Roland Garros wil groeien, maar charme behouden 281 sport Oost west... Ulissi wint Giro-etappe na tumultueuze spurt Adrie Koster blijft trainer Club Brugge GRAND SLAMTOERNOOI Het tennistoernooi Roland Garros heeft de wens om uit te breiden. Dat is niet eenvoudig op de huidige locatie. Westra eerste leider in Ronde van België Zege Boasson Hagen in Zuid-Duitsland Seedorf verlengt contract bij AC Milan Interesse Spartak Moskou in De Zeeuw Wat doet Johnny? donderdag 26 mei 2011 «91 In 1891 werden de eerste Open Franse tenniskam pioenschappen gehouden. Sinds 1927 is het toer nooi vernoemd naar oorlogsheld Roland Carros. Het was weer een lange, zwa re en warme dag. Toch snak ik niet echt naar het einde. Ik voel me goed. Hopelijk be taalt zich dat de komende etappes nog eens uit. Natuurbjk verlang ik naar thuis. Dat lijkt me normaal. Naar m'n vriendin Gerda, die ik straks drieënhalve week niet heb ge zien. Ze zou graag eens langsgeko men zijn, maar ze heeft een drukke baan op de Hogeschool Groningen. Daar is ze eventmanager. Dat is dus geen job waarbij je even overwipt om je vriend te zien fietsen. Zelfs niet als hij in één van de mooiste etappekoersen rijdt die er bestaan. En ook al is het leven van een prof wielrenner zwaar, het is toch wel een mooi leven. Net zoals het leven in Italië mooi is. Zoals ik al eerder heb verteld zijn de hotels niet top, maar het is hier wel goed van de kost. 's Ochtends tafel ik niet te zwaar. Sommige ploeggenoten wel. Die eten dan ook al pasta. Ik be waar dit alleen voor de avond. Heel vaak eet ik dan spaghetti, maar voor de variatie ook weieens rijst. Daar zit dan altijd groente bij. Als ik thuiskom, ga ik natuurlijk niet meteen naar de ffietboer, maar een zakje friet zou er nu best in gaan. En Hollandse kost natuurlijk. Dat heb ik toch het liefst. Ik verlang ook naar de rest van de familie. Het is echt te hopen dat ik zondag op het eerste het beste vliegtuig kan stappen om zo snel mogelijk weer terug te zijn. Lekker thuis, in mn vertrouwde omgeving. En lekker slapen in m'n eigen bed. door Edward Swier PARIJS - Voor debutant Thomas Schoorel was het, na een eerste rondgang over het tennispark aan de Avenue de la Porte d'Auteuil, al duidelijk. De rek is eruit op Ro land Garros. „Ik vind het hier vrij druk", grinnikte de jongeling, die het voordeel heeft met zijn 2,02 meter boven de meeste bezoekers uit te torenen. Het was de organisatie natuurlijk zelf ook allang opgevallen dat het toernooi in Parijs uit zijn jasje is ge groeid. Met een complex van 8,5 hectare, aan de rand van het Bois de Boulogne, is Roland Garros ver uit de kleinst behuisde van de vier Grand Slams. Op Flushing Meadow in New York heeft men de beschikking over 14 hectare, Wimbledon en Melbourne Park meten 20 hectare. En dat terwijl de vraag van het publiek onverzadig baar lijkt. Bezoekers met en zon der kaartjes moeten zich dagelijks door een haag zwarthandelaren worstelen en staan in lange rijen voor de entreepoorten. Binnen is het overal dringen, voor de karren met peperdure ijsjes, voor de drankkramen, voor de souvenirs hop en voor een plekje op één van de bijbanen. De beste kaarten zijn op internet, ongeacht hun (hoge) prijs, binnen een dag uitverkocht. Het was dus tijd voor maatregelen, vond ook Jean Gachassin, presi dent van de Franse tennisfederatie FFT. „Het comfort voor spelers en publiek moest omhoog." Lange tijd had het er alle schijn van dat de expansiedrift elders in Parijs, of buiten Parijs, plaats zou moeten TIRANO - De Italiaanse wielrenner Diego Ulissi heeft gisteren na een tumultueuze spurt de zeventiende etappe van de Ronde van Italië ge wonnen. Zijn landgenoot Giovan ni Visconti toonde zich na een rit over 230 kilometer de sterkste in een spurt van vier vluchters, maar de Italiaans kampioen had daarbij een duw uitgedeeld aan Ulissi. De jury besloot daarop Visconti te deklasseren, waardoor Ulissi de dagzege in de schoot geworpen kreeg. In de straten van Tirano begon Ulissi op 300 meter van de finish aan de spurt. De 21-jarige tweede jaarsprof dook naar de linkerkant van de weg en Visconti volgde diens pad. De nationaal kampioen had meer snelheid dan Ulissi en zocht wanhopig naar een gat tus sen de dranghekken en zijn con current. De coureur van Lampre hield echter de 'deur' dicht, waar na Visconti tot tweemaal toe zijn landgenoot een duw gaf De jonge Ulissi was zo verbouwe reerd na de tweede por'van Viscon ti, dat hij even de benen stilhield. Visconti trapte nog even op de pe dalen en fietste zodoende alsnog langs zijn landgenoot. In een spurt is het echter niet toegestaan om de handen van het stuur te halen, waarna de jury Visconti deklasseer de. Zo boekte Ulissi op ongebruike lijke wijze zijn eerste zege in de Ronde van Italië ooit. Visconti werd teruggezet naar de derde plaats, achter de Spanjaard Pablo Lastras. De Belg lan Bake- lants, die het kwartet vluchters completeerde, bleef vierde. Het peloton rolde drie minuten na Ulissi over de finish. De Spanjaard Alberto Contador behield de lei ding in het algemeen klassement. Op Roland Garros kun je over de hoofden