Niet meer, wel zwaardere huurschulden Wilde breisels Officier: 'Heftig 241 zeeland OM wil twee ton innen van wietteler Ondernemers pakken nuhi m ,1 elSi n economi seh herstel I WOONCOED Gemiddeld 1360 euro achterstand donderdag 26 mei 2011 door Theo Giele middelburg - Het aantal mensen met een huurachterstand in Mid delburg is vorig jaar afgenomen. Maar de gemiddelde huurachter stand is wel flink gestegen. Dat blijkt uit het jaarverslag 2010 van woningcorporatie Woongoed Mid delburg. In 2006 hadden 470 huurders een totale huurachterstand van 455.993 euro, wat neer kwam qp een ge middelde van 968 euro. Vorig jaar was het aantal mensen met een huurachterstand 379, maar was de totale huurachterstand 515.568 eu ro, een gemiddelde van 1360 euro per huurder. Door schuldsanering in samenwerking met de Krediet bank en hulpverleners komt het meestal niet tot een ontruiming. In 2010 ging het om 16 woningen. Voor de bewoners van 67 wonin gen kon ontruiming worden voor komen. Energie, zorgverzekering en de huur zijn de eerste posten die mensen niet betalen als ze knijp komen te zitten. Om te voor komen dat schuld uit de hand loopt zegt Woongoed een 'streng, snel en sociaal' beleid te voeren. Vorig jaar zijn voor Woongoed slechts 14 nieuwe huurwoningen opgeleverd. Een dieptepunt, aldus directeur Eric de Ceuster. Wel be gon toen de bouw van 156 huur- en 132 koopwoningen. Voor een groot deel moeten die dit jaar ge reed komen. Woongoed investeert de komende vijf jaar 85 miljoen euro minder. Vorig jaar is al besloten het bejaar dentehuis Sint Willibrord in de Noordstraat niet aan te kopen van Stichting Werkt voor Ouderen. Het plan was om er studenten te huisvesten, maar die kunnen te recht in panden die al in het bezit zijn van Woongoed. Er worden ook geen nieuwe appar tementen gebouwd in de wijk Es- senvelt. „Mensen willen graag een appartement met voorzieningen in de buurt. De combinatie met een nabijgelegen winkelcentrum blijkt goed te werken", aldus het jaarver slag. door Ad Roos middelburg - Het Openbaar Minis terie in Middelburg eist dat een 46-jarige Goesenaar het (crimine le) geld in de staatskas stort dat hij verdiende met zaakjes als hennep kwekerij. Het gaat daarbij om een bedrag van 184.295 euro. Eind februari vorig jaar werd hij conform de eis veroordeeld tot een celstraf van 21 maanden waar van zes voorwaardelijk plus het be talen van 2492 euro schadevergoe ding. De ZZP'er verkeerde in minder flo rissante financiële omstandighe den en begon toen maar enkele hennepkwekerijen. Eén in de slaapkamer van een pand aan de Grote Kade in Goes en één in een woning in Middelburg. Samen wa ren beide kwekerijen goed voor 308 hennepplanten. Toen justitie een huiszoeking deed, werd daar ook nog ruim drie kilo amfetaminen aangetrof fen. Volgens zijn raadsman D. Olie ligt een ontnemingsbedrag van 120.000 euro meer in de rede. De rechtbank doet op 6 juli uit spraak. Met het Financial leasetarief van slechts 3,9% werk je bij Ford nu makkelijk verder aan je economisch herstel. Daardoor rij je voor een heel laag maandbedrag in een Transit of een Transit TRANSIT CONNECT TREND Euro 5 ABS EBD EBA - Airconditioning - Radio/CD-speler met bediening aan stuurkolorn Elektrisch bedienbare ramen - Centrale dubbele vergrendeling met afstandsbediening Bumpers in carrosserlekleur «jpa VANAF IOa<39\J9"a BUSINESS PACK OP transit connect 5 inch kleurennavigatiesysteem Bluetooth® VAN LÖ0Ü VOOR 500,- Connect! De betrouwbaarheid, de lage onderhoudskosten en het sterke dealernetwerk krijg je er altijd standaard bij. Ga naar de Ford dealer voor de voorwaarden en een offerte op maat. TRANSIT LIMITED EDITION ABS - EBD - EBA ESP TCS Gratis roetfiiter af fabriek Airconditioning Bluetooth3 5 inch kleurennavigatiesysteem Achteruitrijcamera Automatisch inschakelende verlichting en regensensor Cruise control Grille in carrosseriekleur ■Metaallak-16 inch lichtmetalen wielen Bredestootlijsten- Trekhaak VANAF ZiiöSOj1" Feel the difference Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten &Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Antoinet Wisse heeft de leerlingen van de Dolfijnenburch in Middelburg aan door Wendy van den Hurk Wie wel eens waanzin nig hard zou willen lachen, moet groep acht van de Dolfij nenburch in Middelburg binnen wandelen en vragen of leerlingen hun breiwerkjes voor de dag tove ren. Terstond schieten lappen en breipennen de lucht in. Dat had juf Wilma nooit durven dromen. „Het is zelfs zó erg, dat ik af en toe roep: en nu die breiwerk jes weg, we gaan rekenen!" De leerlingen volgen een trend: wildbreien. Dat is een nieuwe vorm van straatkunst; zeg maar graffiti, maar dan van wol. Overal in Nederland duiken vrolijke lap jes op rond lantaarnpalen en hek ken. De Iappenstapel van groep acht is om het schoolplein mee te verfraaien. En dat is geen overbodi ge luxe met al die grauwe tinten, en nu de juist geplante boompjes alweer gemolesteerd zijn. Elk vrij door Emile Calon middelburg - Een heel heftig ge val van huiselijk geweld. Met die woorden vatte officier van justitie J. de Smet gisteren het gedrag van een 44-jarige Middelburger sa men. De man was op 13 februari van dit jaar bij een vriend in Vlissingen wat gaan drinken. Tijdens de terug reis naar Middelburg waarschuw de zijn zoon de overige familiele den per sms dat zijn vader flink in de olie was. Thuis aangekomen kreeg de Middelburger ruzie met zijn vrouw en mishandelde haar. Zijn oudste dochter probeerde hem te kalmeren waarop hij haar ook mishandelde en bij de keel greep. Een van zijn zonen zag dat zij blauw aanliep, probeerde in te grijpen en werd ook bij de keel ge grepen. Moeder en kinderen verschuilden zich vervolgens in een van de slaapkamers waarop de man riep dat hij hen zou vermoorden. „Mor gen zijn jullie dood, ik maak jullie dood", hoorden ze hem schreeu wen. Ook bewerkte hij de deur van de slaapkamer met een mes waarop de politie werd gebeld. De man werd opgepakt, zat een aantal dagen in voorarrest en kreeg een tijdelijk huisverbod op gelegd. Sinds enkele weken ziet de man zijn familie weer. Hij heeft de alcohol afgezworen, vertelde hij te gen de rechters, en is van plan om

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24