding kan ik straks alle kanten op, dus ik zie mijn toekomst letterlijk zonnig in." Anouk de Beer volgt de opleiding International Business and Languages op Hogeschool Zeeland. Tip? redactie@pzc.nl Tim (7) heeft het verschijnsel sterren beelden ontdekt. Terwijl hij zijn bo terhammen met pindakaas oppeu zelt, vertelt hij in gesprek met z'n oma dat hijzelf een Leeuw is. Daar is hij best trots op, een leeuw'. Samen met oma gaat hij de hele familie langs. Oma zelf blijkt een Tweeling te zijn, tante is een Waterman en oom is Vissen. Tim raakt op dreef. „Papa is een darm. Dat weet ik. Hij heeft het zelf gezegd." Oma fronst: van dat sterrenbeeld heeft ze nog nooit gehoord. Tim is ze ker van z'n zaak en houdt voet bij stuk. Maar na wat doorvragen, moet hij toegeven dat hij eigenlijk een ander sterrenbeeld bedoelt. „Maag." Vrijwilligers Chris Louwerse, Leen van de Beukei en Aldert Schol (van links naar rechts) zetten midden in het land door Martijn de Koning Wie denkt dat-ie alle wegen in West- Zeeuws-Vlaanderen wel kent, moet de Akkerweg tussen Nieuwvliet en Zuidzande maar eens inlopen. In derdaad: bijna niemand die er komt. En wie vervolgens de bord jes van het nieuwe wandelnet werk volgt, gaat halverwege het on verharde pad ook nog eens linksaf recht de landerijen in. Het zegt iets over het idee achter de ontwikkeling van het Wandel netwerk West-Zeeuws-Vlaande- ren. Regionale wandelclubs, Stich ting Landschapsbeheer Zeeland en de gemeente Sluis pikten het sa men op, mede naar aanleiding van de komst van gelijksoortige voor zieningen elders in de provincie. Het principe is gelijk aan die van de inmiddels bekende fietsknoop- punten: op verschillende plaatsen kun je 'wisselen' van route en zo je eigen pad uitstippelen: van een klein ommetje tot een meerdaagse onderneming. Pijltjes wijzen de weg. Het succes van wandelwegen valt of staat met de te volgen route. Er is dus niet voor de makkelijkste weg gekozen, verklaart projectlei der Rudie Geus van Landschapsbe- mmtmsssm AARDENBURG - De jaarlijkse uitvoe ring van de Matthaus Passion in de Sint Baafs in Aardenburg lijkt een steeds groter evenement te worden. Het Zeeuws Tijdschrift be steedde er onlangs een hele uitga ve aan, en dat de kaartverkoop voor volgend jaar maart alweer ge start is (zie www.bachcomité.nl), zegt ook genoeg. Het Archeologisch Museum in Aar denburg wilde niet achterblijven en heeft momenteel een expositie over Johann Sebastian Bach en, meer in het bijzonder, zijn Matthaus Passion. Onder meer stukken uit het archief van het Bach-comité zijn er te bekijken. De expositie is tot 3 juli te zien in het museum en verhuist daarna naar de Sint Baafs. Nineke Verhaagen van het Bach-comité legt bezoekende kinderen alles uit over de Bach-expositie in het Archeologisch Museum. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42