lopen. Het Franse toernooi is uit z'n jasje gegroeid. foto Christophe Ena/AP vinden. Voorsteden als Versailles en Gonesse aasden op de komst van het prestigieuze project, net als Marne-la-Vallée, dat naast Dis neyland Parijs nog wel een tweede attractie wilde binnenhalen. Op 13 februari werd echter besloten op de huidige locatie in het zestiende arrondissement te blijven. Al sinds 1928 worden de Open Franse ten niskampioenschappen daar gehou den. Volgens FFT-president Jean Gachassin en toernooidirecteur Gil bert Ysern is de keuze om te blij ven ook een keuze van het gezon de verstand. „Dat we hier blijven is extreem belangrijk. Belangrijke eve nementen als het onze hebben een unieke en sterke persoonlijk heid, die kan je nergens anders re produceren. Zo blijft Roland Gar ros, dat zo dicht bij de Eiffeltoren en de Champs-Elysées ligt, zijn waarde houden. Als we uit de stad waren vertrokken hadden we het risico gelopen onze eigen reputatie te ondermijnen. Het was allemaal groter geworden, maar niet mooier." De FFT zegt er trots op te zijn „de hang naar gigantisme" te hebben doorbroken. „We willen onze char me behouden. De charme van een dorp in de wereldstad Parijs." De vraag is wel of dat lukt met de in grijpende plannen. Het wordt alle maal toch wat massaler. De belang rijkste baan, Court Philippe Chat- rier, krijgt liefst 15.000 zitplaatsen. BUGGENHOUT Wielrenner Lieuwe Westra heeft gisteren de proloog van de Ronde van België op zijn naam geschre ven. De Friese coureur van Vacanso- leil raffelde het traject van 5,6 kilo meter in Buggenhout af in 6.35 mi nuten. Hij bleef de Belg Philippe Gil bert anderhalve tel voor. Westra mag in de zwarte leider strui beginnen aan de eerste etappe. FREYSTADT De Noorse wielrenner Edvald Boas son Hagen is gisteren in de Ronde van Beieren naar het dagsucces ge spurt. De coureur van Team Sky toonde zich in de eerste etappe, van Pfarrkirchen naar Freystadt over 223,4 kilometer, de sterkste in een massasprint. De Duitser André Schulze moest zich tevreden stellen met de twee de plaats. MILAAN Clarence Seedorf speelt ook vol gend seizoen voor AC Milan. De middenvelder heeft zijn contract bij de Italiaanse voetbalclub ver lengd tot medio 2012. De 35-jarige Seedorf had dit sei zoen een belangrijk aandeel in de landstitel van de Milanezen. Hij gaat beginnen aan zijn tiende sei zoen in dienst van de 'rossoneri'. AMSTERDAM De Russische topclub Spartak Mos kou is geïnteresseerd in Ajax-spe- 'ler Demy de Zeeuw. Een delegatie uit de Russische hoofdstad komt naar verluidt deze week al naar Amsterdam om te onderhandelen. De international, die heeft afge zegd voor de Oranje-trip naar Zuid-Amerika, laat nog in het mid den of hij een overgang naar Rus land ziet zitten. Bovendien komt er, in navolging van Melbourne en Wimbledon, een overkapping. Daardoor kan niet alleen bij regen worden door gespeeld, maar wordt het ook mo gelijk lucratieve avondsessies in te plannen. Op zo'n zes hectare extra zal een nieuw stadion, met een ca paciteit van 5.000 zitplaatsen, ver rijzen. Het aantal banen wordt, on der meer voor een nieuw natio naal trainingscentrum, uitgebreid van 18 tot 35. In 2016 moet de klus, die direct na het toernooi van dit jaar begint, zijn geklaard. Dat is ten minste als de omwonenden en mi lieubeweging niet alsnog tot vertra ging van de plannen kunnen ko men. Jarenlange protesten van eco logen haalden tot op heden niks uit. Maar er is een 'juridische guerrilla' aangekondigd. Met name de plan nen om in de aanpalende Jardin des Serres d'Auteuil te gaan bou wen, ergert velen. In het park is j een belangrijke botanische collec tie verzameld. Gachassin: „We zul len geen plant, nog geen blaadje beschadigen. Het groen is ons even lief als ons toernooi." Het is overigens niet gezegd dat Schoorel in 2016 wel weer rustig óver het park kan slenteren. Want, opzet van de hele uitbreiding is na tuurlijk om in de toekomst nog meer kaartjes te kunnen verkopen. Kwamen in 2010 tijdens het toer nooi in totaal 428.561 toeschou wers langs de kassa, voor 2016 wordt ingezet op een dagelijkse ca paciteit van 55.000 personen. De FFT denkt stiekem aan een verdub beling van de inkomsten. De kos ten van de renovatie worden inge schat op 273 miljoen euro. BRUGGE - Trainer Adrie Koster heeft ook volgend seizoen de selec tie van Club Brugge onder zijn hoede. De 56-jarige Koster, afkomstig uit Zierikzee, voerde de afgelopen da gen meerdere gesprekken met de bestuurders van Club Brugge, dat met dank aan een vierde plek in de play-offs komend seizoen aan de Europa League mag deelne men. De voormalige trainer van Willem II, Roda JC, Helmond Sport, Top Oss, Excelsior, VW, RKC en Ajax kreeg het afgelopen jaar veel kri tiek. De leiding van Club Brugge besloot uiteindelijk toch dat Kos ter zijn contract mag uitdienen. Koster is morgenavond te gast bij het eerste Zeeuwse voetbalgala in 3 Middelburg. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaar een dagboek bij. Wielrenner Johnny Hóogerland rijdt met Vacansoleil-DCM de Giro d'ltalia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28