uit Italië wil naar Vlissingen SALE Slachter wil vrijspraak van sjoemelen zeeland 13 BOBBEMODE Vismarkt in Veere commentaar Kaarten op Goes Pensioen voor kreeft in Arsenaal Bekijk het videojournaal 'Zeeland in twee minuten' via jouw compu ter, tablet of telefoon: www.z2.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto DEN HAAG - Een 44-jarige man uit Sint-Philipsland die juni vorig jaar door de rechtbank in Middelburg werd veroordeeld voor geknoei met vlees, wil in hoger beroep als nog vrijuit. Gisteren bepleitte zijn raadsman mr. M. Stassen niet ont vankelijkheid van het Openbaar Ministerie wegens onrechtmatige opsporingsmethodes. De voormalige eigenaar van slach terij Porkland uit het Limburgse Melderslo wordt er onder meer van verdacht in de periode augus tus 2006 tot en met eind juni 2007 afgekeurd vlees aan slagers te heb ben aangeboden. Daartoe zouden stempels en papieren zijn vervalst. Er zou op die manier zelfs afge keurd en schadelijk vlees in bejaar dentehuizen zijn beland. De voor Porkland en de Fliplander optredende advocaat M. Stassen vindt dat al het bewijsmateriaal op oneigenlijke manier is verkregen. Namelijk door de dierenarts die nota bene door zijn cliënten werd betaald om controles te verrichten. Zo hebben zijn cliënten zonder het te weten meegewerkt aan hun eigen veroordeling en dat staat het Nederlandse strafrecht niet toe, al dus de raadsman. De Middelburg se rechtbank sprak hem vorig jaar deels vrij vanwege de bewijsperike- len, maar niet van alles. De recht bank legde het bedrijf een boete van 15.000 euro op. De eigenaar uit Sint-Philipsland kreeg een taak straf van 210 uur en een celstraf van 100 dagen die gelijk was aan het voorarrest. Uitspraak 8 juni. banen - om te beginnen - levert de vestiging van Fassa Bortolo in het Sloegebied op 'Het is allemaal heel gevoelig met het oog op de concurrentie' Woordvoerster van Fassa Bortolo in Spresiano, Italië donderdag 26 mei 2011 A.s. zaterdag met uitgebreide palingrookwedstrijd Van 10.00 - 16.00 uur. bij de stadshaven. Een klein volwaardig zie kenhuis op Walcheren is geen reële optie, zo laat minister Edith Schippers weten aan de Twee de Kamer. Dat is een bittere pil voor de Initiatiefgroep Behoud Ziekenhuis Vlissingen. Vorige week ving de groep al bot bij de provincie. Er zijn goede argumenten voor het behoud van een volwaardig ziekenhuis op Walcheren, maar gezien de opstelling van de zie kenhuisdirectie en de politiek lijkt de kans daarop definitief verkeken. Daarom lijkt het ver standig om dan maar in te zet ten op een haalbaar doel: goede ziekenhuiszorg in Zeeland. Ook als dat betekent dat het zieken huis in Vlissingen verdwijnt. Want waarom zou je alles op al les zetten om planbare zorg in Vlissingen te laten plaatsvin den als dat de positie van Goes mogelijk ondermijnt? De slecht ste uitkomst is dat er straks bo ven de Schelde geen goed zie kenhuis meer is. Dat kan wel licht voorkomen worden door nu alle kaarten te zetten op het ziekenhuis in Goes. VEERE - Hij of zij is veertig jaar en weegt maar liefst vier kilo. Restaurant de Campveerse Toren in Veere kreeg onlangs een reuzen kreeft aangeboden van de vaste kreeftenhandelaar. Het dier werd gekocht maar zal niet in de pan verdwijnen. Dat krijgt restau ranthoudster Hendrina van Cra- nenburg niet over haar hart. Ze wil het dier - dat werd gevangen in het Veerse Meer - een rustige oude dag bezorgen. Woensdagmid dag is de kreeft naar het Arsenaal in Vlissingen gebracht om verder te leven in het zeeaquarium. Sport In de periode 2000-2006 heeft Fassa Bortolo een succesvolle wielerploeg met dezelfde naam gesponsord. De ploeg telde bekende namen als Michele Bartoli, Ivan Basso, Fabio Baldato, Frank Vandenbroucke, Fabian Cancellarajuan Antonio Flecha, Kim Kirchen en Alessandro Petacchi. De ploeg won drie keer de Ronde van Lombardije en boekte verder overwinningen in Milaan-San Remo, Tireno-Adriatico, Parijs-Nice, Amstel Gold Race en in etappes in de Giro d'ltalia, de Tour de France en de Ronde van Spanje. Op de foto sprint Alessandro Petacchi naar zijn derde etappezege in de Tour de France van 2003. foto ANP Cultuur Op cultureel gebied heeft Fassa Bortolo zijn steentje bijgedragen als sponsor en verstrekker van materialen aan verscheidene restauratieprojecten, zoals fresco's in het Palazzo dei Trecento, de historische zetel van de gemeenteraad van Treviso, en muurschil deringen in winkelpanden aan de Via dell'Abbondanza (Straat van de Overvloed) in Pompei, foto Wikipedia Willem Adriaansens mers. De fabriek gaat gebruik ma ken van 'de beste technologieën die perfect worden afgestemd op het milieu' om elke vorm van ver vuiling te voorkomen en energie gebruik te beperken. De plek waar Fassa Bortolo/Léchères het oog op heeft laten vallen, stelt het bedrijf in de gelegenheid verschillende middelen van vervoer te gebrui ken, zowel om in te gaan op de wensen van de markt als om de gevolgen voor het milieu te beper ken. Volgens de verklaring is het tijdstip waarop de bouw begint af hankelijk van de vergunningen. Het werk vergt anderhalf tot twee jaar. Er wordt ongeveer 25 miljoen euro in geïnvesteerd. Pechiney) en gasoverslagbedrijf Vopak. De afkorting FMT komt van Flushing Marine Terminals, het overslagbedrijf dat in 2004 bankroet is gegaan. Het terrein - met aan de kant van de haven nog steeds een gammele kade - is uit gebreid met een 20 ha groot stuk grond dat Zeeland Seaports (ZSp), de uitbater van de havengebieden in Zeeland, heeft teruggekocht van Zalco. Er is nu 30 ha beschik baar: de grootste kavel die het ha venbedrijf in Vlissingen-Oost nog in de aanbieding heeft. ZSp heeft enkele jaren geleden ge probeerd het terrein door middel van een tenderprocedure aan de man te brengen, maar dat is niet gelukt. Op de website van ZSp staat het terrein nog steeds als 'vrij' aangeduid. Ook de havenex ploitant wil niet ingaan op de mo gelijke vestiging van de Italiaanse bouwmaterialenfabrikant. Léchères BV is een onderdeel van Amstelcorp in Amsterdam, een onderneming die buitenlandse on dernemingen en personen in Ne derland vertegenwoordigt. Amstel corp verschaft desgewenst een rechtspersoon en een postadres en voert directie en administratie voor de buitenlndse klant. Als tus senpersoon leggen Amstelcorp en haar BV's ook contacten met ban ken, adviseurs en dergelijke. Léchères wil evenmin veel zeggen over de vestigingsplannen in Vlis- singen-Oost. Het bedrijf volstaat met een verklaring waarin sprake is van de vestiging van een fabriek voor de productie van bouwmate rialen die om te beginnen werk biedt aan vijftig Zeeuwse werkne-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3