'Horeca te verwend in Vlissingen' ZEP wilde iets actiefs en 221 zeeland Nieuwe plek voor zeldzaam zeegras IBL'er Anouk ziet een zonnige toekomst! Burgemeester wil hogere bijdrage KLIMPARKOERS Op het terrein van vrijetijdspark ZEP is een groot hoogteparkoers in gebruik genomen: Klimavontuur Middelburg. „Het is spannend én heel veilig." Klimavontuur door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Vlissingse horeca heeft stevigere afspraken nodig, bij voorbeeld over bijdrage aan evene menten. Die mag hoger en boven dien door meer ondernemers wor den gedaan, vindt burgemeester René Roep. Tot nu toe doet iedereen maar een dotje, lijkt het wel. „Aan het ene evenement draagt men wel bij en aan het andere niet", lichtte Roep gistermiddag toe tijdens de horeca- vergadering in café De Concur rent. „En de een doet wel een bij drage en de ander nooit. Ik ga nie mand verplichten, maar je zult er spijt van krijgen." Want zeker nu er financiële afwe gingen nodig zijn, moet Vlissingen keuzes maken. „Er zijn nogal wat evenementen, maar niet alles kan. We moeten kiezen: dit wel, dat niet. En als we iets hakken, komt dat nooit meer terug. Dat wil ik niet. Liever snoei ik zodanig dat het blijft. Het scheelt als de horeca meer bijdraagt. Dan is er meer te doen." Roep heeft het idee dat de horeca een beetje verwend is in Vlissin gen. „Met het Bevrijdingsfestival moest twee dagen van tevoren in eens nog van alles gewijzigd wor den. Dat kan gewoon niet. Daar heb je een vergunning voor nodig; bewoners moeten bezwaar kun nen maken. Niet alles is vanzelf sprekend. Maar het lijkt alsof hier alles kan. Dat moet ook, maar wel graag voor iedereen. Net als de slui tingstijden. Men hoort zich te hou den aan de afspraken. Zo niet, dan krijg je een briefje in de bus. Hand haven hoort eigenlijk niet nodig te zijn, maar ik doe het wel." Samenwerking, luidt het devies van de burgemeester. Dat treft: voor alle ondernemers, zowel hore ca als detailhandel, is één stichting in de maak: de Stichting Onderne mers Vlissingen. En hoewel giste ren maar een fractie was vertegen woordigd, gaf iedereen zijn toe stemming. Alleen over de afdracht lijkt men er nog lang niet uit. Anouk de Beer zocht na de havo een hbo- opleiding met internationale mogelijk heden, economie en talen. Haar decaan wees haar op de studie International Business and Languages (IBL). Inmiddels is ze vierdejaars IBL'er op Hogeschool Zeeland en studeert ze binnenkort af. Voordat Anouk voor de HZ koos, bezocht ze diverse hogescholen. "Op de HZ voelde ik me meteen op mijn gemak door de vertrouwde sfeer binnen de school. Ook werd ik enthousiast van de IBL-variant Anouk 'is nu bezig met haar afstudeer scriptie. "Ik loop stage bij een Duits bedrijf en onderzoek de reactie van klanten op hun entree op de Spaanse markt. Eind deze maand lever ik mijn scriptie in, dus werk ik nu hard aan de puntjes op de i." Na haar studie wil Anouk graag een internationale baan waar ze haar talen en economische kennis kan gebruiken. "Met mijn opleiding kan ik straks alle kanten op, dus ik zie mijn toekomst letterlijk zonnig in." donderdag 26 mei 2011 Hogeschool ffTZeeland burg verhuisd. Ik mag hier een team aansturen en alles regelen: echt een grote kans. Het is wel een heel nieuw leven dat ik moet op bouwen." Ze benadrukt dat het Klimavontuur niet gevaarlijk is. „Ie zit vast met twee veiligheidsha ken, en als je niet meer verder durft kom ik je meteen helpen. Het is dus spannend én heel vei lig." Paniekaanvallen en abrupt weigeren midden op het parkoers komt Berends nauwelijks tegen. „In Appelscha meer dan hier." Prijs: 15 euro p.p. (groepen vanaf 15 personen 10 procent korting) Het volledige parkoers kan worden afgelegd in ongeveer twee uur Openingstijden: 15 maart t/m 15 november: Dinsdag,t/m zondag, feestdagen en schoolvakanties: 10 tot 18 uur 16 november t/m 14 maart: Woensdag (13 tot 17 uur) en zater dag (10 tot 17 uur) Vooraf reserveren is gewenst (0118- 606 909) ©www.klimavontuur.nl/ klimavontuur-rhiddelburg video van het klimavontuur op www.pzc.nl De attractie is een maand open. „En de klandizie begint nu op gang te komen", vertelt Berends. „Je ontmoet alle soorten en maten mensen. Dat is ook een van de leu ke dingen van dit werk. We heb ben veel kinderfeestjes, maar laatst zei een man van zeventig dat hij het ook nog wel eens wilde probe ren." Een test van het parkoers kan na deze opmerking natuurlijk niet uit blijven. Wat meteen duidelijk wordt is dat het niet voor watjes is. Integendeel. Sommige klimba- nen hebben balken waar je over heen loopt alsof het een stabiele houten vloer is, maar deze balken- brug zwaait alle kanten op als je er je voeten op zet. Ook de autobandenbrug is een uit daging: de banden waar je je voe ten in moet zetten, dwingen je meerdere malen in een halve spa gaat door onverwacht uit elkaar te drijven. Tussen de hindernissen zijn kleine plateautjes gebouwd waarop je even kan uitrusten en genieten van het uitzicht over Mid delburg. Op het eind wacht de me- gaswing. De grond lijkt vanaf de bovenste verdieping heel ver weg, maar dat geeft: de sprong van zes meter in de diepte wel een extra kick. Een passende afsluiter van een uitdagend maar prettig te be klimmen parkoers. die de HZ aanbiedt: IBL-Toerisme. Deze opleiding lijkt op de reguliere IBL-studie, alleen komen de aspecten taal, cultuur en toerisme prominenter aan bod." Anouk heeft vier leuke jaren achter de rug. "IBL-Toerisme biedt volop variatie. Met vakken als marketing, export, alge mene economie én vakken toegespitst op toerisme en je persoonlijke vaardigheden. Het talenonderwijs loopt daar als een rode draad doorheen. In het derde jaar studeerde Anouk een semester op een universiteit in Nice, Zuid-Frankrijk. "Het was fantastisch en we hebben veel geleerd; op educatief en persoonlijk vlak." Anouk bleef hierna niet lang in Nederland: "Het tweede semester zat ik in Barcelona voor een stage bij een bedrijf dat leverancier is voor beurzen en evenementen in Spanje en Europa. Dit was compleet anders, maar net zo leuk!" KATTENDIJKE - Het projectbureau Zeeweringen verplaatst 500 vier kante meter zeegras van de dijk tus sen Kattendijke en het Goese Sas naar een nieuwe plek bij Krabben- dijke. Volgend jaar wordt de zeedijk ver sterkt. Het klein zeegras dat voor de dijk ligt, zou dan verloren gaan. De waterplanten worden als zoden overgebracht. Een graafmachine was gisteren met een speciale schuif in de weer om het zeegras af te graven. De zoden worden met een tractor- combinatie naar Krabbendijke ge bracht, en daar per schip naar de inplantplek gebracht. Tijdens het transport wordt het gras voortdu rend nat gehouden om afsterven te voorkomen. Een speciale schuif haalt het klein zeegras weg. foto Ronald den Dekker door Rutger Snijder foto's Lex de Meester Een grote houten con structie op het terrein van ZEP Middelburg trekt vanaf de snelweg meteen de aandacht. Het is het dertien meter hoge klim- parkoers van Klimavontuur Mid delburg. Bouwbedrijf Kanyaka Adventure Constructions bouwde het gevaar te in een kleine maand op: van 28 maart tot 20 april waren ze er aan bezig. Het parkoers bevat onder meer een balkenbrug, een horizon tale bandenbrug, een lussenbrug, een zigzagbrug en voor de waag halzen een megaswing: een sprong van de bovenste verdieping met een vrije val van zes meter. Wie dat nog te moeilijk vindt, kan op een lager bij de grond gelegen parkoers terecht. „ZEP wilde iets actiefs en avon tuurlijks op het terrein", vertelt in- structrice Miriam Berends. „Er stond al zo'n hoogteparkoers in Friesland, bij Appelscha-Outdoor. Zoiets staat nu ook hier, maar de ze is een stuk groter." Instructricé Berends begon als bui tensport-leek in Appelscha, maar heeft nu haar diploma Outdoors Management bijna binnen. „Ik ben speciaal hiervoor naar Middel- Anouk de Beer volgt de opleiding International Business and Languages op Hogeschool Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22