PZC Ondernemingsraad ROC tegen fusie D'Oekse Feesten beginnen als 'stoepse feesten' 24 en 25 ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 ADVIES ROC Westerschelde: 'Samengaan onnodig en financieel een waagstuk' Hulstenaar opgepakt voor mishandeling Eneco Tour komt in 2012 mogelijk weer Schapen maaien weer gras op stadswallen Paul Herman bestiert mondiale wijnhandel vanuit Axel Vrijwilligers helpen bij aanleg van wandelnetwerk Donderdag 26 mei 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De ondernemings raad (OR) van het ROC Wester schelde in Terneuzen wijst zo goed als zeker de voorgenomen fu sie met het ROC Zeeland in Mid delburg, Vlissingen en Goes af De OR bepaalt vandaag een defini tief standpunt. Voorzitter Albert Stallaart verwacht dat dit niet af wijkt van het voorlopig advies dat op een informatiemiddag voor per soneel massaal is ondersteund. De OR ziet het nut van een fusie niet in. De fusie is in gang gezet op ad vies van de Zeeuwse onderwijsau- toriteit Ed d'Hondt. Volgens hem zou een samengaan van beide Zeeuwse ROC's nodig zijn om in Zeeland het aantal en het niveau van middelbare beroepsopleidin gen te garanderen. Stallaart en met hem alle andere le den van de OR van het ROC Wes terschelde zijn daar absoluut niet van overtuigd. „Het is nu toch wel voldoende gebleken dat schaalver groting in het onderwijs geen op lossing biedt", verwijst Stallaart naar onder meer de problemen bij de grote fusiehogeschool InHol- land. Hij voelt zich in zijn kritiek gesterkt door een fusietoets die de TWeede Kamer in 2009 vaststelde. Het doel van de toets is dat onder wijsinstellingen zich organiseren op 'een menselijke maat'. De OR van het ROC Westerschel de vreest dat het middelbaar be roepsonderwijs in Zeeuws-Vlaan- deren onder druk komt te staan na een fusie. Volgens Stallaart is er sprake van een overname door het grotere ROC Zeeland. Dat het hoofdkantoor van de fiisie-ROC in Terneuzen komt, verandert daar niets aan, aldus de OR-voor- zitter. Extra (reis)kosten die vesti ging van het hoofdkantoor in Ter neuzen met zich meebrengt, ver gen onnodig veel gemeenschaps geld, oordeelt Stallaart. Een fusie is ftnanciêel al een waag stuk, denkt de OR, omdat het ROC Zeeland vanwege veel nieuw bouw langlopende financiële ver plichtingen heeft. Stallaart tekent daarbij aan dat 'cijfers van het ROC Zeeland ook na herhaald ver zoek niet zijn verstrekt'. Het ROC Westerschelde kan zelfstandig ver der, stelt de voorzitter, en moet de tijd nemen 0111 andere toekomst scenario's te onderzoeken, zoals fu sie of samenwerking met het ROC West-Brabant en Zeeuws-Vlaamse vmbo-opleidingen. De OR van het ROC Zeeland heeft eerder onder voorwaarden wel ingestemd met de fusie. Gertjan van der Brugge, voorzitter van de Raad van Be stuur van het ROC Westerschelde, wil nog niet reageren. HOEK - Normaal mogen ze niet op vloeren en muren schrijven. Dus gingen Hoekse kinderen gisteren gretig aan de slag toen ze het plein tje bij het dorpsfeest vol mochten kalken met stoepkrijt. Overigens was het wel de bedoe ling dat de kinderen hun kunstzin nigheid etaleerden. Niet zomaar wat schuttingtaai of poppetjes, maar feestelijke schilderijtjes ma ken: de straattekenwedstrijd was tenslotte bedoeld als officieuze opening van D'Oekse Feesten, de jaarlijkse dorpsfeesten van Hoek. De tekeningen zijn tot en met het weekeind ook vloerbedekking van een deel van de feesttent Al dan niet dansende voeten zullen de beelden snel doen vervagen. Maar de mooiste kunstwerken zijn foto grafisch vastgelegd. De makers van de vijftien tot achttien mooiste te keningen mogen hun kunstwerk zaterdag 11 juni opnieuw schilde ren óp de zijmuur van het dorps huis. D'Oekse Feesten beginnen van daag om 18.30 uur officieel met het oplaten van ballonnen bij de kreek. Direct daarna gaat de zeep kistenrace bij het talud van de Mo lendijk van start. De band What ever maakt de feesttent vervolgens tot 1.00 uur de volgende morgen onveilig. Copy Cat doet dat een avond later en de afsluiting op za terdag is voor de Twilight Road show, die ook de pauzes op de vo rige avonden verzorgen, met een non-stop-dance-the-night-away- party. DJ Martin zorgt voor de juis te zaterdagavondgroove. De rommelmarkt en de zeskamp (zowel op vrijdag als zaterdag) ma ken natuurlijk ook weer deel uit van het programma. Q www.hoeksefeesten.nl Agnieska (9) werkt geconcentreerd aan een kleurig mozaïek, terwijl op de achtergrond Kristien (9) en Esmée (10, geheel links) hun Boeddha afmaken. De twee schilderijen horen bij de uitverkoren kunstwerken, die op pinksterzaterdag op de muur van het dorpshuis worden afgebeeld. foto Mark Neelemans HULST Een i8-jarige inwoner van Hulst is gisterochtend aangehouden we gens mishandeling. De Hulstenaar wordt ervan verdacht afgelopen zondag rond 00.30 uur bij een hore cazaak aan de Hulsterweg in Kloos- terzande een 23-jarige man ernstig te hebben mishandeld. Het slacht offer, afkomstig uit de gemeente Hulst, raakte daarbij buiten bewust zijn. Een 17-jarige inwoner van de zelfde gemeente wilde tussenbeide komen en kreeg enkele klappen. TERNEUZEN De Eneco Tour komt mogelijk vol gend jaar weer naar Terneuzen, na dat de stad in 2007 en 2008 al een etappeplaats was voor de profwie lerwedstrijd. Het Organisatiecomi té van de Eneco Tour heeft bij de gemeente een verzoek ingediend om Terneuzen te laten dienen als start- of etappeplaats. Het college van B en W staat hier positief te genover 'vanwege de toegevoegde promotionele waarde'. De gemeen teraad moet er nog over beslissen. HULST Op de stadswallen van Hulst wor den van donderdag 2 juni (Hemel vaartsdag) tot en met zaterdag 4 juni weer schapen als 'levende grasmaaiers' ingezet. Het fijne is dat ze ook een bijdrage leveren aan de verspreiding van zaden. De kud de van 300 Drentse heideschapen, Vlaamse schapen en een kruising van beide rassen wordt begeleid door een herder en enkele honden. De dieren overnachten op een gras veld op het Brederodebolwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41