zeeland 127 meest relaxte examen' Somen! Zijlstra bracht examen in rep en roer brieven 'Havo-tehatex te makkelijk' Stoppen met roken? Man beschoten met luchtbuks bij Scharendijke donderdag 26 mei 2011 Brieven (max, 150 woorden) richten aan: - Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Griekenland 6 In de jaren zestig en zeventig was de Fabeltjeskrant een populair tele visieprogramma. Na vele jaren werd dit opgevolgd door de Woefs en de Lamaars. De woefs waren al tijd ijverig in tegenstelling tot de Lamaars. Zij waren lui en niet tot enige activiteit bereid. Ik moet hier aan denken nu Griekenland in de problemen is gekomen en de Grie ken zich gedragen als Lamaars. De Grieken verwachten, dat de overi ge Europese landen hen komen helpen, zonder dat ze zelf daar wat tegenover zetten in de vorm van bezuinigingen en het langer wer ken. Echte Lamaars dus, inclusief hun arrogantie. Jammer dat minister van Financi ën, Jan Kees de Jager, deze televisie serie waarschijnlijk nimmer gezien heeft, anders zou hij niet zo loyaal Griekenland te hulp schieten. Geef Griekenland de handreiking om uit de euro te stappen en terug te gaan naar de drachme. Deze kan dan sterk devalueren en de Grie ken kunnen zelf hun economie van de grond af weer opbouwen. Het doemsenario wat ons wordt voorgehouden als Griekenland de euro vaarwel zegt is onnodige en onterechte bangmakerij. Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Strandopruimactie 2 Op de ingezonden brief van de heer Murre, Vlissingen, betreffen de de strandopruimactie mijn reac tie. In elke discussie over onze leefomgeving/milieu mis ik weer een doortastende langetermijnvi- sie. Kortetermijnvisie maakt dat wij een oplossing moeten vinden voor afval, maar laten wij ons eens te meer richten op de kern van het probleem: waar komt dat afval van daan! Als afval er überhaupt niet zou zijn, lees om te beginnen als ieder een zijn rommel mee naar huis neemt, dan hoeven we geen kinde ren en/of werklozen in te zetten. Bewustwording van het ontstaan van afval wereldwijd levert naar mijn mening vele malen meer ren dement op dus een schone(re) leefomgeving. Laten we er aan werken om ieder een in deze wereld een echt nuttig en samenhangend bestaan te laten opbouwen in plaats van het ene ge brek met het andere gebrek op te vullen. Isabel de Klerk Donkershoekstraat 13, Hoedekenskerke Bijsmaakje Toen Christine Le Due zich vestig de in de Gasthuisstraat in Goes vroeg ik mij af hoelang ze het vol zou houden. Op een zichtlocatie met een winkel waarin maar wei nig mensen gezien willen worden. Tussen twee zaken waar andere vleselijke lusten bevredigd kunnen worden: een slager en een chocola terie. Dapper dat ze het gepro beerd heeft, maar de seksbranche heeft nog steeds een bijsmaakje. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes Rijswijk - Het was opnieuw rela tief rustig bij de eindexamenklach tenlijnen, zo lieten het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) en de Stichting Eindexamenlijn woensdag weten. Volgens het LAKS werd er vooral veel geklaagd over het havo-exa men wiskunde A, maar niet over een specifieke vraag. Een woordvoerster was verbaasd dat ook een aantal leerlingen had geklaagd dat het havo-examen te- hatex (tekenen, handvaardigheid en textiele werkvormen) te makke lijk was. den haag - Het vak geschiedenis vormde voor Halbë Zijlstra, staats secretaris van Onderwijs, de rode draad door zijn middelbare school- carrière. Het was het favoriete vak van de jonge Halbe. Niet zozeer omdat het vak zelf zo leuk was, maar omdat de leraar goed was. „Carel Zuil heette hij," herinnert Zijlstra zich. „Die kon buitenge woon inspirerend vertellen." Het zelfde vak geschiedenis zorgde voor een levendige herinnering aan zijn vwo-examen in 1988. Zijl stra: „Ik was nauwelijks zenuwach tig, want ik stond er na de tenta mens goed voor: zevens, achten en negens. Ik kon dus wel een stootje hebben. Maar ik was ook blij dat het dan eindelijk gebeurde. We hadden het hele jaar naar die examens toegewerkt en ik vond het wel tijd worden' 'hè, hè, einde lijk', dacht ik." Zijlstra en zijn klasgenoten van het Stellingwerf College in Ooster- wolde maakten hun geschiedenis examen in een grote gymzaal. Hij was al heel rap klaar, maar moest blijven zitten zodat hij anderen niet uit hun concentratie zou ha len. „Uit verveling keek ik wat om me heen, draaide me om en zag dat er* achter me een jongen nog druk aan het blokken was. Ik zag hoe hij een verkeerd antwoord op schreef en spontaan - het flapte er zomaar uit - zei ik: 'hé joh, dat is niet goed!"' Die impulsieve opmerking kostte Zijlstra ondanks zijn prima cijfer lijst bijna zijn diploma. „De woor den waren nog niet uit mijn mond of ik hoorde een strenge mannenstem zeggen: 'Halbe, als jij je diploma wilt halen, zou ik me nu heel snel omdraaien'." Zijlstra slaagde uiteindelijk voor zijn examen met een negen voor geschiedenis. Universiteit Maastricht Universiteit Maastricht biedt gratis online ondersteuning Ga naar www.SteunbiiStoppen.nl Doe mee en maak kans op €100,- steunbij kstoppen.nl scharendijke - Op een recreatieter rein aan de Elkerzeeseweg in Scha rendijke is maandagavond een 26-ja- rige man uit Tilburg vermoedelijk beschoten met een luchtbuks. De man hoorde een geluid en even daarna merkte hij dat er een bloe dend wondje op zijn buik zat. Uit foto's en een mri-scan in het zieken huis werd duidelijk dat het waar schijnlijk om een kogeltje uit een luchtbuks gaat. De politie onder zocht de omgeving en maakte fo to's van de plaats van het incident. Er werd ook een luchtopname ge maakt. Er zijn geen aanhoudingen verricht. Het slachtoffer heeft aan gifte gedaan van mishandeling. Kijk op www.pzc.nl/eindexamen: leerlingen van het Scheldemond College in de PZC-zitzakken! Morgen staan we bij het Westerpoort College in Tholen. Hoe zie jij jezelf over vijf jaar? Ben je dan in de leer voor advo caat, of dokter, reis je de wereld rond, ben je moeder of heb je to taal geen idee? De PZC-redactie is voor de ge- slaagdenbijlage op zoek naar eindexamenleerlingen die hun toekomstdromen willen vertel len. Doe jij eindexamen en wil je jouw verhaal kwijt? Stuur een e-mail naar verslaggeving@pzc.nl, en vertel kort wat jouw droom is. De re dactie maakt een selectie uit de inzendingen, en neemt moge lijk contact op voor een inter view. Wessel Navest (16) uit Vlissingen vond het vmbo-eindexamen aardrijkskunde niet moeilijk. foto Marcelle Davidse Kijk op www.automondo.nl voor een vestiging bij u in de buurt NU NOG MET €1000,- i korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27